Судове рішення #385500
Справа 1-81 2007 року

Справа 1-81 2007 року

ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2007 року

Корольовський районний суд м. Житомира в складі: головуючого Покатілова О.Б. при секретарі Чивчиш О.В. з участю прокурора Мозгового В.В. захисника ОСОБА_1 розглянувши   у   відкритому   судовому   засіданні   в   м.Житомирі   кримінальну   справу   по обвинуваченню

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. народження, уродж. м.Житомира, гр-на України, неодруженого, невійськовозобов'язаного, з професійно-технічною освітою, непрацюючого, прож. АДРЕСА_1, раніше не судимого, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 р. народження, уродж. м. Куткашен Азербайджан, гр-на України, неодруженого, невійськовозобов'язаного, з професійно-технічною освітою, непрацюючого, прож. АДРЕСА_1, раніше не судимого, за ст.ст. 361 ч.2, 190 ч.3, 209 ч.2,15 ч.3, 190 ч.З КК України кожного,-

встановив : 26 березня 2006 року близько 08 год., ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Пункту колективного користування послугами Інтернет, розташованого у відділенні зв'язку № 7 Житомирської філії відкритого акціонерного товариства "УкрТелеком", що по вул.Вітрука, 26 в м.Житомирі. Після чого ОСОБА_2, діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації свого злочинного наміру, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією ВАТ "УкрТелеком", шляхом підбору випадкових цифр логінів, паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайту ІНФОРМАЦІЯ_4 належного закритому акціонерному товариству комерційний банк (ЗАТ КБ) "ПриватБанк", розташованому за юридичною адресою : М.Дніпропетровськ, Набережна Перемоги, 50. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформація про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-на ОСОБА_4.

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по кредитній картці клієнта банку ОСОБА_4, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок кредитних коштів ЗАТ КБ "ПриватБанк", в період з 10 год. 08 хв. до 10 год.43 хв. через мережу Інтернет вчинили 6 фінансових операцій по придбанню 6 електронних ваучерів Закритого акціонерного товариства (ЗАТ) "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефону на загальну суму 1525 грн. Отримавши з автоматизованої системи   текстове   повідомлення   про   авторизацію   проведених   операцій   та  зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 11 год. 22 хв. до 11 год. 26 хв. шляхом введення кода ваучерів у свій мобільний телефон „BOSCH", із абонентською скретч карткою „Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили фінансову операцію та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 1525 грн. тобто заволоділи чужим майном шляхом обману.

Цього ж дня, приблизно о 12 год. ЗО хв., ОСОБА_2 та ОСОБА_3 продовжуючи злочині дії щодо заволодіння чужим майном, зайшли до приміщення Інтернет-клуба "Клубок" належного приватному підприємцю ОСОБА_5, розташованого по АДРЕСА_2. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3, щодо реалізації свого злочинного наміру, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_5 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією закритого акціонерного товариства "УкрТелеком", шляхом введення раніше підібраних випадкових цифр логінів, паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин ( комп'ютерів ), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк".

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по кредитній картці клієнта банку ОСОБА_4, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок кредитних коштів ЗАТ КБ "ПриватБанк", приблизно о 13 год. 03 хв. через мережу Інтернет вчинили фінансову операцію по придбанню електронного ваучера Інтернет "Alkar - Teleport" на поповнення послуг інтернет зв'язку на загальну суму 100 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведеної операції та зазначенням ідентифікаційного кода придбаного ваучера, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, розпорядились чужим майном на свій розсуд.

Цього ж дня, приблизно о 14 годині, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 продовжуючи свої злочині дії щодо заволодіння чужим майном, зайшли до приміщення Інтернет-клуба належного приватному підприємцю ОСОБА_6, розташованого по АДРЕСА_3.

Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації свого злочинного

наміру, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет із ІР-адресою

ІНФОРМАЦІЯ_6 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування

послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією відкритого акціонерного

товариства "УкрТелеком", шляхом введення раніше підібраних випадкових цифр логінів,

паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного

користувача, вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин

( комп'ютерів ), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного

комплексу        віддаленого                    обслуговування                    клієнтів                    сайта

ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк".

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по кредитній картці клієнта банку ОСОБА_4, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок кредитних коштів ЗАТ КБ "ПриватБанк", в період з 14 год. 05 хв. до 15 год. 54 хв. через мережу Інтернет вчинили 21 фінансову операцію по придбанню 21 електронного ваучера ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 5 850 грн., про що отримали з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного кода придбаних ваучерів. Після чого, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 16 год. 06 хв. до 17 год. 19 хв., шляхом введення кода ваучерів на свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили фінансову операцію, щодо поповнення рахунку своєї скретч картки на загальну суму 5 850 грн., тобто заволоділи чужим майном шляхом обману.

 

В результаті злочинних дій, з конфіденційного рахунку по кредитній картки клієнта банку ОСОБА_4, громадяни ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заволоділи чужим майном шляхом обману на загальну суму 7 475 грн., чим завдали шкоди З AT КБ "ПриватБанк".

Крім цього, в період з 29 березня по 05 квітня 2006р. ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, з метою легалізації коштів у сумі 7 365 грн., одержаних злочинним шляхом при вчиненні шахрайських дій, які передували легалізації (відмиванню) домовились із ОСОБА_7 та іншими невстановленими досудовим слідством особами, які не були обізнані про джерело незаконного походження коштів, про переведення ними у готівку коштів, які знаходяться у фактичному володінні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на рахунках їх абонентських скретч карток компанії мобільного зв'язку "Київстар GSM".

Після чого, продовжуючи свої злочині дії щодо легалізації, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в період з 29 березня по 05 квітня 2006р. шляхом приховування та маскування джерела незаконного походження коштів, одержаних внаслідок вчинення шахрайських дій, вчинили 16 фінансових операцій щодо переміщення безготівкових коштів в сумі 7 365 грн. шляхом їх перерахування за послугою компанії мобільного зв'язку "Київстар GSM" "переказ коштів", зі своїх рахунків абонентських скретч карток "Київстар GSM" на рахунки скретч карток, номера яких попередньо вказав ОСОБА_7 та інші невстановлені досудовим слідством особи.

Після проведених операцій, тобто легалізації коштів в сумі 7 365 грн. одержаних внаслідок шахрайських дій, що передували легалізації (відмиванню) доходів, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 отримали від ОСОБА_7 та інших невстановлених досудовим слідством осіб, грошові кошти готівкою в сумі 6 000 грн., якими розпорядились на свою користь.

Крім цього, 30 березня 2006р. приблизно о 11 годині, ОСОБА_2 за попередньою

змовою із ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману, з

використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Пункту

колективного користування послугами Інтернет, розташованого у відділенні зв'язку № 13

Житомирського філіалу відкритого акціонерного товариства "УкрТелеком", що по вул.Щорса,

159 м.Житомира. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації

свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі

Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_7 - закріпленою за сервером вказаного Пункту

колективного користування послугами Інтернет, що обслуговує Житомирська філія відкритого

акціонерного товариства "УкрТелеком", шляхом підбору випадкових цифр логінів, паролей та

трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача,

повторно вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин

(комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного

комплексу          віддаленого                    обслуговування                    клієнтів                    сайта

ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою : М.Дніпропетровськ Набережна Перемоги НОМЕР_40. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформація про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-на ОСОБА_8.

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по заробітній картки клієнта банку ОСОБА_8, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок коштів ОСОБА_8, в період з 13 год. 14 хв. до 13 год. 17 хв. через мережу Інтернет вчинили 2 фінансові операції по придбанню 2 електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 150 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 13 год. 18 хв. до 13 год. 20 хв., шляхом введення кода ваучерів у свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили 2 операції та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 150 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ОСОБА_8

 

Крім цього,02 квітня 2006р. приблизно об 11 годині, ОСОБА_2 за попередньою

змовою із ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з

використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Пункту

колективного користування послугами Інтернет, розташованого у сервісному центрі відділення

зв'язку № 10 Житомирського філіалу відкритого акціонерного товариства "УкрТелеком", що по

вул.Київській, 22 м.Житомира. Після чого, ОСОБА_2, діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютера,

підключеного до мережі Інтернет з ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_8 - закріпленою за сервером

вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується

Житомирською філією відкритого акціонерного товариства "УкрТелеком", шляхом підбору

випадкових цифр логінів, паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і

видавши себе за законного користувача,     повторно           вчинили           несанкціоноване

втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою: М.Дніпропетровськ Набережна Перемоги, 50. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформація про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-ки ОСОБА_9.

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по заробітній картки клієнта банку ОСОБА_9, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок коштів ОСОБА_9, в період з 11 год. 31 хв. до 12 год. 10 хв. через мережу Інтернет вчинили 6 фінансових операцій по придбанню 6 електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 275 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 12 год. 06 хв. до 12 год. 13 хв., шляхом введення кода ваучерів у свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили 6 операцій та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 275 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ОСОБА_9.

Крім цього, 03 квітня 2006р. приблизно о 17 годині, ОСОБА_2 за попередньою змовою в ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Пункту колективного користування послугами Інтернет, розташованого у сервісному центрі відділення зв'язку № 10 Житомирського філіалу відкритого акціонерного товариства "УкрТелеком", що по вул.Київській,22 м.Житомира. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_8 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією викритого акціонерного товариства "УкрТелеком", шляхом підбору випадкових цифр логінів, паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, повторно вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою : м.Дніпропетровськ, Набережна Перемоги,50. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформація про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-ки ОСОБА_10

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по кредитній картці клієнта банку ОСОБА_10, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок кредитних коштів ЗАТ КБ "Приват Банк", в період з 17 год. 19 хв. до 17 год. 31 хв. через мережу Інтернет вчинили 6 фінансових операцій по придбанню 6 електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 1400 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 17 год. 06 хв. до 17 год. 30 хв., шляхом введення кода ваучерів в свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили 6 операцій та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 1400 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ЗАТ КБ "Приват Банк".

Крім цього, 09 квітня 2006р. приблизно о 22 годині, ОСОБА_2 за попередньою

змовою з ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з

використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Інтернет-клуба

належного приватному підприємцю ОСОБА_11, розташованого по АДРЕСА_4. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації

свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі

Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного

користування послугами Інтернет, що обслуговується товариством з обмеженою

відповідальністю "Імпульс", -ляхом підбору випадкових цифр логінів, паролей та трансферів,

ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, повторно

вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин

(комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного

комплексу        віддаленого                    обслуговування                    клієнтів                    сайта

ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою: М.Дніпропетровськ, Набережна Перемоги,50. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформації про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківські рахунки клієнта банка гр-ки ОСОБА_12.

Отримавши доступ до конфіденційних рахунків по кредитній та заробітній картці клієнта банку ОСОБА_12, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок коштів ОСОБА_12, о 22 год. 49 хв. через мережу Інтернет вчинили фінансову операцію по придбанню електронного ваучера ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 50 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведеної операції та зазначенням ідентифікаційного коду придбаного ваучера, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, о 22 год. 51 хв., шляхом введення кода ваучера у свій мобільний телефон " BOSCH " , із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили операцію та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 50 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ОСОБА_12.

Крім цього, за рахунок кредитних коштів ЗАТ КБ "Приват Банк", що перебували на рахунку кредитної картки ОСОБА_12, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, в період з 22 год. 52 хв. до 22 год. 55 хв. через мережу Інтернет вчинили 3 фінансові операції по придбанню 3 електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 175 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 22 год. 53 хв. до 22 год. 56 хв., шляхом введення кода ваучерів у свій мобільний телефон, вчинили 3 операції та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 175 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ЗАТ КБ "Приват Банк".

Крім цього, в період з 5 по 9 квітня 2006р. ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, повторно, з метою легалізації коштів у сумі 2 тисячі 50 грн., одержаних злочинним шляхом при вчиненні шахрайських дій в період з 30 березня по 9 квітня 2006р., які передували легалізації (відмиванню) доходів, домовились із ОСОБА_7 та іншими невстановленими досудовим слідством особами, які не були обізнані про джерело незаконного походження коштів, про переведення ними у готівку коштів, які знаходяться у фактичному володінні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на рахунках їх абонентських скретч карток компанії мобільного зв'язку "Київстар GSM".

Таким чином в період з 5 по 9 квітня 2006р. ОСОБА_2 та ОСОБА_3, повторно, шляхом приховування та маскування джерела незаконного походження коштів, одержаних внаслідок вчинення шахрайських дій, вчинили 3 фінансові операції щодо переміщення безготівкових коштів в сумі 2 тисячі 50 грн. шляхом їх перерахування за послугою компанії мобільного зв'язку "Київстар GSM""nepeKa3 коштів", зі своїх рахунків абонентських скретч карток "Київстар GSM" на рахунки скретч карток, номера яких попередньо вказав ОСОБА_7 та інші невстановлені досудовим слідством особи.

Після проведених операцій, тобто легалізації коштів одержаних внаслідок шахрайських дій, що передували легалізації (відмиванню) доходів в сумі 2 тисячі 50 грн., ОСОБА_3 та ОСОБА_2 отримали від ОСОБА_7 та інших невстановлених досудовим слідством осіб, грошові кошти готівкою в сумі 1740 грн., якими розпорядились на свою користь.

Крім цього, 12 квітня 2006 р. приблизно о 23 годині, ОСОБА_2 за попередньою із ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Інтернет-клуба належного приватному підприємцю ОСОБА_11, розташованого по АДРЕСА_4. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3 щодо реалізації свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується товариством з обмеженою відповідальністю "Імпульс", шляхом підбору випадкових цифр логінів, паролів та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, повторно вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою: М.Дніпропетровськ Набережна Перемоги, 50. Вчинивши несанкціоноване втручання, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, діючи від імені законного користувача, навмисно змінили логін та пароль користувача автоматизованої системи, що призвело до перекручення інформації, яка повинна оброблятися та зберігатися в автоматизованій системі. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку, блокуванню та підробки конфіденційна інформації про користувача автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-ки ОСОБА_13.

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по заробітній картки клієнта банку ОСОБА_13, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок коштів ОСОБА_13, 13 квітня 2006р. в період з 00 год. 05 хв. до 00 год. 13 хв. через мережу Інтернет вчинили 5 фінансових операцій по придбанню 5 електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 825 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 00 год. 09 хв. до 00 год. 13 хв., шляхом введення кода ваучера в свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили 5 операцій та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 825 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму,чим завдали шкоди ОСОБА_13.

Крім цього, 13 квітня 2006р. приблизно о 2-й годині, ОСОБА_2 за попередньою змовою з ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки, перебуваючи у приміщенні Інтернет-клубу належного приватному підприємцю ОСОБА_11, повторно, з використанням комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет із ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 - закріпленою за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується товариством з обмеженою відповідальністю "Імпульс", шляхом підбору випадкових цифр, логінів, паролей та трансферів, ввели в оману автоматизовану систему і видавши себе за законного користувача, повторно вчинили несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем та комп'ютерних мереж для доступа до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому юридичною адресою : м.Дніпропетровськ Набережна Перемоги,50. В наслідок несанкціонованого втручання, зазнала витоку та блокуванню конфіденційна інформація про користувачів автоматизованої системи та інформація про банківський рахунок клієнта банка гр-на ОСОБА_14.

Отримавши доступ до конфіденційного рахунку по заробітній картці клієнта банку ОСОБА_14, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, продовжуючи свої злочинні дії, за рахунок коштів ОСОБА_14, в період з 02 год. 18 хв. до 02 год. 24 хв. через мережу Інтернет вчинили 2 фінансові операції по придбанню 2-х електронних ваучерів ЗАТ "Київстар GSM" на поповнення рахунку мобільного телефона на загальну суму 150 грн. Отримавши з автоматизованої системи текстове повідомлення про авторизацію проведених операцій та зазначенням ідентифікаційного коду придбаних ваучерів, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в період з 02 год. 22 хв. до 02 год. 24 хв., шляхом введення кода ваучера у свій мобільний телефон "BOSCH", із абонентською скретч карткою "Київстар GSM" для мобільного зв'язку, вчинили операцію та поповнили рахунок своєї скретч картки на загальну суму 150 грн., тобто повторно заволоділи чужим майном шляхом обману на вищевказану суму, чим завдали шкоди ОСОБА_14.

