Справа № 2-2433 2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2008року Оболонський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Луценко О.М. ,
при секретарі Британчук М. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування жилим приміщенням,
ВСТАНОВИВ
У березні 2008 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування жилим приміщенням, посилаючись на те, що він є співвласником трьохкімнатної квартири АДРЕСА_1. У квітні 2004 року за згодою мешканців дану квартиру було приватизовано. Після розірвання шлюбу з ОСОБА_2 встановлено порядок користування з жилим приміщенням, а саме позивач проживає та користується окремою кімнатою площею 10, 4 кв.м. , відповідачі користуються двома суміжними кімнатами 18, 4 кв. м. та 13, 8 кв. м. з лоджією. Проте з приводу користування жп, оплатою за комунальні послуги виникають з відповідачами непорозуміння та конфлікти.
В попередньому судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та просив суд визначити порядок користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1, а саме надати позивачу в користування жилу кімнату площею 10, 4 кв. м. , дві жилі кімнати площею 18, 4 кв. м. та площею 13, 8 кв. м. залишити в користуванні відповідачів, коридор, кухню, ванну, туалет, кладочку та лоджію залишити у спільному користуванні співвласників квартири.
Відповідачі в попередньому судовому засіданні позов визнали, не заперечували проти задоволення вказаних позовних вимог.
Відповідачка ( ОСОБА_5.) в судове засідання не з'явилася про дату, місце та час повідомлялася належним чином до початку судового засідання надала заяву з проханням розглядати справу без її участі, оскільки позов визнає в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно довідки форми № 3, від 24 квітня 2008 року № 2119, виданої КП „Житло сервіс „Приозерне" в Оболонському районі м. Києва, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані та проживають ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який є власником, та його колишня дружина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 та донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4. Особистий рахунок значиться на гр. ОСОБА_1
Згідно план схеми квартири АДРЕСА_1 в зазначеній квартирі є ізольована кімната площею 10, 4 кв.м. .
В попередньому судовому засіданні відповідачі погодилися виділити позивачу частку з спільної часткової власності в натурі, а саме кімнату площею 10, 4 кв.м. у спірній квартирі.
Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно ст. 364 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 364, 391 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення порядку користування жилим приміщенням задовольнити.
Виділити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, частку з спільної часткової власності в натурі, а саме кімнату площею 10, 4 кв.м. в квартирі АДРЕСА_1
Дві жилі кімнати площею 18, 4 кв. м. та площею 13, 8 кв. м. залишити в користуванні відповідачів, коридор, кухню, ванну, туалет, кладочку та лоджію залишити у спільному користуванні співвласників квартири.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано Апеляційному суду м. Києва, через Оболонський районний суд м. Києва протягом 10 днів, з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга, без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, може бути подана протягом 10 днів.