Справа 1-305/2008р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2008 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:
Головуючого Очеретяного Є.В.
при секретарі Шпак Т.М.
з участю прокурора Гульовської О.Г.
адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тернополі кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, освіта середньо-спеціальна, не пра цюючого, уродженеця м. Львів, громадянина України, не одруженого, проживає АДРЕСА_1, раніше судимого: 30.08.2005р. Тернопільським міськрайонним судом за ст. 186 ч.1 КК України у виді штрафу в сумі 850 грн.,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_2 18 січня 2008 року біля 11.10 год., проходячи по АДРЕСА_2 на смітнику незаконно придбав наркотичний засіб, який знаходився у медичному шприці єм. 5 мл., частково наповненому рідиною темно-коричневого кольору - ацетильованим опієм, який незаконно придбав та зберігаючи при собі переніс його на АДРЕСА_3 для власних потреб без мети збуту.
В цей же день біля 11.30 години, підсудний ОСОБА_2, проходячи по АДРЕСА_3 та зберігаючи при собі знайдений наркотичний засіб, був затриманий працівниками міліції за скоєння адміністративного правопорушення. Під час проведення особистого огляду в нього було виявлено та вилучено медичний шприц ємкістю 5 мл., в якому знаходилась рідина темно-коричневого кольору, яка згідно висновку експерта № 2-240/08 від 19.02.2008 року містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонений, опій - ацетильований опій, маса якого в перерахунку на суху речовину становить 0, 2826 гр.
Згідно Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №770 та ст. 6 Закону України від 05.02.1995 року „Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів", ацетильований опій належить до особливо-небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2, винним себе у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України визнав повністю і суду пояснив, що 18
січня 2008 року, біля 11.10 год., проходячи по АДРЕСА_2 на смітнику знайшов медичний шприц єм. 5 мл., з рідиною, який переніс на АДРЕСА_3, але в цей же день був затриманий працівниками міліції за скоєння адміністративного правопорушення. Під час проведення особистого огляду в нього було вилучено медичний шприц.
Крім власного визнання вини підсудний ОСОБА_2, повністю погодився зі всіма доказами по справі, що були зібрані в процесі досудового слідства і підтверджували його винність у вчинені злочину згідно пред'явленого звинувачення, відмовившись від їх дослідження в ході судового розгляду.
Таким чином, оцінивши в сукупності всі фактичні обставини справи, суд приходить до переконання про доведеність вини підсудного ОСОБА_2 у вчиненні злочину, який слід кваліфікувати за ч.1 ст. 3 09 КК України, як незаконне придбання, зберігання та перевезення, наркотичних засобів без мети збуту.
При призначенні міри покарання підсудному ОСОБА_2 у відповідності ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, його молодий вік, позитивно характеризується, повне визнання вини, щире каяття, допомога суду у встановленні істини по справі, а також те, що не наступило негативних наслідків, що дає підстави для призначення йому основної міри покарання в мінімальному розмірі передбаченому санкцією ст. 185 ч.3 КК України, але у вигляді обмеження волі.
З врахуванням указаних обставин, які пом'якшують покарання суд вважає недоцільним реальне відбуття покарання підсуднім у виді обмеження волі, оскільки його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства. Тому його слід звільнити від відбуття призначеного покарання з випробуванням у відповідності зі ст. 75 КК України.
Також, суд враховує те, що підсудній ОСОБА_2 30.09.2005 року засуджений вироком Тернопільського міськрайонного суду за ч.1 ст. 186 КК України до штрафу в дохід держави в розмірі 850 гривень. Тому покарання слід призначити за сукупністю вироків в порядку ст. 71 КК України, а штраф виконувати самостійно.
Також по справі слід стягнути судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи з підсудного ОСОБА_2, в сумі 345 грн. 18 копійок, в користь НДЕКЦ при УМВС У в Тернопільській області.
Речові докази по справі- знищити.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 309 КК України і призначити йому покарання - 2 (два) роки обмеження волі.
На підставі ст. 71 КК України за сукупністю вироків остаточно ОСОБА_2 призначити покарання 2 (два) роки обмеження волі, а вирок Тернопільського міськрайонного суду від 30.09.2005 року за ч.1 ст. 190 КК України яким йому призначено покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 850 гривень, який на даний час не сплачений виконувати самостійно.
Згідно ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 1 (один) рік .
У відповідності ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_2 обов'язки:
Не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально -виконавчої системи;
повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;
періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2, залишити попередню - підписка про невиїзд з постійного місця проживання.
Стягнути з засудженого ОСОБА_2 судові витрати в сумі 345 гривні 18 копійок за проведену судово - хімічну експертизу на розрахунковий рахунок 35221003000215 в НБУ м. Тернополя МФО 838012 , код 24524727 в користь НДЕКЦ при УМВС У в Тернопільській області.
Речові докази по справі, що зберігаються в камері схову ТМВ УМВС України в Тернопільській області: одноразовий медичний шприц - знищити.
На вирок може бути подана апеляція в апеляційний суд Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.