Крім цього, 13 квітня 2006р. приблизно о 22-й годині, ОСОБА_2 за попередньою змовою із ОСОБА_3, з метою заволодіння чужим майном шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки, зайшли до приміщення Інтернет-клуба належного приватному підприємцю ОСОБА_11, розташованого по АДРЕСА_4. Після чого, ОСОБА_2 діючи спільно із ОСОБА_3, щодо реалізації свого злочинного наміру, повторно, з використанням комп'ютерів, підключених до мережі Інтернет із ІР-адресами ІНФОРМАЦІЯ_9, ІНФОРМАЦІЯ_10 - закріплених за сервером вказаного Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується товариством з обмеженою відповідальністю "Імпульс", використовуючи магнітний носій інформації - компакт диск CD-R Verbatium 700 VD 52х" із заздалегідь розробленим програмним продуктом ІНФОРМАЦІЯ_11 для здійснення полуавтоматичного підбору цифр логінів, паролів та трансферів, намагались повторно ввести в оману автоматизовану систему і видати себе за законного користувача, для доступу до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта ІНФОРМАЦІЯ_4 належного ЗАТ КБ "ПриватБанк" розташованому за юридичною адресою : М.Дніпропетровськ Набережна Перемоги, 50. Проте вчинивши з прямим умислом дії безпосередньо спрямовані на вчинення злочину, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з причин, що не залежали від їх волі, не вчинили усіх дій, які вважали необхідними для доведення злочину до кінця, оскільки приблизно о 24 годині були викриті і затримані на місці події під час вчинення злочину.

Підсудний ОСОБА_3 свою вину у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 361 ч.2 ; 190 ч. З ; 209 ч.2 ; 15 ч. З, 190 ч. З КК України, визнав повністю та показав, що в 2004р. він закінчив Житомирський міжрегіональний коледж, де під час навчання отримав знання в сфері застосування та експлуатації електронно-обчислювальних машин. Після чого, разом із своїм братом ОСОБА_2 він займався встановленням програмного забезпечення та ремонту комп'ютерів.

26 березня 2006р. приблизно о 08-й год., з метою отримання різноманітної інформації в мережі Інтернет, він разом з братом пішов до пункту користування послугами Інтернет, що розташований у приміщенні „Укртелекома", що в м.Житомирі по вул.Вітрука, 26. Там вони

працювали за комп'ютером, що визначений за робочим місцем під НОМЕР_1. Під час роботи на комп'ютері в мережі Інтернет, вони через пошукову систему „Рамблер" вийшли на офіційний сайт „Приват Банка" назва якого „Приват 24", в якому зазначалась інформація про новини, як створити рахунок у банку, поповнити його, а також програма для доступу до рахунків клієнтів банку. Вони зацікавились і вирішили спробувати отримати доступ до цієї програми, в якій необхідно було вказати ім'я та пароль клієнтів електронної мережі „Приват Банк". Для доступу потрібно було знати віртуальне ім'я клієнта банку і пароль, що складає сукупність цифр і символів від одного до десятизначного. Оскільки дані паролі видумують клієнти банка, братом вирішили шляхом пробних комбінацій встановити декілька таких імен та паролів, розраховуючи, що вони будуть небагатозначні. Приблизно о 10 годині вони ввели ім'я з потім ІНФОРМАЦІЯ_12, проте це результату не дало. Потім вони ввели ім'я (логін) та пароль просто типу, щось на зразок ім'я ІНФОРМАЦІЯ_13, та пароль ІНФОРМАЦІЯ_13. Таким чином вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта „Приват Банк", де зазначались анкетні дані клієнта та сума на його рахунку, біля 9 500 грн. При вищевказаних операціях ОСОБА_2 користувався клавіатурою, а він допомагав порадами, щоб отримати доступ до клієнта. Хто саме запропонував набрати пароль та ім'я ІНФОРМАЦІЯ_13 він не пригадує, проте діяли вони спільними зусиллями. Після чого вони ознайомились з усією інформацією на інтернет-сторінці клієнта і дізнались про можливість поповнення рахунку на мобільному телефоні, за рахунок коштів, що знаходяться на рахунку клієнта банку, при цьому необхідно було ввести трансфер, тобто цифровий код для підтвердження замовлення. Дана послуга заключалась в тому, що за ініціативою клієнта "Приват Банк", який увійшов до сайту "Приват 24", банк перераховував кошти з рахунку клієнта, на інший рахунок для придбання електронного ваучера на поповнення рахунку мобільного телефона. Після чого, на екрані монітора з'являється вигляд ваучера, а далі шляхом подвійного натискання лівої кнопки мишки, з'являється 14 значний цифровий код поповнення та сума замовлених коштів для поповнення рахунку мобільного телефона. Після чого, даний 14 значний код необхідно внести до мобільного телефона через послугу за номером 123, і відіслати "SMS" до "Київстар". Після чого, на телефон приходить повідомлення про надходження на рахунок мобільного телефона замовлених коштів.

Таким чином, вони вели випадковий трансфер, а саме ІНФОРМАЦІЯ_13, і отримали доступ до коду, що вказаний у електроному ваучері, введення якого до мобільного телефона з до "Київстар" дає можливість отримати кошти на свій рахунок. На той час при мобільного телефона, а тому він пішов додому за телефоном, а брат продовжував на комп'ютері. Вдома він взяв їх спільний мобільний телефон "В08СН" в якому сім-карта мобільного оператора "Київстар" з НОМЕР_2. Побоюючись бути викритим у вчиненні злочину, він вирішив замінити свою сім-карту. По дорозі до Інтернет-пункта він придбав у цілодобовому магазині нову сім-карту мобільного оператора "Київстар",номер якої не пригадує.

Коли він прийшов до Інтернет-пункта, то брат продовжував працювати на комп'ютері. ОСОБА_2 відкрив раніше архівовану ними інтернет-сторінку, де був раніше отриманий ними електронний ваучер. Після чого, до свого телефона з новою сім-картою він вів 14 значний цифровий номер і відправив його до "Київстар". Після чого, отримав "SMS" повідомлення, в якому зазначалось, що на їх рахунок перераховано кошти в сумі 25 грн. Після чого, він з братом вирішив повторити вказану операцію, щоб таким чином перерахувати іншу суму коштів з рахунку цього ж клієнта банку, на поповнення рахунку свого мобільного телефона. Таким же чином, з рахунку даного клієнта, вони перерахували 1500 грн. для придбання 5 електронних ваучерів, номіналом по 300 грн. за кожний, на поповнення рахунку мобільного зв'язку. Рахунки вони поповнювали на придбану сім-карту. Таким чином за один раз вони перерахували з рахунку клієнта банка кошти в сумі 1525 грн.

Приблизно об 11 год. вони пішли пообідати, щоб потім повернутися до вказаного Інтернет-пункта та продовжити перераховувати інші кошти з рахунку цього ж клієнта банка, до якого вже мали доступ.

Приблизно о 12 год. вони повернулись до інтернет-пункта, проте комп'ютери були заняті іншими відвідувачами, а тому вони направились до іншого інтернет-закладу.

Приблизно  о 12 год. 30 хв. вони зайшли до приміщення Інтернет-клуба "Клубок", розташованого по АДРЕСА_2, де працювали на комп'ютері за робочим місцем НОМЕР_3. Таким же способом як і попередній раз, вони, вже знаючи логін і пароль раніше підібрані до рахунку вказаного клієнта банку, ввели їх та отримали доступ до рахунку. Після чого, за рахунок коштів клієнта банка, вони придбали електронний ваучер Інтернет "Alkar -Teleport" на поповнення послуг інтернет зв'язку на загальну суму 100 грн. Отримавши текстове повідомлення про проведення операції із зазначенням ідентифікаційного кода придбаного ваучера, вони не скористались даним ваучером, оскільки вдома у них немає мережі Інтернет. Чи записали вони в нотатки номер кода ваучера він не пригадує. В зв'язку з тим, що під час роботи в мережі Інтернет, комп'ютер важко завантажувався і було незручно працювати, вони перейшли до іншого інтернет-закладу.

Приблизно о 14 годині він з братом зайшов до приміщення Інтернет-клуба розташованого по АДРЕСА_3, де вони працювали за комп'ютером на робочому місці НОМЕР_1. Таким же способом як і попередній раз, вони, вже знаючи раніше підібрані логін і пароль до рахунку вказаного клієнта банку, ввели даний логін і пароль та отримали доступ до його рахунку. Після чого, за рахунок коштів клієнта банка, в сумі біля 5850 грн., вони шляхом їх перерахування придбали електронні ваучери на поповнення рахунку мобільного зв'язку. Рахунки вони поповнювали на свою придбану сім-карту, а коли там вже була сума біля 2800грн., з врахуванням попередньо перерахованих 1525 грн., то виявилось, що можливий максимальний ліміт поповнення рахунку становить 3000 грн. В зв'язку з чим вони записали на листок 14 значні номера електронних ваучерів, щоб потім ввести їх до свого телефона і поповнити рахунки. Після використання номерів ваучерів цей листок вони викинули.

Потім у магазині "Фуршет" він придбав нову сім-карту мобільного оператора "Київстар", номер не пригадує. Після чого, вони ввели номера коду ваучерів попередньо записаних на листку, та поповнили рахунок даної сім-карти на суму біля 3000 грн. Крім цього вони поповнили рахунок на суму біля 1500 грн., ще іншої сім-карти "Київстар", номер якої не пригадує.

За один день вони перерахували з рахунку одного клієнта банку біля 7 400 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку та 100 грн. на придбання ваучера на поповнення послуг інтернет зв'язку.

Приблизно через 3-4 дня після вказаних подій, він з братом вирішив перевести у готівку викрадені кошти, що знаходились на рахунках скретч-карток, а саме домовитись про реалізацію даних коштів з особами, що займаються наданням послуг по поповненню рахунків для населення. З даною пропозицію вони звернулись до раніше невідомого ОСОБА_15, який із своїми товаришами займався наданням вищевказаних послуг, і реалізував їх на території Житнього ринку, а саме напроти приміщення Торгового центру. При цьому вони не повідомляли яким шляхом отримали кошти на свої рахунки. З ОСОБА_15 вони домовились, що від реалізації коштів він буде мати 20 % доходів, а іншу суму вони отримують від нього готівкою. В цей же день вони перерахували на рахунок кількох сім-карт мобільних телефонів, номера яких вказав ОСОБА_15, гроші у загальній сумі біля 1500 грн. Після чого, ОСОБА_15 розрахувався з ними готівкою в сумі біля 1200 грн., а інша сума, біля 300 грн., призначалась для ОСОБА_15 за реалізацію. Оскільки ліміт поповнення суми на телефоні ОСОБА_15 був вичерпаний на той час, то інші кошти вони не перераховували, а вирішили іншим разом перерахувати їх.

Приблизно 02.04.2006р. він разом із ОСОБА_2 таким же чином перерахували біля 4500 грн. для ОСОБА_15 на різні номера телефонів, які той вказав. Після чого вони отримали від ОСОБА_15 готівкою приблизно 3600 грн.

Приблизно через 2-3 дня, він з братом знову перерахував для ОСОБА_15 біля 200 грн., за що отримали від останнього 160 грн.

Всього вони перерахували для ОСОБА_15 біля 6200 грн., за що від останнього отримали біля 5000 грн. готівкою.

Крім ОСОБА_15, у цей же період вони також перераховували кошти в сумі біля 1200 грн. на мобільні телефони інших невідомих осіб, в тому числі випадковим перехожим, від яких втримували кошти готівкою в сумі біля 1000 грн.

Після першого викрадення коштів з рахунку клієнта "Приват Банк", він з братом більше не мав наміру вчиняти подібні дії, і такої домовленості в них не було.

Проте через кілька днів вони вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з клієнтів "Приват Банк". В кінці березня 2006р. приблизно об 11 год., він разом з ОСОБА_2 пішов до іншого інтернет-пункта "Укртелеком", розташованого в мікрорайоні Крошня м.Житомира, по вул. Щорса, 159. В даному приміщені вони працювали за комп'ютером, який був лише один у пункті, IP-адрес даного комп'ютера в мережі інтернету він не знає. Під час роботи на комп'ютері, шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, номера яких він не пригадує, вони знову зайшли у програму та потрапили на інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого була незначна сума, біля 150 грн. В подальшому, вищевказаним способом, вони перерахували біля 150 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Оскільки вони вже мали досвід переведення цих коштів у готівку, то в подальшому перерахували їх для реалізації ОСОБА_15 чи іншим невідомим особам. За що отримали від останніх готівкою біля 120 грн. Різниця із коштами які вони переказали, залишилась невідомій особі у якості оплати її послуг за реалізацію.

Після викрадення цих коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", вони більше не мали наміру вчиняти подібні дії і такої домовленості в них не було.

Проте через кілька днів, він разом з братом вирішив повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". В перших числах квітня 2006р. приблизно об 11 годині він разом з ОСОБА_2 пішов до іншого інтернет-центра "Укртелеком", розташованого по вул.Київська,22 м.Житомира, де вони працювали за комп'ютером на робочому місці НОМЕР_4. Під час роботи на комп'ютері, шляхом випадкової комбінації цифр ім'я, пароля та трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого була незначна сума, біля 300 грн. В подальшому вищевказаним способом вони перерахували біля 300 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Оскільки вони вже мали досвід переведення цих коштів у готівку, то в подальшому перерахували їх для реалізації чи ОСОБА_15 чи іншим невідомим особам, за що отримали від останніх готівкою біля 220 грн. Різниця із коштами які вони переказали, залишалась невідомій особі у якості оплати її послуг за реалізацію.

Після викрадення цих коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", вони більше не мали наміру вчиняти подібні дії і такої домовленості в них не було.

Проте через кілька днів після вказаних подій, він разом з братом вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". В перших числах квітня приблизно о 17 год. вони пішли до інтернет-центра "Укртелекома", розташованого по вул. Київській,22 м.Житомира, де працювали на комп'ютері за робочим місцем НОМЕР_4. Під час роботи на комп'ютері, шляхом випадкової комбінації цифр ім'я, пароля та трансферу, вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було 1400 грн. В подальшому вищевказаним способом вони перерахували 1400 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Оскільки вони вже мали досвід переведення цих коштів у готівку, то в подальшому перерахували їх для реалізації чи ОСОБА_15 чи іншим невідомим особам, за що отримали від останніх готівкою біля 1200 грн. Різниця з коштами які вони переказали, залишалась невідомій особі у якості оплати її послуг за реалізацію.

Після викрадення цих коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", вони більше не мали наміру вчиняти подібні дії, і такої домовленості в них не було.

Проте приблизно 9.04.2006р. він разом з ОСОБА_2 вирішив повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". Приблизно о 22 год. вони пішли до іншого інтернет-клуба розташованого по АДРЕСА_4, який працює цілодобово. Там вони працювали за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, IP-адрес даного комп'ютера в мережі Інтернет він не знає. Під час роботи на комп'ютері, шляхом випадкової комбінації цифр ім'я, пароля та трансфере, вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було 50 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували 50 грн. для придбання електронного ваучера на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона. Крім цього, шляхом випадкової комбінації цифр, ім'я, пароля та трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було біля 175 грн. В подальшому вони перерахували 175 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Оскільки вони мали досвід переведення коштів у готівку, то в подальшому перерахували їх для реалізації ОСОБА_15 чи іншим невідомим особам, за що отримали від останніх готівкою біля 200 грн. Різниця з коштами які вони переказали, залишалась невідомій особі у якості оплати її послуг за реалізацію.

Таким чином в період з 5 по 9 квітня 2006р. вони перерахували кошти в сумі біля 2000 грн. на мобільні телефони інших невідомих осіб, від яких отримали готівкою біля 1740 грн.

Приблизно 12.04.2006р. він разом з ОСОБА_2 вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". Приблизно о 23 год. вони пішли до інтернет-клуба розташованого по АДРЕСА_4, який працює цілодобово. Там він з братом працював за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, та шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку, тобто на рахунок невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було біля 825 грн. Потім вищевказаним способом вони перерахували 825 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку та поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Після чого, він з братом вирішив спробувати проникнути до рахунку іншого клієнта банка, щоб також викрасти кошти. Приблизно о 02 год. вони шляхом випадкової комбінації цифр, ім'я та пароля, а потім трансферу, знову зайшли у програму та потрапили на інтернет сторінку, рахунок іншого невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого була сума біля 150 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували 150 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона. Закінчили вони працювати приблизно о 07 годині 13.04.2006р. та додому.

Цього ж дня, приблизно о 12 год. він з братом повернулись до вказаного клубу за комп'ютер НОМЕР_5, де спробували використати програмний засіб записаний на компакт диск "CD-R Verbatium 700", який містить програмний продукт ІНФОРМАЦІЯ_11 для здійснення полуавтоматичного підбору цифр. Вказаний програмний продукт придбав його брат у одного із педагогів, що працює у Політехнічному інституті м. Житомира. Програмний засіб успішно спрацював, проте як він пригадує, до сайта "Приват 24" вони не виходили. Після чого, приблизно о 13 год. вони пішли додому.

Цього ж дня приблизно о 22 год. він з братом знову прийшов до клубу, де вони працювали за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, а потім він пересів за комп'ютер за робочим місцем НОМЕР_6, щоб кожен з них окремо намагався проникнути до рахунків клієнтів банку і таким чином спільними зусиллями мати більше шансів проникнути у автоматизовану систему. Під час роботи вони обидва використовували програмний засіб записаний на компакт диск "CD-R Verbatium 700", який містить програмний продукт ІНФОРМАЦІЯ_11 для здійснення полуавтоматичного підбору цифр для доступу до логінів і паролів клієнтів банку. Дану програму вони встановили за допомогою СД-рому, що встановлений на вказаних комп'ютерах. Тоді вони скопіювали програму на жорсткий диск цих комп'ютерів, а саме у папку "User \Мої документа\ Музика", після чого завантажили програму для роботи. Проте вони не змогли проникнути у систему, оскільки приблизно о 24 годині на місці події їх затримали працівники банку та інтернет-клуба, які вилучили диск та викликали працівників міліції.

Встановлені ними віртуальні імена, паролі і трансфери клієнтів банку, він записував в зошит щоб не повторюватись, оскільки після вчиненого доступу до рахунків, їх могли викрити у вчиненні злочинів. Вперше він почав робити записи у зошит приблизно 09.04.2006р., а останній 13.04.2006р. Під час розслідування даний зошит був вилучений працівниками міліції.

Щодо записів у зошиті він пояснив, що на сторінці 52 запис:ІНФОРМАЦІЯ_14, виконав його брат ОСОБА_2, що визначає умови роботи програмного продукту. Запис на сторінці 54: "ПАРОЛІ", виконав він з метою позначення у зошиті місця для запису паролів. Запис на сторінці 55 : ІНФОРМАЦІЯ_15, виконав він, щоб під час паролів і логінів не плутати і не повторюватись. Запис "фізич." означає, що рахунок належить фізичній особі по заробітній платі, а запис "юридич." означає, що рахунок належить юридичній установі. Запис на сторінці 70 : " .. 2/ Программа (сделать).... 15/ Придумать как забирать деньги. ", на сторінці 71: ІНФОРМАЦІЯ_16, виконаний його ОСОБА_2 приблизно на початку квітня 2006р.

Під час доступу до одного із рахунків клієнтів банку, якого саме він не пригадує, вони змінили код логіна і пароля користувача на інший, проте який саме не пригадує.

За весь період за рахунок клієнтів "ПриватБанк" вони придбали ваучерів на загальну суму біля 10 тис. 500 грн., в основному це були рахунки клієнтів на заробітну плату, проте були і кредитні рахунки.

За весь період вони отримали доходи в сумі біля 7740 грн., з яких 7200грн. зберігали дома, приблизно 10 грн. потратили на послугу "переказ коштів" та на розмови, біля 80 грн. витратили за послуги Інтернет, а інші кошти в сумі приблизно 450 грн. витратили на продукти харчування та проїзд.

З метою добровільного відшкодування завданих збитків він з братом видав органам досудового слідства гроші в сумі 2400 грн. Крім цього гроші в сумі 7200 грн. вони видали під час проведення огляду за місцем проживання, а кошти в сумі біля 900 грн. зберігаються на рахунках "їх скретч-карток. (т.3а\с 185-197).

Підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочинів передбачених ст.ст. 361 ч.2 ; 190 ч. 3; 209 ч.2; 15 ч. З, ст.190 ч.З КК України, визнав повністю та показав, що в 2002р. він закінчив Міжрегіональний коледж ринкових відносин, де отримав знання в сфері застосування та експлуатації електронно-обчислювальних машин, і на даний час займається ремонтом комп'ютерів та встановленням програмного забезпечення для комп'ютерних систем.

Приблизно 26 березня 2006р. він разом із своїм братом ОСОБА_3 пішов до інтернет-пункта розташованого у приміщенні "Укртелекома", що в м.Житомирі по вул.Вітрука, 26. Там вони працювали за комп'ютером під НОМЕР_1, та під час роботи в мережі Інтернет, зайшли через пошукову систему "Рамблер" на офіційний сайт Приват Банку "Приват 24", де зазначалась інформація як створити рахунок, поповнити його, а також програма для доступу до рахунків клієнтів банку. Тоді його зацікавило як програмісти чи можливо здійснити доступ до електронних рахунків клієнтів банку, оскільки він чув, що система захисту рахунків слабка. Для доступу потрібно було знати віртуальне ім'я клієнта банку і пароль, що складає сукупність цифр і символів від одного до більше ніж десятизначного. Оскільки дані паролі вигадують клієнти банка, то він з братом вирішили шляхом пробних комбінацій встановити декілька таких імен та паролів, розраховуючи що вони будуть небагатозначні. Приблизно о 9 годині вони ввели ім'я ІНФОРМАЦІЯ_17, а потім ІНФОРМАЦІЯ_12, проте це результату не дало. Потім вони ввели ім'я, тобто логін, а далі пароль простого типу, номер не пригадує, але щось на зразок ім'я ІНФОРМАЦІЯ_13, та пароль ІНФОРМАЦІЯ_13. Таким чином вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанка", де зазначались анкетні дані клієнта та інформація, щодо суми на рахунку, біля 10 000 грн. При даних операціях він по черзі з братом користувались клавіатурою, а крім цього ОСОБА_3 допомагав йому порадами, щоб отримати доступ до рахунку клієнта. Після чого вони ознайомились з усією інформацією на Інтернет-сторінці даного клієнта, і дізнались про можливість переказу коштів з рахунку клієнта на інший рахунок, а також про можливість переказу коштів для придбання товару в Інтернет-магазині, та поповнення рахунку на мобільному телефоні, тобто вчинення фінансових операцій за рахунок коштів, що знаходяться на рахунку клієнта банка. Тоді вони вирішили за рахунок коштів на рахунку клієнта банка придбати ваучери для поповнення рахунку мобільного зв'язку, оскільки при інших операціях, наприклад при переказі коштів на рахунок, їм необхідно було б відкривати свій рахунок, якого в них не було. Придбати товар в інтернет-магазині вони також не захотіли, оскільки раніше подібних операцій не робили. Крім цього переказ коштів, окрім придбання ваучерів мобільного зв'язку, у нічний час не здійснювався, а вони в подальшому працювали за комп'ютерами у вечірній та нічний час.

Для поповнення рахунку мобільного зв'язку необхідно було вести трансфер, тобто цифровий код, для підтвердження замовлення. Дана послуга заключалась в тому, що за ініціативою клієнта "Приват Банк", який увійшов до сайту "Приват 24",банк перераховував кошти з рахунку клієнта, на інший рахунок для придбання електронного ваучера на поповнення рахунку мобільного телефона. Після чого, на екрані монітора з'являється вигляд ваучера, а далі шляхом подвійного натискання лівої кнопки мишки, заявляється 14 значний цифровий код поповнення та сума замовлених коштів для поповнення рахунку мобільного телефона. Після чого, даний 14 значний код необхідно ввести до мобільного телефона через послугу за номером 123 і відіслати "SMS" до "Київстар". Після чого, на телефон приходить повідомлення про надходження на рахунок мобільного телефона замовлених коштів.

Таким чином, вони ввели випадковий трансфер, а саме ІНФОРМАЦІЯ_13 і придбали електронний ваучер на поповнення рахунку мобільного зв'язку. Після чого отримали доступ до цифрового коду, що вказаний у електроному ваучері, введення якого до мобільного телефона пересиланням до "Київстар" дає можливість отримати кошти на свій рахунок. Оскільки на той час в них не було мобільного телефона, то ОСОБА_3 пішов додому за телефоном, а він продовжив працювати на комп'ютері. Потім брат повернувся та приніс з собою їх спільний мобільний телефон "BOSCH", в якому була сім-карта мобільного оператора "Київстар", номер не пригадує. Також брат приніс з собою нову сім-карту.

Далі він відкрив архівовану Інтернет-сторінку, де був вказаний код раніше отриманого електронного ваучера. До свого телефона з новою сім-картою, вони ввели 14 значний цифровий номер і відправили його до "Київстар". Згодом на своєму телефоні вони отримали "SMS" повідомлення, про те, що на їх рахунок перераховано кошти в сумі 25 грн. Після чого, він з вирішив повторити вказану операцію, щоб таким чином перерахувати іншу суму коштів з рахунку цього ж клієнта банку, для поповнення рахунку свого мобільного телефона. Таким же чином, з рахунку даного клієнта, вони перерахували біля 1500 грн. на придбання ще 5 електронних ваучерів, номіналом по 300 грн. за кожний, на поповнення рахунку мобільного зв'язку. Рахунки вони поповнювали на свою сім-карту, номер якої він не пригадує. Таким чином за цей раз вони перерахували з рахунку клієнта банка кошти у сумі 1525 грн.

Приблизно об 11 год. вони пішли пообідати, а потім повернулись до вказаного Інтернет-пункта, щоб продовжити перераховувати інші кошти з рахунку цього ж клієнта банка, до якого вже мали доступ. Проте комп'ютери були заняті іншими відвідувачами, а тому вони -направились до іншого інтернет-закладу.

Приблизно о 12 год. 30 хв. вони зайшли до приміщення Інтернет-клуба "Клубок", розташованого по АДРЕСА_2. Там вони працювали на комп'ютері за робочим місцем НОМЕР_3, і таким же чином як і попередній раз, вже знаючи раніше підібрані до рахунку вказаного клієнта банку логін і пароль, ввели даний логін, пароль та трансфер і отримали доступ до рахунку. Після чого, за рахунок коштів клієнта, а саме 100 грн., вони придбали електронний ваучер Інтернет "Alkar-Teleport" на поповнення послуг інтернет зв'язку на загальну суму 100 грн. Отримавши текстове повідомлення про проведення операції із зазначенням ідентифікаційного кода придбаного ваучера, вони не скористались даним ваучером, оскільки вдома у них немає Інтернет. Так як під час роботи в мережі Інтернет, комп'ютер важко завантажувався і було незручно працювати, вони перейшли до іншого інтернет-закладу.

Приблизно о 14 годині він з братом зайшов до приміщення Інтернет-клуба розташованого в приміщенні обласної бібліотеки, що по АДРЕСА_3. Там вони працювали за комп'ютером на робочому місці НОМЕР_1. Таким же способом як і попередній раз, вже знаючи раніше підібрані логін і пароль до рахунку вказаного клієнта банку, вони ввели їх, щось на зразок ІНФОРМАЦІЯ_13 та отримали доступ до рахунку. Після чого, за рахунок коштів клієнта банка в сумі біля 5850грн., вони шляхом їх перерахування, придбали електронні ваучери на поповнення рахунку мобільного зв'язку. Рахунки мобільного зв'язку вони поповнювали на свою сім-карту, і коли там вже була сума біля 3000 грн., з врахуванням попередньо перерахованих 1525 грн., то виявилось, що можливий максимальний ліміт поповнення рахунку становить 3000 грн. А тому вони записали на листок 14 значні номера електронних ваучерів, щоб потім ввести їх до свого телефона і поповнити рахунки. Після використання номерів ваучерів, цей листок вони викинули.

Коли ОСОБА_3 придбав нові сім-карти мобільного оператора „Київстар", номера він не пригадує, вони ввели номера коду ваучерів попередньо записаних на листку, та поповнили рахунок однієї сім-карти на суму біля 3000 грн., а іншої на суму біля 1500 грн.

За один день вони перерахували з рахунку одного клієнта банку біля 7375 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення свого рахунку мобільного зв'язку та 100 грн. на придбання ваучера на поповнення послуг Інтернет зв'язку. Поповнивши рахунок мобільного зв'язку на суму біля 7375 грн., в подальшому вони біля 10 грн. використали на мобільний зв'язок та послуги "SMS".

Приблизно через 3-4 дня після вказаних подій, він з братом вирішив перевести у готівку викрадені кошти, що знаходились на рахунках їх скретч-карток, а саме домовитись про реалізацію даних коштів з особами, що займаються наданням послуг по поповненню рахунків для населення. З даною пропозицію вони звернулись до раніше невідомого ОСОБА_15, який із своїми товаришами займався наданням вищевказаних послуг і реалізував їх на території Житнього ринку, а саме напроти приміщення Торгового центру. При цьому вони нікому не повідомляли, яким шляхом отримали кошти на свої рахунки. З ОСОБА_15 вони домовились, що від реалізації коштів він буде мати 20 % доходів, а іншу суму вони отримують від нього готівкою. В цей же день вони перерахували на рахунок кількох сім-карт мобільних телефонів, номера яких вказав ОСОБА_15, гроші у загальній сумі біля 1500 грн. Після чого, ОСОБА_15 розрахувався з ними готівкою в сумі біля 1200 грн., а інша сума, біля 300 грн., призначалась ні ОСОБА_15 за реалізацію. Оскільки ліміт поповнення суми на телефоні ОСОБА_15 був вичерпаний . той на той час, то інші кошти вони не перераховували, та вирішили іншим разом перерахувати їх.

02.04.2006р. він разом із ОСОБА_3 таким же чином перерахували біля 4500 грн. для ОСОБА_15 на різні номера телефонів, які той вказав, за що отримали від ОСОБА_15 готівкою біля 3600 грн.

Приблизно через 2-3 дня, він з братом знову перерахував для ОСОБА_15 біля 200 грн., за що отримали від останнього 160 грн.

Всього вони перерахували для ОСОБА_15 біля 6200 грн., за що від останнього отримали біля 5000 грн. готівкою.

Крім ОСОБА_15, в цей же період вони також перераховували кошти в сумі біля 1200 грн. на мобільні телефони інших невідомих осіб, в тому числі випадковим перехожим, від яких отримували кошти готівкою в сумі біля 1000 грн.

Після першого викрадення коштів з рахунку клієнта "Приват Банк", він з братом більше не мав наміру вчиняти подібні дії, і такої домовленості в них не було.

Проте, через кілька днів вони вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". В кінці березня 2006р. приблизно об 11 годині він разом з братом пішов до іншого Інтернет клубу "Укртелекома", розташованого в мікрорайоні Крошня м. Житомира, по вулиці Щорса, 159. Там вони працювали за комп'ютером, і шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, номера яких не пригадує, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанка", на рахунку якого була незначна сума біля 150 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували біля 150 грн. для придбання електронних ваучерів поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Після викрадення коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", він з братом більше не мав наміру вчиняти подібні дії і такої домовленості в них не було.

Проте, згодом він разом з братом вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк".В перших числах квітня 2006р. приблизно бо 11 год. вони пішли до іншого Інтернет-клуба "Укртелекома", розташованого по вул.Київській,22, м.Житомира. Там вони працювали за комп'ютером на робочому місці НОМЕР_4. Приблизно в період з 11 до 12 год. шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "Приват Банк", на рахунку якого була незначна сума біля 230 - 300 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували біля 230-300 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Після викрадення коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", він з братом більше не мав наміру вчиняти подібні дії і такої домовленості в них не було.

Проте, в перших числах квітня 2006р. вони вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк'". Приблизно о 17 годині він разом з братом пішли до Інтернет-центра "Укртелекома", розташованого по вул.Київській,2 м. Житомира. Там вони знову працювали за комп'ютером на робочому місці НОМЕР_4. За вищевказаним способом, шляхом випадкової комбінації цифр, ім'я та пароля, а потім трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого були кошти в сумі 1400 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували 1400 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного вона, номер сім-карти він не пригадує.

Після викрадення коштів з рахунку вказаного клієнта "Приват Банк", він з братом більше не мав наміру вчиняти подібні дії.

Проте 9 чи 10 квітня 2006р., він разом з ОСОБА_3 вирішили повторити свої дії щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". Приблизно о 22 год. вони пішли до іншого Інтернет-клуба розташованого по АДРЕСА_4, який працює цілодобово. Там вони працювали за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, і шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого була незначна сума коштів, біля 50 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони всі кошти для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона на 50 грн.

Крім цього, в цей же раз, шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, вони знову зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було біля 175 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували 175 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Після реалізації всіх коштів викрадених за перший раз, вони отримали досвід переведення коштів з мобільного телефона у готівку, та    після наступного заволодіння коштами, вирішили, що наступні кошти будуть реалізовувати аналогічним способом. Тобто перераховувати їх для реалізації іншим особам.

Починаючи з другого заволодіння, всі викрадені кошти він з братом перерахував на мобільні телефони інших невідомих осіб, в тому числі раніше незнайомому Павлу, а також випадковим перехожим, від яких вони отримували кошти готівкою. В які дні, та на які номера вони переказали кошти він не може уточнити. Всього вони переказали біля 2000 грн., за що отримали готівкою біля 1740 грн. Про те, що кошти були викрадені вони нікому не повідомляли. Чи перераховували вони у вказаний період кошти для ОСОБА_15 він не пригадує.

Приблизно 12.04.2006р. він разом з ОСОБА_3 вирішив повторити свої дії, щодо перерахування грошей з рахунків клієнтів "Приват Банк". Приблизно о 23 годині вони пішли до Інтернет-клуба розташованого по АДРЕСА_4, який працює цілодобово. Там він з братом працював за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, і шляхом випадкової комбінації цифр ім'я та пароля, а потім трансферу, вони зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку, тобто на рахунок невідомого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого було біля 800 грн., можливо більше. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували всі кошти для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона.

Після чого, він з ОСОБА_3 вирішив спробувати проникнути до рахунку іншого клієнта банка, щоб також викрасти кошти. Приблизно о 2-й год. вони шляхом випадкової комбінації цифр, ім'я та пароля, а потім трансферу, зайшли у програму та потрапили на Інтернет сторінку, тобто рахунок іншого клієнта "ПриватБанк", на рахунку якого була сума біля 150 грн. В подальшому, вищевказаним способом вони перерахували 150 грн. для придбання електронних ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, а потім поповнили рахунок свого мобільного телефона. Закінчили вони працювати приблизно о 7-й годині 13.04.2006р. після чого пішли додому.

Для більш ефективного підбору логінів і паролів, він вирішив замовити програму для автоматизованого підбору варіантів логіну та паролю. Приблизно 10 квітня 2006р. з метою виготовлення програмного продукту він звернувся до свого знайомого на ім'я ОСОБА_16, який працює в Житомирському політехнічному інституті. Для яких потреб необхідна була програма ОСОБА_16, не казав. Дану програму ОСОБА_16 виготовив і записав приблизно 13.04.2005р. на CD-диск, який продав йому за 70 грн.

Після чого, приблизно о 12 год. він з братом повернувся до вказаного клубу, де за комп'ютером НОМЕР_5, вони спробували використати програмний засіб записаний на компакт "CD-R Verbatium 700", який містить програмний продукт ІНФОРМАЦІЯ_11 для здійснення полуавтоматичного підбору цифр. Програмний засіб невдало працював, а тому вони не намагались увійти до сайта "Приват 24". Приблизно о 13 год. вони вийшли з клуба, та він мову пішов до ОСОБА_16, щоб з'ясувати причини несправності програми. Тоді ОСОБА_16 передав йому другий диск із записом замовленого програмного продукта, за що він доплатив 10 грн. На відміну від першого диску, де була програма автоматизованого підбору, на другому диску була ця ж програма, але в оптимізованому вигляді.

Цього ж дня, приблизно о 22 годині він з братом знову прийшов до вказаного клубу, де вони працювали за комп'ютером, що розташований за робочим місцем НОМЕР_5, а потім ОСОБА_3 пересів за комп'ютер за робочим місцем НОМЕР_6, щоб кожен з них окремо намагався проникнути до рахунків клієнтів банку і таким чином спільними зусиллями мати більше шансів проникнути у автоматизовану систему. Під час роботи вони обидва використовували програмний засіб записаний на компакт диск "CD-R Verbatium 700", який містить програмний продукт ІНФОРМАЦІЯ_11 для здійснення полуавтоматичного підбору цифр для доступу до логінів і паролів клієнтів банку. Дану програму вони встановили за допомогою СD-рому, що встановлений на вказаних комп'ютерах. Тоді вони скопіювали програму на жорсткий ляск цих комп'ютерів, а саме у папку "User \ Мои документи \ Музика.", після чого завантажили програму для роботи. Проте не змогли проникнути у систему, оскільки приблизно о 24 годині на місці події "їх затримали працівники банку та інтернет-клуба, які вилучили один диск та викликали працівників міліції. Другий диск із програмним продуктом зберігався тоді при ньому, як і скретч-картки мобільного зв'язку. Даний диск потім випадково зламався та він викинув його уламки, а скретч-картки він навмисно зламав, щоб їх не вилучили.

Встановлені ними віртуальні імена, паролі і трансфери клієнтів банку, ОСОБА_3 на його прохання записував в зошит. Вперше він почав робити записи у зошит приблизно 09.04.2006р., а останній раз 13.04.2006р. Під час розслідування даний зошит був вилучений працівниками міліції.

Щодо записів у зошиті він пояснив, що на сторінці 52 запис:ІНФОРМАЦІЯ_14, виконаний ним приблизно на початку квітня 2006р. Цей запис він робив для того, щоб спробувати створити автоматизовану програму для перебору цифр, з метою автоматичного підбору паролів та логінів. Проте самостійно створити цю програму він не зміг, а тому і вернувся до ОСОБА_16.

Запис на сторінці 54 : "ПАРОЛИ !!! ", виконав ОСОБА_3.

Запис на сторінці 55 : ІНФОРМАЦІЯ_15, виконав ОСОБА_3 на його прохання, щоб під час підбору паролів і логінів знати які паролі і логіни існують. Запис "физич." означає, що рахунок належить фізичній особі по заробітній платі, а запис "юредич." означає , що рахунок належить юридичній установі.

Запис на сторінці 70 : " .. 2/ Программа (сделать).... 15/ Придумать как забирать деньги.", на сторінці 71: ІНФОРМАЦІЯ_16, виконав він. Ці записи зроблені приблизно на початку квітня 2006р. Запис під "2/" означає, що він запланував розробити програму для автоматичного підбору логінів і паролів. Запис під "15/" означає, що він планував, яким іншим способом можливо забрати кошти, але впевнено сказати про призначення даного запису він не може.

Під час доступу до одного із рахунків клієнтів банку, якого саме він не пригадує, вони змінили код логіна і пароля користувача на інший, проте який саме не пригадує.

За весь період за рахунок клієнтів "ПриватБанк" вони придбали ваучерів на загальну суму біля 10 тис. 500 грн., в основному це були рахунки клієнтів на заробітну плату, проте були і кредитні рахунки.

За весь період вони отримали доходи в сумі біля 7740 грн., з яких 7200грн. зберігали вдома, біля 10 грн. потратили на послугу "переказ коштів" та на розмови, біля 100 грн. потратили за послуги Інтернет, а інші всі кошти вони витратили на продукти харчування та проїзд.

З метою добровільного відшкодування завданих збитків він з братом видав органам досудового слідства гроші в сумі 2 400 грн. Крім цього гроші у сумі 7200 грн. вони видали під час проведення огляду за місцем проживання, а кошти в сумі біля 900 грн. зберігаються на рахунках їх скретч-карток. (Т.З а\с231-243)

Вина обох підсудних у вчиненні інкримінованих їм злочинів доведена повністю і крім показів самих підсудних підтверджується матеріалами справи.

1. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодіння чужим майном шляхом обману з кредитної картки ОСОБА_4:

· угодою між ОСОБА_4 та Полтавським РУ ЗАТ КБ "Приват Банк" про відкриття кредитного рахунку по платіжній картці (Т.2 а\с9) ;

· заявою ОСОБА_4 до директора Полтавського РУ ЗАТ КБ "Приват Банк", щодо несанкціонованого доступу до його особистого рахунку по кредитній картці (Т. 2 а\с10) ;

-  заявою ОСОБА_4 про злочин, щодо несанкціонованого доступу до його

особистого рахунку по кредитній картці та викрадення коштів (Т.2 а\с13);

- заявами ЗАТ КБ "Приват Банк", про факти несанкціонованого використання

конфіденційної інформації клієнтів банка для доступу в програмний комплекс "Приват 24" і

здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв'язку (Т.1 а\с13-19);

·   повідомленням ЗАТ КБ "Приват Банк" від 30.06.2006р., згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролей доступу в комплекс "Приват 24", з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденційними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше 30 діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі "Приват 24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі "Приват 24", здійснили несанкціоновані операції по придбанню електронного товару (Т.2 а\с172);

·   протоколом виїмки від 07.08.2006р., згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ "Приват Банк" було вилучено :

1\ договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ "Приват Банк" через мережу Інтернет: договір між банком та ЗАТ "Датасат"; угода між банком та ТОВ "Імпульс";

2\ заява щодо відкриття карточного рахунку, пояснення з приводу несанкціонованого доступу до рахунку, виписка по рахунку клієнта банка ОСОБА_4, довідка про завдані збитки;

3\ вибіркова роздруківка сервера "Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк";

4\ вибіркова роздруківка сервера "Приват 24" за картками клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк";

5\ вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера "Приват 24";

6\ довідка щодо визначення IP-адрес користував мережі Інтернет (Т.2 а\с177-178);

· роздруківкою сервера "Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів поповнення рахунків мобільного зв'язку із зазначенням номера картки, суми операції, кода авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері "Приват 24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (Т. 2 а\с 242);

· роздруківкою сервера "Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів поповнення рахунків мобільного зв"язку із зазначенням номера картки, суми операції, кода авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері "Приват 24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (Т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера "Приват 24" за картками клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк", якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, MCC, IP- адреса користувача, код авторизації (Т.2 а\с 243-244);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера "Приват-24", якою засвідчені проведенні операції щодо несанкціонованого доступу до системи "Приват 24" (Т.2 а\с252-255);

-  випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_4, якою засвідчені проведенні

фінансової операції, щодо придбання ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку (Т.2 а\с198-201);

протоколом відтворення обстановки та обставин події від 17.04.06р. з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільного з ОСОБА_3 злочину із використанням комп'ютера підключеного до мережі Інтернет, який розташований за робочим місцем НОМЕР_1 в приміщенні Пункту колективного користування послугами Інтернет відділення зв"язку №7 Житомирського філіалу ВАТ „УкрТелеком", що по вул. Вітрука,26, м. Житомира, які не суперечать обставинам справи (Т.1 а\с160-163);

протоколом огляду речових доказів від 31.07.2006 p., з якого видно, що в якості речових доказів була оглянута комп'ютерна техніка за робочим місцем НОМЕР_1 в приміщенні Пункту колективного користування послугами інтернет, відділення зв'язку №7 Житомирського філіалу ВАТ „УкрТелеком", що по вул. Вітрука,26 м.Житомира, з використанням якої був вчинений злочин (Т.З а\с70);

·      довідкою Житомирської філії ВАТ "УкрТелеком", згідно якої IP - адреса ІНФОРМАЦІЯ_3 закріплена за сервером Пункту колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирським філіалом ВАТ „УкрТелеком" і розташованого у відділенні зв'язку №7, що по вул. Вітрука,26 вм.Житомирі (Т.1 а\с96);

·      протоколом відтворення обстановки та обставин події від 18.08.2006 р. з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільного з ОСОБА_3 злочину із використанням комп'ютерної техніки за робочим місцем НОМЕР_3 в Інтернет-клубі „Клубок" що належить приватному підприємцю ОСОБА_5, розташованому по АДРЕСА_2, які не суперечать обставинам справи (Т.1 а\с203-204);

 

· протоколом огляду речових доказів від 19.08.2006р., з якого вбачається, що в якості речових доказів була оглянута комп'ютерна техніка за робочим місцем НОМЕР_3 в Інтернет-клубі "Клубок" розташованому по АДРЕСА_2, з використанням якої був вчинений злочин (Т.1 а\с210);

· довідкою Житомирської філії ВАТ "УкрТелеком", згідно якої IP - адреса ІНФОРМАЦІЯ_5 зареєстрована за ПП ОСОБА_5, за фактичною адресою комп'ютерний клуб "Клубок" АДРЕСА_2 (Т.1а\с 99);

 

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 17.04.2006р. з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_2 злочину з використанням комп'ютера підключеного до мережі Інтернет, який розташований за робочим місцем НОМЕР_1 в Інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_6, розташованого в приміщенні обласної бібліотеки, за адресою АДРЕСА_3, які не суперечать обставинам справи (Т.1 а\с150-153);

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 01.08.2006р. з участю обвинуваченого ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_3 злочину з використанням комп'ютера підключеного до мережі Інтернет, який розташований за робочим місцем НОМЕР_1 в Інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_6, розташованого в приміщенні обласної бібліотеки, за адресою АДРЕСА_3, які не суперечать обставинам справи (Т.1 а\с200-202);

·  протоколом огляду речових доказів від 31.08.2006р., з якого вбачається, що в якості речових доказів була оглянута комп'ютерна техніка за робочим місцем НОМЕР_1 в Інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_6, розташованого в приміщенні обласної бібліотеки, за адресою в АДРЕСА_3, з використанням якої був вчинений злочин. При огляді, на жорсткому диску вказаного комп'ютера виявлено файл в якому міститься інформація, щодо відвідування користувачем 26.03.2006р. о 15 год. 23 хв., через мережу Інтернет, сайта "Приват 24" (Т.З а\с78-79);

·  довідкою Житомирської філії ВАТ "УкрТелеком", згідно якої IP-адреса ІНФОРМАЦІЯ_6 зареєстрована за ПП ОСОБА_17, за фактичною адресою комп'ютерний клуб "Андеграунд" АДРЕСА_3(Т.1 а\с 99);

·  протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що під обшивкою стільця на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, розташованого за адресою Новий Бульвар, 1, в м.Житомирі, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток "АСЕ & BASE " за ІНФОРМАЦІЯ_18, із слідами розлому на дві частини (Т.1 а\с32);

протоколом виїмки від 15.04.2006 року, з якого видно, що за місцем проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в АДРЕСА_1, працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 скретч-карти з паспортами на стартові пакети "АСЕ & BASE" (Т.1 а\с130);

 

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області, за адресою Старий Бульвар,5/30, м.Житомира, працівниками міліції було виявлено та вилучено у гр-на ОСОБА_2 мобільний телефон "BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 аркушах який містить рукописні записи: ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні.(Т. 1 а\сЗЗ);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що за місцем проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в АДРЕСА_1, працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті злочинним шляхом гроші в сумі 7200 грн. (Т.1 а\с 41);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ "Київстар" було вилучено:

1\ Роздруківку дзвінків, поповнення рахунку та здійснення переказу коштів абонента "Київстар" номер НОМЕР_8 (як встановлено досудовим слідством належного ОСОБА_2 та ОСОБА_3) за період з 25.03.2006 р. до 15.04.2006р. та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв"язку.

Згідно роздруківки 26.03.2006р. в період з 16 год. 13 хв. до 16 год. 23 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 3000 грн., за рахунок 10 скретч-карток (Т.З а\с10-11,14-17);

2\Розрахунку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента "Київстар" номер НОМЕР_9 (як встановлено досудовим слідством належного ОСОБА_2 та ОСОБА_3) за період з 25.03.2006р. до 15.04.2006р. та номера 14 - значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки - 26.03.2006р.:

·   в період з 11 год. 22 хв. до 11 год. 26 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1525 грн., за рахунок 6 сакретч-карток;

·   в період з 16 год. 06 хв. до 17 год. 19 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1350 грн. за рахунок 6 скретч-карток (Т.З а\с 27-30);

3\Роздруківку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента "Київстар" номер НОМЕР_10 (як встановлено досудовим слідством належного ОСОБА_2 та ОСОБА_3) за період з 25.03.2006 р. до 15.04.2006р. та номера 14 - значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки - 26.03.2006 р. в період з 17 год. 14 хв. до 17 год. 18 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1500 грн., за рахунок 5 скретч-карток (Т.З а\с 31-35);

- протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 p., з якого вбачається, що в якості

речових доказів були оглянуті:

1\ Зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів, логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування створення програми для автоматичного підбору коду.

2\Мобільний телефон "BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який обвинувачений ОСОБА_2 та ОСОБА_3 використовували для поповнення рахунку мобільного зв"язку та переказу коштів.

3\Скретч-картки стартових пакетів мобільного оператора "Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження із слідами розколу на дві частини. Дані скретч-картки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 використовували для поповнення рахунку мобільного зв"язку та переказу коштів для реалізації.

4\Паспорта до стартових пакетів мобільного оператора "Київстар":

"АСЕ" номер НОМЕР_10, "СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, "СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13, "СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, "ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із номерами вилучених стартових пакетів.

 

5\Гроші в сумі 7200 грн., номіналом 100 грн. в кількості 32 банкноти, 50 грн. в кількості 54 банкноти, номіналом 20 грн. в кількості 51 банкнота, номіналом 10 грн. в кількості 28 банкнот (Т.З а\с54-62).

2. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодіння чужим майном шляхом обману по заробітній картки ОСОБА_8:

·  заявою ОСОБА_8, щодо незаконного заволодіння 30.03.2006р. грошовими коштами в сумі 150 грн., які перебували на рахунку його платіжної картки ЗАТ КБ "Приват Банк" (Т.2 а\с28);

·  угодою між ОСОБА_8 та ЗАТ КБ "Приват Банк" про відкриття рахунку по платіжній картки (Т.2 а\с205);

·  заявою ОСОБА_8 від 31.03.2006р. до директора Запоріжського РУ ЗАТ КБ "Приват Банк", з приводу несанкціонованого доступу 30.03.2006р. через "Приват 24" до його особистого рахунку по платіжній картки, з якого невідомими особами було знято 150 грн. для поповнення рахунку мобільного зв"язку (Т.2 а\с 207);

·  заявами ЗАТ КБ "Приват Банк" про факти несанкціонованого використання конфіденційної інформації клієнтів банка для доступу в програмний комплекс "Приват 24" і здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв"язку (Т.1 а\с13-19);

·  повідомленням ЗАТ КБ "Приват Банк" від 30.06.2006 p., згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролей доступу в комплекс "Приват 24", з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденційними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше 30 діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі "Приват 24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі "Приват 24", здійснили несанкціоновані операції по придбанню електронного товару (Т.2 а\с172);

·  протоколом виїмки від 07.08.2006р., згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ "Приват Банк" було вилучено :

1\ договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ "Приват Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ "Датасат";угода між банком та ТОВ "Імпульс";

2\ заява щодо відкриття карточного рахунку, заява з приводу несанкціонованого доступу до рахунку, виписка по рахунку клієнта банка ОСОБА_8, довідка про завдані збитки;

3\ вибіркова роздруківка сервера "Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк";

4\ вибіркова роздруківка сервера "Приват 24" за картками клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк";

5\ вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера "Приват 24 ".

6\ довідка щодо визначення IP-адрес користувача мережі Інтернет (Т.2 а\с177-178);

· роздруківкою сервера "Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів поповнення рахунків мобільного зв'язку із зазначенням номера картки, суми операції, кода авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері "Приват 24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (Т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера "Приват 24" за картками клієнтів ЗАТ КБ "Приват Банк", якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, МСС, IP-адреса користувача, код авторизації (Т.2 а\с243,245);

роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера "Приват 24", якою засвідчені проведені операції щодо несанкціонованого доступу до системи "Приват 24" (Т.2 а\с252-255);

 

- випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_8, якою засвідчені проведені фінансові операції, щодо придбання ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку (Т.2 а\с 208);

·   протоколом відтворення обстановки та обставин події від 17.04.2006р. з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_3 злочину із використанням комп"ютера підключеного до мережі інтернет, який розташований в приміщенні Пункту колективного користування послугами Інтернет відділення зв"язку №13 Житомирського філіалу ВАТ „УкрТелеком", що по вул.Щорса,159, м.Житомира, які не суперечать обставинам справи (Т.1 а\с 193-195);

·   протоколом відтворення обстановки та обставин події від 31.07.2006 р. з участю обвинуваченого ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_2 злочину із використанням комп"ютера підключеного до мережі інтернет, який розташований в приміщенні Пункту колективного користування послугами Інтернет відділення зв"язку №13 Житомирського філіалу ВАТ „УкрТелеком", що по вул. Щорса, 159, м. Житомира, які не суперчать обставинам справи (Т.1 а\с164-165);

- протоколом огляду речових доказів від 31.07.2006р., з якого слідує, що в якості речових

доказів була оглянута комп'ютерна техніка в приміщенні Пункту колективного користування

послугами Інтернет, відділення зв'язку № 13 Житомирського філіалу ВАТ "УкрТелеком", що

Щорса,159, м.Житомира, з використанням якої був вчинений злочин. При огляді на жорсткому

диску вказаного комп'ютера виявлено 4 файла в яких міститься інформація, щодо відвідування

користувачем 30.03.2006р. через мережу Інтернет, сайта "Приват 24" (Т.З а\с71-77);

-   довідкою Житомирської філії ВАТ "УкрТелеком", згідно якої IP - адреса

ІНФОРМАЦІЯ_7 закріплена за сервером Пункту колективного користування

послугами       Інтернет, що обслуговується Житомирським філіалом ВАТ "УкрТелеком", і

розташованого у відділенні зв'язку №13, що по вул.Щорса № 159, м.Житомира (Т.1а\с96);

·  протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що під обшивкою стільця на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, розташованого за адресою Новий бульваД м.Житомира, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток "АСЕ & BASE " за ІНФОРМАЦІЯ_18 із слідами розлому на дві частини (Т.1 а\с32);

·  протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в АДРЕСА_1, працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети "АСЕ & BASE" (Т.1 а\с130);

·  протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області, за адресою Старий Бульвар, 5/30 м. Житомира, працівниками міліції було виявлено та вилучено у гр-на ОСОБА_2 мобільний телефон "BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 аркушах який містить рукописні записи: ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (Т.1а\сЗЗ);

·  протоколом огляду місця події від 14.04.2006р., яким засвідчено, що за місцем проживання ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в АДРЕСА_1, працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті злочинним шляхом гроші у сумі 7200 грн.(Т.1а\с 41);

·  протоколом виїмки від 18.07.2006р., згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_10 (належного обом підсудним) за період з 25.03.2006 р. до 15.04.2006 р. та номера 14 значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки :

-  30.03.2006 року в період з 13 год. 18 хв. до 13 год. 20 хв. рахунок абонентської картки

був поповнений на 150 грн., за рахунок 2 скретч-карток;

 

- в період з 29.03.2006 року по 02.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено 7

переказів коштів в сумі 2 тисячі 10 грн. на рахунок інших абонентів, в тому числі на рахунок

ОСОБА_7 в сумі 1 500 грн. (т.3 а\с 10-11, 31-35);

-    протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, з якого слідує, що було

оглянуто :

1) зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логіків, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду;

2)   мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів;

3)  стретч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані скретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації;

4)  паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер

НОМЕР_15, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13,

„СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із

номерами вилучених стартових пакетів;

5) гроші в сумі 7200 грн. різним номіналом (т.З а\с 54-62);

3. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих та заволодіння чужим майном шляхом обману по заробітній картки ОСОБА_9:

-  угодою між ОСОБА_9 та ЗАТ КБ „Приват-Банк" про відкриття рахунку по

платіжній картці (т.2 а\с 54);

-   заявами ЗАТ КБ „Приват-Банк" про факти несанкціонованого використання

конфіденційної інформації клієнтів банка для доступу в програмний комплекс „Приват-24" і

здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв'язку (т.1

а\с 13-19);

· повідомленням ЗАТ КБ „Приват-Банк" від 30.06.2006 року, згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролів доступу в комплекс „Приват-24", з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденціальними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансфера платежу не використовувались клієнтами більше 30 діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі „Приват-24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу та трансферу платежу в комплексі „Приват-24", здійснили несанкціоновані операції по придбаанню електронного товару (т.2 а\с 172);

· протоколом виїмки від 07.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ „Приват-Банк" було вилучено :

 

1)      договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват-Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат"; угоду між банком та ТОВ „Імпульс";

2)      заяву та договір щодо відкриття карточного рахунку, виписку по рахунку клієнта банку ОСОБА_9;

3)      роздруківку сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

4)      вибіркову роздруківку сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

5)      вибіркову роздруківку з журналів LOG-файлів сервера „Приват-24";

6)      довідку щодо призначення IP-адреси користувача мережі Інтернет (т.2 а\с 177-178);

- роздруківкою сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк",

якою підтверджується  факт здійснення операцій по придбанню       електронних  ваучерів

 

поповнення рахунків мобільного зв'язку із зазначенням номера картки, суми операції, коду автоматизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері „Приват-24", номер електронного ваучера та деталі операції (т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк", якою посвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, МСС, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 243-247);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24", якою засвідчені проведені операції щодо несанкціонованого доступу до системи „Приват-24" (т.2 а\с 252-255);

· випискою по рахунку клієнта банку ОСОБА_9, якою засвідчено проведення операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 275 грн. на її рахунку платіжної картки (т.2 а\с 2226-227);

· протоколом відтворення обстановки та обставин події від 17.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_3 злочину з використанням комп'ютера за робочим місцем НОМЕР_4, підключеного до мережі Інтернет, який розташований в приміщенні комп'ютерного центру колективного користування послугами мережі Інтернет, відділення зв'язку №10 Житомирської філії ВАТ'Укртелеком", що в м.Житомирі по вул.. Київській, 22 (т.1 а\с 196-199);

· протоколом відтворення обстановки та обставин події від 31.07.2006 року з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого з участю ОСОБА_2 злочину із використанням комп'ютера за робочим місцем НОМЕР_4, підключеного до мережі Інтернет, який розташований в приміщенні комп'ютерного центру колективного користування послугами мережі Інтернет, відділення зв'язку №10 Житомирської філії ВАТ"Укртелеком", що в м.Житомирі по вул.. Київській, 22 (т.1 а\с 157-159);

· протоколом огляду речових доказів від 31.07.2006р., з якого слідує, що у якості речових зів була оглянута комп'ютерна техніка за робочим місцем НОМЕР_4 в приміщенні комп'ютерного центра колективного користування послугами Інтернет, відділення зв'язку №10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що по вул.Київська НОМЕР_12, м.Житомира, з використанням якої був вчинений злочин (т.З а\с 69);

· довідкою Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", згідно якої IP-адреса ІНФОРМАЦІЯ_8 закріплена за сервером комп'ютерного центра колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією ВАТ „УкрТелеком" і розташованого у відділенні зв'язку №10, що по вул.Київська НОМЕР_12 м.Житомира (т. 1 а\с 96);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, розташованого за адресою Новий бульвар, 1 м.Житомира, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18, зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних в АДРЕСА_1, працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" (т.1 а\с 130);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області, за адресою Старий Бульвар, 5/30 працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 телефон BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 арк., який містить рукописні записи ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_13 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки :

 

· 02.04.2006 року в період з 12 год. 06 хв. до 12 год. 13 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 275 грн., за рахунок 6 скретч-карток;

· в період з 02.04.2006 року по 05.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено 4 перекази коштів в сумі 470 грн. на рахунок інших абонентів, в тому числі в сумі 250 грн. на рахунки абонентів, номера яких вказав ОСОБА_7 (т.З а\с 10-11, 21-24);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті злочинним шляхом гроші у сумі 7200 грн. (т.1 а\с 41);

-              протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, з якого слідує, що було

оглянуто:

1)  зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду;

2)    мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний

НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів;

3)  скетч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані скетч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації;

4)   паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер

НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13,

„СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із

номерами вилучених стартових пакетів;

5) гроші в сумі 7200 грн. (т.З а\с 54-62);

4. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодіння чужим майном шляхом обману з кредитної картки ОСОБА_10:

·  протоколом усної заяви ОСОБА_10 від 5.04.2006 року, щодо незаконного заволодіння її грошами в сумі 1 400 грн., які перебували на рахунку її кредитної платіжної картки ЗАТ КБ „Приват-Банк" (т.2 а\с 64);

·  угодою між ОСОБА_10 та ЗАТ КБ „Приват-Банк" про відкриття рахунку по платіжній картці (т.2 а\с 213-215);

·  договором між ОСОБА_10 та ВАТ „Укртелеком" від 14.06.2004 року про надання споживачу доступу до глобальної мережі Інтернет шляхом підключення до порту вузла Інтернет „Укртелекому" (т.2 а\с 67-68);

-                заявами ЗАТ КБ „Приват-Банк" про факти несанкціонованого використання

конфіденційної інформації клієнтів банку для доступу в програмний комплекс „Приват-24" і

здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв'язку (т. 1

а\с 19);

· повідомленням ЗАТ КБ „Приват-Банк" від 30.06.2006 року, згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролів доступу в комплекс „Приват-24" з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденційними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше 30 діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі „Приват-24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі „Приват-24", здійснили несанкціоновані операції по придбанню електронного товару (т.2 а\с 172);

випискою архіву придбання електронних ваучерів за рахунок коштів клієнта банка ОСОБА_10, якою засвідчено проведення фінансових операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку  мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 1 400 грн. на рахунку кредитної картки клієнта банка ОСОБА_10 (т.2 а\с 70-71);

-  протоколом виїмки від 7.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ

„Приват-Банк" було вилучено :

1)      договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват-Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат" ; угода між банком та ТОВ „Імпульс";

2)  заява щодо відкриття карточного рахунку, виписка по рахунку клієнта банка ОСОБА_10, довідка про завдані збитки;

3)      вибіркова роздруківка сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

4)  Вибіркова роздруківка сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

5)      вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24"

6)      довідка щодо визначення IP-адреси користувача мережі Інтернет (т.2 а\с 177-178);

 

· роздруківкою сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів рахунків мобільного зв'язку із зазначенням номера картки, суми операції, коду авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері „Приват-24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк", якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, МСС, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 2243-246);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24", якою засвідчені операції щодо несанкціонованого доступу до системи „Приват-24" (т.2 а\с 252-255);

 

·  випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_10, якою засвідчено проведення операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 1 400 грн. на рахунку кредитної картки клієнта банка ОСОБА_10 (т.2 а\с 216-217);

·  протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, згідно якого за місцем проживання ОСОБА_10 в АДРЕСА_5 була оглянута комп'ютерна техніка, яка підключена до мережі Інтернет (т.2 а\с 72);

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 17.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_3 злочину із використанням комп'ютера за робочим місцем НОМЕР_4, підключеного до мережі Інтернет, який розташований в приміщенні комп'ютерного центра колективного користування Інтернет відділення зв'язку № 10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що по вул.. Київській, 22 м. Житомира (т.1 а\с 198-199);

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 31.07.2006 року з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_2 злочину із використанням комп'ютера за робочим місцем НОМЕР_4, підключеного до мережі Інтернет, який розташований в приміщенні комп'ютерного центра колективного користування Інтернет відділення зв'язку № 10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що по вул.. Київській, 22 м. Житомира (т.1 а\с 157-159);

·  протоколом огляду речових доказів від 31.07.2006 року, з якого слідує, що у якості речових доказів була оглянута комп'ютерна техніка за робочим місцем НОМЕР_4 в приміщенні комп'ютерного центру колективного користування послугами Інтернет, відділення зв'язку № 10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що по вул.. Київській, 22 м. Житомира, з використанням якої був вчинений злочин (т.З а\с 69);

довідкою Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", згідно якої ІР-адреса ІНФОРМАЦІЯ_8 закріплена за сервером комп'ютерного центра колективного користування послугами Інтернет, що обслуговується Житомирською філією ВАТ „УкрТелеком" і розташованого у відділенні зв'язку № 10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що по вул.. Київській, 22 м. Житомира (т.1а\с96);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, розташованого за адресою Новий бульвар, 1 м.Житомира, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18; зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" (т.1 а\с 130);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті № 328 УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 арк., який містить рукописні записи : ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_13 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку. Згідно роздруківки :

· 03.04.2006 р. в період з 17 год. 23 хв. до 22 год. 01 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1 400 грн., за рахунок 6 скретч-карток;

· 06.04.2006 р. з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в сумі 2 000 на рахунок іншого абонента (т.З а\с 10-11,21-24);

протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті злочинним шляхом гроші у сумі 7200 грн. (т.1 а\с 41);

- протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, з якого слідує було оглянуто :

1) зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду;

2)   мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів;

3)      скретч-картки стартових пакетів мобільного оператора "Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві частини. Дані скретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів для реалізації;

4)  паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із номерами вилучених стартових пакетів;

5)      гроші в сумі 7200 грн. (т.З а\с 54-62).

5. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодіння чужим майном шляхом обману по заробітній та кредитній картки ОСОБА_12:

- протоколом усної заяви ОСОБА_12 від 14.07.2006 року, щодо вчиненого 09.04.2006 року

несанкціонованого доступу до її рахунків та незаконного заволодіння грошовими коштами в

сумі 225 грн., які перебували на рахунках її платіжних карток ЗАТ КБ „Приват-Банк" (т.2 а\с

127);

 

- угодою між ОСОБА_12 та ЗАТ КБ „Приват-Банк" про відкриття рахунків по заробітній

та кредитній картках (т.2 а\с 136-137 зв'язку № 10 Житомирської філії ВАТ „УкрТелеком", що

по вул.. Київській, 22 м. Житомира);

·     заявою ОСОБА_12 до ЗАТ КБ „Приват-Банк" від 13.04.2006 року з приводу несанкціонованого доступу до її рахунків та здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв'язку (т.2 а\с 135);

·     заявою ЗАТ КБ „Приват-Банк" про факти несанкціонованого використання конфіденційної інформації клієнта банка ОСОБА_12 для доступу в програмний комплекс „Приват-24" і здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення мобільного зв'язку (т.1 а\с 20-21);

 

· повідомленням ЗАТ КБ „Приват-Банк" від 30.06.2006 року, згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролів доступу в комплекс „Приват-24", з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденціальними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше ЗО діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі „Приват-24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники, змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі „Приват-24" здійснили операції по придбанню електронного товару (т.2 а\с 172);

· протоколом виїмки від 07.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ „Приват-Банк" було вилучено :

 

1)      договора на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват-Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат"; угода між банком та ТОВ „Імпульс";

2)      виписка по рахунку та виписка по картці клієнта банка ОСОБА_12;

 

3)      вибіркова роздруківка сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

4)      вибіркова роздруківка сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

5)      вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24";

6)      довідка щодо визначення IP-адреси користувача мережі Інтернет (т.1 а\с 177-178);

 

· роздруківкою сервера „Приват-24" за кредитною карткою клієнта ЗАТ КБ „Приват-Банк" ОСОБА_12, якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, MCC, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера „Приват-24" по заробітній картки клієнта ЗАТ КБ „Приват-Банк" ОСОБА_12 якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, МСС, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 248-249);

· роздруківкою з системних журналів LOC-файлів сервера „Приват-24", якою засвідчені проведенні операції щодо несанкціонованого доступу до системи „Приват-24" (т.2 а\с 252-255);

· випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_12, якою засвідчено проведення фінансових операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку за рахунок коштів в сумі 175 грн. на рахунку її кредитної картки (т.2 а\с 239-240);

· випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_12, якою засвідчено проведення фінансових операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 50 грн. на рахунку її заробітної картки (т.2 а\с 241);

 

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з ОСОБА_3 злочинів з використанням комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6, розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 52-58);

протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з ОСОБА_2   злочинів   з   використанням   комп'ютера   інвентарний   номер   НОМЕР_6, розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 63-66);

-   протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що в інтернет-клубі

приватного підприємця ОСОБА_11 працівниками міліції було вилучено два комп'ютерних

системних блока інвентарні номера НОМЕР_5 та НОМЕР_6, з використанням яких підсудні

здійснили доступ до мережі програмного комплексу „Приват-24" (т.1 а\с 68);

· довідкою інтернет-провайдера ТзОВ „Імпульс", згідно якої міжнародною організацією RIPE виділена мережа в 1024 IP-адресі для ТзОВ „Імпульс". При цьому ТзОВ виділена мережа з ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 для свого клієнта - приватного підприємця ОСОБА_11, з метою організації доступу до мережі Інтернет з інтернет-клубу, розташованого по АДРЕСА_4 (т. 1 а\с 76);

· довідкою приватного підприємця ОСОБА_11, згідно якої ІР-адреса ІНФОРМАЦІЯ_9 зареєстрована за комп'ютером НОМЕР_6 в інтернет-клубі, розташованого по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 77);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18; зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" т.1 а\с 130);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті № 328 УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 арк., який містить рукописні написи: ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунка та здійсненого переказу коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_8 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера кодів скретч-карток мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки 09.04.2006 року в період з 22 год. 51 хв. до 22 год. 56 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 225 грн., за рахунок 4 скретч-карток (т.З а\с 10-11; 14-17);

- протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем

проживання підсудних працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті

злочинним шляхом гроші у сумі 7200 грн. (т.1 а\с 41);

-  протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, з якого слідує, що було

оглянуто :

1)   системні блоки комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_5 та НОМЕР_6, вилучені в

інтернет-клубі, розташованому по АДРЕСА_4;

2) зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логіків, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду;

3)    мобільний телефон BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний

НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів;

4) скретч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані скретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації;

 

5) паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер +3809757024, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із номерами вилучених стартових пакетів;

7) гроші в сумі 7200 грн. (т.З а\с 54-62);

· висновком почеркознавчої експертизи НОМЕР_16 від 23.07.2006 року, згідно якого в зошиті, вилученому у ОСОБА_2, рукописні записи щодо розробки програмного продукту для підбору цифр виконані ОСОБА_2, а рукописні записи щодо встановлених логінів, паролів, трансферів і наявної суми коштів на рахунку виконані ОСОБА_3 (т.1 а\с 251-252);

· висновком комп'ютерно-технічної експертизи, згідно якого :

 

1)             На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_5 міститься інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_5 до програмного комплексу „Приват-24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_5 на сайті програмного комплексу „Приват-24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_5, підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_5 зазначено в полі розташування файла на комп'ютері.

2)      На магнітних носіях системного блоку інвентарний номер НОМЕР_5, міститься програмний                  продукт  під                      назвою      ІНФОРМАЦІЯ_11,                             (розташований ІНФОРМАЦІЯ_21), що дозволяє здійснювати доступ до системи віддаленого обслуговування клієнтів „Приват-Банку" - „Приват-24", а саме здійснювати полуавтоматичний підбір імен та паролів користувачів системи „Приват 24". Під час функціонування, даний програмний засіб призводить до блокування інформації на комп'ютері НОМЕР_5, а саме її блокування та модифікації у випадку набору тексту в контексті заміни введених символів на числа, що генеруються програмою.

На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_6 міститься інформація, щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу обслуговування клієнтів сайта „Приват Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_6 до програмного комплексу „Приват 24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_6 на сайті програмного комплексу „Приват 24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_6, підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_6 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері" (т.З а\с 94-120).

6. По факту легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в результаті заволодіння чужим майном :

-    протоколом пред'явлення для впізнання від 21.08.2006 року, згідно якого свідок

ОСОБА_7 серед пред'явлених фотознімків впізнав ОСОБА_2, як особу, яка

перерахувала йому на мобільний телефон кошти на поповнення мобільного зв'язку, з метою

подальшої їх реалізації та проведення готівкового розрахунку із ОСОБА_2 (т.З а\с 47);

·   протоколом пред'явлення для впізнання від 21.08.2006 року, згідно якого свідок ОСОБА_7 серед пред'явлених фотознімків впізнав ОСОБА_3, як особу, яка перерахувала йому на мобільний телефон кошти на поповнення мобільного зв'язку, з метою подальшої їх реалізації та проведення готівкового розрахунку із ОСОБА_3 (т.З а\с 48);

протоколом пред'явлення для впізнання від 21.08.2006 року, згідно якого свідок ОСОБА_20 серед пред'явлених фотознімків впізнав ОСОБА_2, як особу, яка перерахувала йому на мобільний телефон кошти на поповнення мобільного зв'язку, з метою подальшої їх реалізації та проведення готівкового розрахунку із ОСОБА_2 (т.З а\с 52);

 

· протоколом пред'явлення Для впізнання від 21.08.2006 року, згідно якого свідок ОСОБА_20 серед пред'явлених фотознімків впізнав ОСОБА_3, як особу, яка перерахувала йому на мобільний телефон кошти на поповнення мобільного зв'язку, з метою подальшої "їх реалізації та проведення готівкового розрахунку із ОСОБА_2 (т.З а\с 53);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18, зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції виявили та вилучили вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" (т.1 а\с 30);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19 (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено :

1)             роздруківку дзвінків, поповнення рахунку та здійсненого переказу коштів абонента

„Київстар" номер НОМЕР_8 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року по

15.04.2006 року та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного

зв'язку.

Згідно роздруківки :

· 26.03.2006 року в період з 16 год. 13 хв. до 16 год. 23 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 3 000 грн., за рахунок 10 скретч-карток;

· 01.04.2006 року о 15 год. 50 хв. з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в сумі 10 грн. на інший рахунок (рахунок підсудних);

· 01.04.2006 року о 15 год. 55 хв. з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в сумі 360 грн. на рахунок підсудних;

· 02.04.2006 року о 15 год. 40 хв. з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в на суму 2 000 грн. на рахунок ОСОБА_7;

· 02.04.2006 року в період з 17 год. 07 хв. до 17 год. 11 хв. на рахунок абонентської картки надійшов переказ коштів в сумі ПО грн., встановленого досудовим слідством як переказ з іншої абонентської картки підсудних;

· 03.04.2006 року о 22 год. 01 хв. з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в сумі 620 грн. на інший рахунок підсудних;

· 08.04.2006 року в період з 02 год. 16 хв. до 13 год. 56 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 325 грн., за рахунок 2 скретч-карток;

· 09.04.2006 року в період з 22 год. 51 хв. до 22 год. 56 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 225 грн., за рахунок 4 скретч-карток (т.З а\с 10-11, 14-17);

2)  роздруківку дзвінків, поповнення рахунку, переказ коштів абонента „Київстар" номер

НОМЕР_13 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера

14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки :

· 02.04.2006 року в період з 12 год. 06 хв. до 12 год. 13 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 275 грн., за рахунок 6 скретч-карток;

· 03.04.2006 року в період з 17 год. 23 хв. до 22 год. 01 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1 400 грн., за рахунок 6 скретч-карток;

 

·  03.04.2006 року о 22 год. 01 хв. на рахунок абонентської картки надійшов переказ коштів в сумі 620 грн., встановленого досудовим слідством як переказ з іншої абонентської картки підсудних;

04.04.2006 року в період з 12 год. 59 хв. до 13 год. 01 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 200 грн., за рахунок 3 скретч-карток;

 

· в період з 02.04.2006 року по 05.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено 4 перекази в сумі 470 грн. на рахунок інших абонентів, в тому числі в сумі 250 грн. на рахунки абонентів, номера яких вказав ОСОБА_7;

· 06.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено один переказ коштів в сумі 2 000 грн. на рахунок іншого абонента (т.3 а\с 10-11-21-24);

3)             роздруківку дзвінків, поповнення рахунка, переказ коштів абонента „Київстар" номер

НОМЕР_9 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера

14-значних кодів для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки:

· 26.03.2006 року в період з 11 год. 22 хв. до 11 год. 26 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1 525 грн., за рахунок 6 скретч-карток. Цього ж дня, в період з 16 год. 06 хв. до 17 год. 19 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1 350 грн., за рахунок 6 скретч-карток;

· 01.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено переказ коштів о 12 год. 54 хв. в сумі 200 грн., о 13 год. 07 хв. в сумі 300 грн. на рахунок іншого абонента;

· 01.04.2006 року о 15 год. 50 хв. на рахунок абонентської картки надійшов переказ коштів в сумі 120 грн. з іншої абонентської картки підсудних;

· 02.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено переказ коштів о 15 год. 16 хв. в сумі 2 500 грн. на рахунок іншого абонента (т.3 а\с 10-11, 27-30);

4)  роздруківку дзвінків, поповнення рахунка, переказ коштів абонента „Київстар" номер

НОМЕР_10 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера

14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки:

· 26.03.2006 року в період з 17 год. 14 хв. до 17 год. 18 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 1 500 грн., за рахунок 5 скретч-карток;

· 30.03.2006 року в період з 13 год. 18 хв. до 13 год. 20 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 150 грн. за рахунок 2 скретч-карток;

· 01.04.2006 року о 15 год. 55 хв. на рахунок абонентської картки надійшов переказ коштів в сумі 360 грн. з іншої абонентської картки підсудних;

· в період з 29.03.2006 року по 02.04.2006 року з рахунку абонентської картки вчинено 7 переказів на загальну суму 2 010 грн. на рахунок інших абонентів, в тому числі на рахунок ОСОБА_7 в сумі 1 500 грн., та на інший абонентський рахунок підсудних в сумі 110 грн.;

· 13.04.2006 року в період з 00 год. 08 хв. до 02 год. 23 хв. рахунок абонентської картки поповнений на суму 975 грн. за рахунок 7 скретч-карток. (т.3 а\с 10-11; 31-35);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 здобуті злочинним шляхом гроші в сумі 7200 грн. (т.1 а\с 41);

· протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, згідно якого було оглянуто :

1)   мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів для реалізації;

2)  сккретч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані сккретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації;

-  паспорта до вказаних стартових пакетів мобільного оператора „Київстар": „АСЕ"

номер НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер

НОМЕР_13, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9;

-           гроші в сумі 7200 грн. (т.З а\с 54-62).

 

7. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодшня чужим майном шляхом обману по заробітній картки ОСОБА_13:

·  протоколом усної заяви ОСОБА_13 від 21.07.2006 року, щодо несанкціонованого доступу 13.02.2006 року до її рахунку та незаконного заволодшня грошовими коштами в сумі 825 грн., які перебували на рахунку її платіжної картки ЗАТ КБ „Приват Банк" (т.2 а\с 148);

·  угодою між ОСОБА_13 та ЗАТ КБ „Приват-Банк" про відкриття рахунку по заробітній картці (т.2 а\с 153-154);

-                заявою ЗАТ КБ „Приват-Банк" про факт несанкціонованого використання

конфіденційної інформації клієнта банка ОСОБА_13 для доступу в програмний комплекс

„Приват-24" і здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення

мобільного зв'язку (т. 11 а\с 13-19);

· повідомленням ЗАТ КБ „Приват-Банк" від 30.06.2006 року, згідно якого шахрайські дії зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролів доступу в комплекс „Приват-24" з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошима та конфіденційними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше 30 діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі „Приват-24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі „Приват-24" здійснили несанкціоновані операції по придбанню електронного товару (т.2 а\с 172);

· протоколом виїмки від 07.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ „Приват-Банк" було вилучено :

 

1)      договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват-Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат" ; угода між банком та ТОВ „Імпульс";

2)      виписку по рахунку клієнта банка ОСОБА_13;

 

3)      вибіркову роздруківку сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

4)  вибіркову роздруківку сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк";

5)      вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24";

6)      довідка щодо визначення ІР-адресити користувача мережі Інтернет (т.2 а\с 177-178);

 

· роздруківкою сервера „Приват-24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів поповнення рахунків мобільного зв'язку із зазначенням номера картки, суми операції, коду авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері „Приват-24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера „Приват-24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк", якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, MCC, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 243, 250);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват-24", якою засвідчені проведенні операції щодо несанкціонованого доступу до системи „Приват-24" (т.2 а\с 252-255);

·  випискою по рахунку клієнта банка ОСОБА_13, якою засвідчено проведення фінансових операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 825 грн. на рахунку її кредитної картки (т.2 а\с 233);

протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з ОСОБА_3 злочинів з використанням комп'ютера інвентарний номерНОМЕР_6, розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 52-58);

 

-  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю

ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з

ОСОБА_2 злочинів з використанням комп'ютера інвентарний номерНОМЕР_6,

розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що АДРЕСА_4 (т.1 а\с 63-66);

-   протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що в інтернет-клубі

приватного підприємця ОСОБА_11 працівниками міліції було вилучено два комп'ютерних

системних блока інвентарні номера НОМЕР_6 та НОМЕР_5, з використанням яких підсудні

здійснили доступ до мережі програмного комплексу „Приват-24" (т.1 а\с 68);

· довідкою інтернет-провайдера ТзОВ „Імпульс", згідно якої міжнародною організацією RIPE виділена мережа в 1024 IP-адресі для ТзОВ „Імпульс". При цьому ТзОВ виділена мережа з ІР-адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 для свого клієнта - приватного підприємця ОСОБА_11, з метою організації доступу до мережі Інтернет з інтернет-клубу, розташованого по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 76);

· довідкою приватного підприємця ОСОБА_11, згідно якої ІР-адреса ІНФОРМАЦІЯ_9 зареєстрована за комп'ютером НОМЕР_6 в інтернет-клубі, розташованому по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 77);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 рок, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18, зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" (т.1 а\с 130);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 аркушах який містить рукописні записи : ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунка, переказ коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_10 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки 13.04.2006 року в період з 00 год. 08 хв. до 00 год. 13 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 825 грн. за рахунок 5 скретч-карток (т.1 а\с 10-11 ; 31-35);

· довідкою Житомирського представництва ЗАТ „Київстар", згідно якої станом на 05.04.2006 року на рахунку абонента „Київстар" номер НОМЕР_10 (належного підсудним) залишок коштів становить 984 грн. 10 коп. (т.З а\с 37);

· протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006 року, згідно якого убло оглянуто :

 

1)       системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_5, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4;

2)   системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4;

3)       зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів, логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування створення програми для автоматичного підбору коду;

4)   мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів.

 

5)  скретч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані скретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації;

6)   Паспорти до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер

НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13,

„СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із

номерами вилучених стартових пакетів (т.З а\с 54-62);

-  висновком почеркознавчої експертизи НОМЕР_16 від 23.07.2006 року, згідно якого, в

зошиті вилученому у ОСОБА_2, рукописні записи щодо розробки програмного продукту

для підбору цифр виконані ОСОБА_2, а рукописні записи щодо встановлених логінів,

паролів, трансферів і наявної суми коштів на рахунку виконані ОСОБА_3 (т.1 а\с 251 -

252);

- висновком комп'ютеро-технічної експертизи, згідно якого:

1.  На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_5 міститься інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_5 до програмного комплексу „Приват-24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_5 на сайті програмного комплексу „Приват-24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_5 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_5 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері".

2.             На магнітних носіях системного блоку інвентарний номер НОМЕР_5, міститься програмний                  продукт   під                      назвою      ІНФОРМАЦІЯ_11                             (розташований ІНФОРМАЦІЯ_21), що дозволяє здійснювати доступ до системи віддаленого обслуговування клієнтів „Приват-Банку"- „Приват 24", а саме здійснювати полуавтоматичний підбір імен та паролів користувачів системи „Приват 24". Під час функціонування, даний програмний засіб, призводить до блокування інформації на комп'ютері НОМЕР_5, а саме її блокування та модифікації у випадку набору тексту в контексті заміни введених символів на числа, що генеруються програмою.

3.             На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_6 міститься Інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_6 до програмного комплексу „Приват 24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_6 на сайті програмного комплексу „Приват 24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_6 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_6 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері" (т.З а\с 94-120).

8. По факту несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж ЗАТ КБ "Приват Банк" та заволодіння чужим майном шляхом обману по заробітній картки ОСОБА_14:

-  договором між ОСОБА_14 та ЗАТ КБ „Приват-Банк" про відкриття рахунку по

заробітній картці (т. 2 а\с 235);

-    заявою ЗАТ КБ „Приват-Банк" про факт несанкціонованого використання

конфіденційної інформації клієнта банка ОСОБА_14 для доступу в програмний комплекс

„Приват 24" і здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів на поповнення

мобільного зв'язку (т.1 а\с 13-19);

- повідомленням ЗАТ КБ „Приват Банк" від 30.06.2006 року, згідно якого шахрайські дії

зловмисників виникли в результаті генерації та підбору логінів і паролів доступу в комплекс „Приват 24", з послідуючим несанкціонованим заволодінням грошовими коштами і конфіденційними відомостями про клієнтів. Оскільки паролі входу і трансферу платежу не використовувались клієнтами більше ЗО діб, то користувачам було запропоновано в спеціальній електронній формі „Приват 24" змінити їх на нові. Таким чином зловмисники змінивши паролі входу і трансферу платежу в комплексі „Приват 24" здійснили несанкціоновані операції по придбанню електронного товару (т.2 а\с 172);

- протоколом виїмки від 07.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ

„Приват Банк" було вилучено :

1)      договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат" ; угода між банком та ТОВ "Імпульс".

2)  виписка по картці клієнта банка ОСОБА_14

3)   вибіркова роздруківка сервера „Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ

„Приват Банк".

4)  вибіркова роздруківка з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват 24".

5)      довідка щодо визначення IP-адреси користувача мережі Інтернет (т. 2 а\с 177-178);

 

· роздруківкою сервера „Приват 24" за номерами карток клієнтів ЗАТ КБ „Приват Банк", якою підтверджується факт здійснення операцій по придбанню електронних ваучерів із зазначенням номера картки, суми операції, коду авторизації в сервері, дати і часу операції, реферанс операції в сервері „Приват 24", номер електронного ваучера на поповнення коштів стільникового зв'язку та деталі операції (т.2 а\с 242);

· роздруківкою сервера „Приват 24" за картками клієнтів ЗАТ КБ „Приват. Банк", якою засвідчено номер картки клієнта, сума операції, дані про авторизацію в сервері, дату і час операції, термінал, МСС, IP-адреса користувача, код авторизації (т.2 а\с 243,251);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват 24", якою засвідчені проведенні операції щодо несанкціонованого доступу до системи „Приват 24" (т.2 а\с 252-255);

 

·  випискою по картки клієнта банка ОСОБА_14, якою засвідчено проведення фінансових операцій по придбанню ваучерів на поповнення рахунку мобільного зв'язку, за рахунок коштів в сумі 150 грн. на рахунку його кредитної картки (т.2 а\с 237);

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з ОСОБА_3 починів з використанням комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6 розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що АДРЕСА_4 (т.1 а\с 52-58);

·  протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчинених спільно з ОСОБА_2 починів з використанням комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6 розташованого в інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що АДРЕСА_4 (т.1 а\с 63-66);

-              протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що в інтернет-клубі

приватного підприємця ОСОБА_11, розташованого АДРЕСА_4,

працівниками міліції було вилучено два комп'ютерних системних блока інвентарні номера НОМЕР_5 та НОМЕР_6, з використанням яких підсудні здійснили доступ до мережі програмного

комплексу „Приват 24" (т.1 а\с 68);

· довідкою інтернет-провайдера ТзОВ „Імпульс", згідно якої міжнародною організацією КІРЕ виділена мережа в 1024 IP - адрес для ТзОВ „Імпульс". При цьому ТзОВ виділена мережа з IP - адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 для свого клієнта - приватного підприємця ОСОБА_11, з метою організації доступу до мережі Інтернет з інтернет-клубу, розташованого по АДРЕСА_4, (т.1 а\с 76);

довідкою приватного підприємця ОСОБА_11, згідно якої IP - адреса ІНФОРМАЦІЯ_9 зареєстрована за комп'ютером НОМЕР_6 в інтернет-клубі, розташованого по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 77);

 

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18; зі слідами розлому на дві частини (т.1 а\с 32);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що за місцем проживання підсудних працівники міліції вилучили у ОСОБА_19 4 стрейч-карти з паспортами на стартові пакети „АСЕ & BASE" (т.1 а\с 130);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області, працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 аркушах, який містить рукописні записи : ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

· протоколом виїмки від 18.07.2006 року, згідно якого в Житомирському представництві ЗАТ „Київстар" було вилучено : роздруківку дзвінків, поповнення рахунка, переказ коштів абонента „Київстар" номер НОМЕР_10 (належного підсудним) за період з 25.03.2006 року до 15.04.2006 року та номера 14-значних кодів скретч-карток для поповнення рахунку мобільного зв'язку.

Згідно роздруківки 13.04.2006 року в період з 02 год. 22 хв. до 02 год. 24 хв. рахунок абонентської картки був поповнений на суму 150 грн. за рахунок 2 скретч-карток (т.З а\с 10-11 ; 31-35);

·  довідкою Житомирського представництва ЗАТ „Київстар", згідно якої станом на 15.04.2006 року на рахунку абонента „Київстар" номер НОМЕР_10 (належного підсудним) залишок коштів становить 984 грн. 10 коп. (т.З а\с 37);

·  протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006року, відповідно до якого було оглянуто :

1) системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_5, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4.

2/ системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4.

3)  зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду.

4)   мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення

рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів.

5)  скретч-картки стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" з номерами ІНФОРМАЦІЯ_18, кожна з яких має пошкодження зі слідами розколу на дві

частини. Дані скретч-картки підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного

зв'язку та переказу коштів для реалізації.

6)  паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер

НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13,

„СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із

номерами вилучених стартових пакетів (т.З а\с 54-62);

висновком почеркознавчої експертизи НОМЕР_16 від 23.07.2006р., згідно якої, в зошиті вилученому у ОСОБА_2, рукописні записи щодо розробки програмного продукту для підбору цифр виконані ОСОБА_2, а рукописні записи щодо встановлених логінів, паролів, трансферів і наявної суми коштів на рахунку виконані ОСОБА_3 (т.1 а\с 251 -252);

-           висновком комп'ютеро-технічної експертизи, згідно якого:

 

1.             На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_5 міститься інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_5 до програмного комплексу „Приват-24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'тера НОМЕР_5 на сайті програмного комплексу „Приват-24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_5 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_5 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері".

2.             На магнітних носіях системного блоку інвентарний номер НОМЕР_5, міститься програмний                 продукт   під                      назвою      ІНФОРМАЦІЯ_11                             (розташований ІНФОРМАЦІЯ_21), що дозволяє здійснювати доступ до системи віддаленого обслуговування клієнтів „Приват-Банку"- „Приват 24", а саме здійснювати полуавтоматичний підбір імен та паролів користувачів системи „Приват 24". Під час функціонування, даний програмний засіб, призводить до блокування інформації на комп'ютері НОМЕР_5, а саме її блокування та модифікації у випадку набору тексту в контексті заміни введених символів на числа, що генеруються програмою.

3.             На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_6 міститься Інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_6 до програмного комплексу „Приват 24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_6 на сайті програмного комплексу „Приват 24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_6 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_6 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері" (т.З а\с 94-120).

9. По факту замаху на заволодіння чужим майном шляхом обману належного ЗАТ КБ "Приват Банк" :

· заявами ЗАТ КБ „Приват Банк", по факту замаху на вчинення шахрайських дій двома невідомими особами, які в ніч з 13 на 14.04.2006 року під час вчинення злочину були затримані в Інтернет-клубі розташованому по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 13-19);

· повідомленням гр-на ОСОБА_21 про затримання підозрюваних осіб на місці вчинення злочину (т.1 а\с 20);

· протоколом виїмки від 18.04.2006 року, яким засвідчено, що у представника ТзОВ „Імпульс" працівниками міліції було вилучено носій інформації - CD-R диск „Verbatium", що містить фотофайли (т.1 а\с 74);

· довідкою інтернет-провайдера ТзОВ „Імпульс", згідно якої міжнародною організацією RIPE виділена мережа в 1024 IP - адрес для ТзОВ „Імпульс". При цьому ТзОВ виділена мережа з IP - адресою ІНФОРМАЦІЯ_9 та ІНФОРМАЦІЯ_10, для свого клієнта - приватного підприємця ОСОБА_11, з метою організації доступи до мережі Інтернет з інтернет-клуба, що по вул.. Пушкінській, 44 в м.Житомирі (т.1 а\с 76);

-              довідкою приватного ПП ОСОБА_11, згідно якої IP - адреса ІНФОРМАЦІЯ_9

зареєстрована за комп'ютером НОМЕР_6, в інтернет-клубі по вул.. Пушкінській, 44 в м.Житомирі

(Т.1а\с77);

· протоколом виїмки від 18.04.2006 року, яким засвідчено, що гр-на ОСОБА_22 було вилучено носій інформації - CD-R диск „Verbatium", що містить у слімі, який він взяв у ОСОБА_2 (т.1 а\с 82);

протоколом виїмки від 07.08.2006 року, згідно якого в Житомирській філії ЗАТ КБ „Приват Банк" було вилучено : договори на одержання послуг хостингу для здійснення діяльності ЗАТ КБ „Приват Банк" через мережу Інтернет : договір між банком та ЗАТ „Датасат" угода між банком та ТОВ „Імпульс"   вибіркова роздруківка з системних журналів LOC-файлів сервера „Приват 24" (т.2 а\с 177-178);

· роздруківкою з системних журналів LOG-файлів сервера „Приват 24", якою засвідчені проведені операції щодо спроб несанкціонованого доступу до системи „Приват 24" (т.1 а\с 242);

· протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_2, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_3 злочину з використанням двох комп'ютерів інвентарний номер НОМЕР_5 та НОМЕР_6, розташованих в Інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 52-58);

· протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2006 року з участю ОСОБА_3, який розповів та показав обстановку та обставини вчиненого спільно з ОСОБА_2 злочину з використанням двох комп'ютерів інвентарний номер НОМЕР_5 та НОМЕР_6, розташованих в Інтернет-клубі приватного підприємця ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4 (т.1 а\с 63-66);

· протоколом виїмки від 15.04.2006 року, яким засвідчено, що в інтернет-клубі ПП ОСОБА_11, що по АДРЕСА_4, працівниками міліції було вилучено два комп'ютерних системних блока інвентарні номера НОМЕР_5 та НОМЕР_6, з використанням яких підсудні намагались викрасти кошти ЗАТ КБ „Приват Банк" (т.1 а\с 68);

· протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що під обшивкою стільця, на якому сидів під час опитування ОСОБА_2 в службовому кабінеті НОМЕР_1 ОСОБА_18 Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, працівниками міліції було виявлено та вилучено п'ять пошкоджених скретч-карток мобільного зв'язку „АСЕ & BASE" за ІНФОРМАЦІЯ_18; зі слідами розлому на дві частини (т. 1 а\с 32);

· - протоколом огляду місця події від 14.04.2006 року, яким засвідчено, що в службовому кабінеті НОМЕР_7 УМВС України в Житомирській області, працівниками міліції було виявлено та вилучено у ОСОБА_2 мобільний телефон „BOSCH" модель ІНФОРМАЦІЯ_19, зошит на 36 аркушах, який містить рукописні записи : ІНФОРМАЦІЯ_15 у цифровому вираженні (т.1 а\с 33);

-  протоколом огляду речових доказів від 28.07.2006року, відповідно до якого убло

оглянуто :

1) системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_5, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4.

2/ системний блок комп'ютера інвентарний номер НОМЕР_6, вилучений в інтернет-клубі по АДРЕСА_4.

3)  зошит на 72 сторінках, в якому містяться рукописні записи, щодо підібраних паролів,

логінів, трансферів, належність рахунку та його суми, а також записи щодо планування

створення програми для автоматичного підбору коду.

4)           мобільний телефон „BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20, серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12, який підсудні використовували для поповнення рахунку мобільного зв'язку та переказу коштів.

5)           паспорта до стартових пакетів мобільного оператора „Київстар" : „АСЕ" номер НОМЕР_10, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_8, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_13, „СТАНДАРТ" номер НОМЕР_14, „ПЛЮС" номер НОМЕР_9, які співпадають із номерами вилучених стартових пакетів.

 

6)  компакт диск CD-R Verbatium 700 VD 52х", вилучений у Заахарчука О.М.

7)      компакт диск „CD-R Verbatium", що містить фотознімки. (т.3 а\с 54-62);

-  висновком почеркознавчої експертизи НОМЕР_16 від 23.07.2006р., згідно якої, в зошиті

вилученому у ОСОБА_2, рукописні записи щодо розробки програмного продукта для

підбору цифр виконані ОСОБА_2, а рукописні записи щодо встановлених логінів,

паролів, трансферів і наявної суми коштів на рахунку виконані ОСОБА_3 (т.1 а\с 251 -

252);

 

- висновком комп'ютеро-технічної експертизи, згідно якого:

1.  На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_5 міститься інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу віддаленого обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_5 до програмного комплексу „Приват-24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'тера НОМЕР_5 на сайті програмного комплексу „Приват-24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_5 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на „VIPl" зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері".

2.             На магнітних носіях системного блоку інвентарний номер НОМЕР_5, міститься програмний                  продукт   під                      назвою      ІНФОРМАЦІЯ_11                             (розташований ІНФОРМАЦІЯ_21), що дозволяє здійснювати доступ до системи віддаленого обслуговування клієнтів „Приват-Банку"- „Приват 24", а саме здійснювати полуавтоматичний підбір імен та паролів користувачів системи „Приват 24". Під час функціонування, даний програмний засіб, призводить до блокування інформації на комп'ютері НОМЕР_5, а саме її блокування та модифікації у випадку набору тексту в контексті заміни введених символів на числа, що генеруються програмою.

3.             На вилученому комп'ютерному системному блоці інвентарний номер НОМЕР_6 міститься Інформація щодо реєстрації доступу через мережу Інтернет до програмного комплексу обслуговування клієнтів сайта „Приват-Банк". У полях „Дата завантаження" та „Дата синхронізації" зазначена дата та час доступу з комп'ютера НОМЕР_6 до програмного комплексу „Приват 24". Зсилки на дані, з якими працювали з комп'ютера НОМЕР_6 на сайті програмного комплексу „Приват 24" в мережі Інтернет, зазначені в полі „Адреса в мережі Інтернет". Фізичне закріплення даних зсилок, на магнітному носії (жорсткому диску) комп'ютера НОМЕР_6 підтверджено відповідними файлами, імена та повне розташування яких на НОМЕР_6 зазначено в полі „Розташування файла на комп'ютері" (т.3 а\с 94-120).

4.             Компакт диск CD-R Verbatiuv 700 VD 52х", вилучений у свідка ОСОБА_22, містить серед каталогів і файлів програмний засіб під назвою ІНФОРМАЦІЯ_11, що дозволяє здійснювати доступ до системи віддаленого обслуговування клієнтів „Приват Банку" - „Приват 24", а саме здійснювати полуавтоматичний підбір імен та паролів користувачів системи „Приват 24". Під час функціонування, даний програмний засіб, призводить до блокування інформації на комп'ютері на якому він активований, а саме її блокування та модифікації у випадку набору тексту в контексті заміни введених символів на числа, що генеруються програмою.

5.  Факт копіювання даного програмного продукту на комп'ютер НОМЕР_5 мав місце (т.З

а\с 94-120).

Оцінивши викладені докази в їх сукупності, суд вважає вину кожного з підсудних доведеною повністю та кваліфікує дії кожного з них :

-    за ст. 361 ч.2 КК України, як несанкціоноване втручання в роботу електронно-

обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж, що

призвело до витоку, блокування, підробки інформації, вчинене повторно, за попередньою

змовою групою осіб;

·  за ст. 190 ч.3 КК України, як заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки;

за ст. 209 ч.2 КК України, як вчинення фінансових операцій з коштами, одержаними внаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування незаконного походження  таких  коштів,  джерела їх  походження  та  використання  коштів,  одержаних

 

внаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння, що перебувало легалізації" (відмиванню) доходів, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб;

- за ст. 15 ч.3, 190 ч.3 КК України, як замах на заволодіння чужим майном, шляхом обману, повторно, за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, не доведений до кінця з причин, що не залежали від волі винних осіб.

При цьому суд вважає за необхідним кваліфікувати дії обох підсудних за сукупністю злочинів, які передбачених ст.ст. 361 ч.2, 190 ч.3 КК України, оскільки підсудні, використовуючи комп'ютерну техніку незаконно, без відповідного санкціонування, втрутились у діяльність комп'ютерної мережі (серверу „Приват 24") та отримали відповідну інформацію щодо кількості грошей на рахунках клієнтів банку, викрадали з них тільки частину коштів, що знаходились на їх рахунках - тобто умисно створили умови для витоку відповідної інформації щодо кількості грошей на відповідних рахунках, логінів та паролів входу до відповідної комп'ютерної інформації, шляхом застосування нових паролів блокували відповідні платіжні карки, після чого шахрайськими діями заволоділи чужим майном - грішми, які знаходились на картках клієнтів ЗАТ КБ „Приват-Банк"; при цьому в контексті диспозиції ст. 361 ч.2 КК України „витік інформації" не слід розуміти, як її розповсюдження невизначеній кількості отримувачів даної інформації. Таким чином Кримінальний Закон не дозволяє кваліфікувати дії обох підсудних лише за ст. 190 ч. 3 КК України, оскільки їх дії щодо несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж, що призвело до витоку, блокування, підробки інформації не може рахуватись лише як спосіб шахрайського заволодіння чужим майно з використанням комп'ютерної техніки.

Також судом враховується, що діями підсудних щодо переведення грошей, які вони отримали шляхом шахрайський дій та незаконного втручання в діяльність комп'ютерних мереж ЗАТ КБ „Приват Банк", які їх перевели не поповнення рахунків мобільного зв'язку, а пізніше перевели їх у готівку, було фактичне проведення фінансових операцій щодо приховування незаконного походження таких коштів, джерела їх походження та використання вказаних коштів (частину коштів витратили на власні потреби). Таким чином, суд виключає з обвинувачення обом підсудним кваліфікуючи ознаки „маскування та переміщення коштів, здобутих злочинним шляхом", оскільки вони не знайшли свого підтвердження як під час досудового слідства, так і в суді.

При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Злочин, передбачений ст. 209 ч. 2 КК України, є особливо тяжким; злочини, передбачені ст.ст. 361 ч.2, 190 ч..3 КК України є тяжкими злочинами.

Крім того суд враховує, що злочині дії підсудних та їх ролі у вчиненні вказаних вище злочинів є однаковими, тому їм слід призначити однакові покарання.

Підсудний ОСОБА_2 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, на даний час не працює, страждає на важке захворювання (т. 3 а\с 214).

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудному є : визнання вини, щире розкаяння у скоєному, часткове відшкодування заподіяної шкоди.

Обставини, що обтяжують покарання підсудного по справі не виявлені.

Крім того, суд враховує суму заподіяної шкоди (10500 грн.), активне сприяння підсудним органам досудового слідства у розкритті та розслідуванні справи, під час якого підсудний докладно розказав про обставини та порядок застосування комп'ютерної техніки під час вчинення злочинів, що значно полегшило органам досудового слідства розслідування даної справи та молодий вік підсудного, який до кримінальної відповідальності притягується вперше, суд вважає такими  обставинами,  що суттєво зменшують  суспільну небезпечність особи

 

підсудного та надають суду, відповідно до ст. 69 ч.1 КК України, право призначити підсудному покарання за ст. 209 ч.2 КК України у розмірі нижчим від найнижчої межі, встановленої санкцією відповідного Закону.

На підставі викладеного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного без ізоляції від суспільства можливе, тому призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням.

Приймаючи до уваги, що судом підсудному призначається покарання, яке не пов'язане з реальним позбавленням волі (відповідно до ст. 75 КК України), за яким додаткове покарання у вигляді конфіскації майна (ст. 77 КК України) не застосовується, суд вважає необхідним в частині конфіскації майна підсудного застосувати ст. 69 ч.2 КК України за ст. 209 ч.2 КК України.

Однак суд вважає можливим та необхідним застосувати до підсудного додаткове покарання у вигляді позбавлення права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку. При цьому суд враховує, що підсудний, який на час вчинення злочину не працював та не займався певною діяльністю, вичинив вказані вище злочини із використанням глобальної мережі комп'ютерного зв'язку.

Підсудний ОСОБА_3 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, на даний час не працює, страждає на важке захворювання (т.3 а\с 163).

Обставинами, що пом'якшують покарання підсудному є : визнання вини, щире розкаяння у скоєному, часткове відшкодування заподіяної шкоди.

Обставини, що обтяжують покарання підсудного по справі не виявлені.

Крім того, суд враховує суму заподіяної шкоди (10500 грн.), активне сприяння підсудним органам досудового слідства у розкритті та розслідуванні справи, під час якого підсудний докладно розказав про обставини та порядок застосування комп'ютерної техніки під час вчинення злочинів, що значно полегшило органам досудового слідства розслідування даної справи та молодий вік підсудного, який до кримінальної відповідальності притягується вперше, суд вважає такими обставинами, що суттєво зменшують суспільну небезпечність особи підсудного та надають суду, відповідно до ст. 69 ч. 1 КК України, право призначити підсудному покарання за ст. 209 ч.2 КК України у розмірі нижчим від найнижчої межі, встановленої санкцією відповідного Закону.

На підставі викладеного суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного без ізоляції від суспільства можливе, тому призначає йому покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням.

Приймаючи до уваги, що судом підсудному призначається покарання, яке не пов'язане з реальним позбавленням волі (відповідно до ст. 75 КК України), за яким додаткове покарання у вигляді конфіскації майна (ст. 77 КК України) не застосовується, суд вважає необхідним в частині конфіскації майна підсудного застосувати ст. 69 ч.2 КК України за ст. 209 ч.2 КК України.

Однак суд вважає можливим та необхідним застосувати до підсудного додаткове покарання у вигляді позбавлення права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку. При цьому суд враховує, що підсудний, який на час вчинення злочину не працював та не займався певною діяльністю, вичинив вказані вище злочини із використанням глобальної мережі комп'ютерного зв'язку.

По справі заявлені цивільні позови : ЗАТ КБ „Приват Банк" на суму 10500 грн. та потерпілою ОСОБА_9 на суму 275 грн. матеріальної шкоди та 1000 грн. моральної шкоди.

Розв'язуючи вказані позови суд приходить до наступного.

 

В частині цивільного позову ОСОБА_9 він підлягає частковому задоволенню, оскільки згідно повідомлення ЗАТ КБ „Приват Банк" заподіяна потерпілій матеріальна шкода була повністю відшкодована банком, зв'язку з чим банком був заявлений позов на суму 10500 грн. В частині відшкодування моральної шкоди на користь позов підлягає частковому задоволенню, оскільки розмір відшкодування моральної шкоди визначається залежно від характеру й обсягу страждань, яких зазнала позивачка, характеру немайнових втрат, виходячи з засад розумності, виваженості та справедливості. На підставі викладеного розмір моральної шкоди на суму 1 тис. грн. суд вважає завищеною та оцінює її на суму 700 грн.

Позов ЗАТ КБ „Приват Банк" підлягає часткову задоволенню оскільки підсудними було частково відшкодовано заподіяну шкоду на суму 2400 грн. Крім того, відповідно до п. 5 ч.1 ст. 81 КПК України та п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5  від 15 квітня 2005 року кошти, одержані внаслідок вчинення предикатного діяння підлягають поверненню законному володільцю, тобто гроші в сумі 7200 грн. підлягають поверненню ЗАТ КБ „Приват Банк". Таким чином даний позов підлягає задоволенню на суму 1100 грн.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,-

засудив :

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 361 ч.2,190 ч.3, 209 ч.2,15 ч.3,190 ч.3 КК України та призначити йому покарання :

-  за ст. 361 ч.2 КК України - чотири роки позбавлення волі з позбавленням права

займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних

мереж комп'ютерного зв'язку строком на два роки та з конфіскацією програмних засобів, за

допомогою яких було вчинене несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерної мережі

(серверу „Приват 24") (компакт-диск „CD-R Verbatiuv 700 VD 52х");

· за ст. 190 ч.3 КК України - чотири роки шість місяців позбавлення волі;

· за ст. 209 ч.2 КК України, із застосуванням ст. 69 ч. ч. 1 та 2 КК України - п'ять років позбавлення волі без конфіскації майна, що належить засудженому, з позбавленням права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку строком на три роки та з конфіскацією майна, здобутого злочинним шляхом (5 скретч-карток мобільного оператора „Київстар" та паспорта до них) (т.3 а\с 155);

· за ст.ст. 15 ч.3, 190 ч. З КК України - три роки шість місяців позбавлення волі.

В силу ст.ст. 70 ч.1, 72 ч.4 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточне покарання - п'ять років позбавлення волі без конфіскації майна, що належить засудженому, з позбавленням права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку строком на три роки та з конфіскацією програмних засобів, за допомогою яких було вчинене несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерної мережі (серверу „Приват 24") (компакт-диск CD-R Verbatiuv 700 VD 52x"), з конфіскацією майна, здобутого злочинним шляхом (5 скретч-карток мобільного оператора „Київстар" та паспорта до них).

На підставі ст.ст. 75, 76 п.п.3,4 КК України, звільнити засудженого від відбування основного покарання з випробуванням, термін випробування встановити на три роки. Зобов'язати засудженого : повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтись до органів кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Міру запобіжного заходу відносно засудженого до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 361 ч.2, 190 ч.3, 209 ч.2,15 ч.3, 190 ч.3 КК України та призначити йому покарання :

-  за ст. 361 4.2 КК України - чотири роки позбавлення волі з позбавленням права

займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних

мереж комп'ютерного  зв'язку строком на два роки та з конфіскацією програмних засобів, за

 

допомогою яких було вчинене несанкціоноване втручання  в роботу  комп'ютерної мережі (серверу „Приват 24") (компакт-диск CD-R Verbatiuv 700 VD 52х");

· за ст. 190 ч.3 КК України - чотири роки шість місяців позбавлення волі;

· за ст. 209 ч.2 КК України, із застосуванням ст. 69 ч.ч. 1 та 2 КК України - п'ять років позбавлення волі без конфіскації майна, що належить засудженому, з позбавленням права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку строком на три роки та з конфіскацією майна, здобутого злочинним шляхом (5 скретч-карток мобільного оператора „Київстар"" та паспорта до них):

· за ст.ст. 15 ч.3, 190 ч. З КК України  - три роки шість місяців позбавлення волі.

В силу ст.ст. 70 ч.1, 72 ч.4 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити остаточне покарання  - п'ять років позбавлення волі без конфіскації майна, що належить засудженому, з позбавленням права займатись будь-якою діяльністю, яка пов'язана з безпосереднім використанням глобальних мереж комп'ютерного зв'язку строком на три роки та з конфіскацією програмних засобів, за допомогою яких було вчинене несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерної мережі (серверу „Приват 24") (компакт-диск „CD-R Verbatiuv 700 VD 52x"), з конфіскацією майна, здобутого злочинним шляхом (5 скретч-карток мобільного оператора „Київстар" та паспорта до них).

На підставі ст.ст. 75, 76 п.п.3,4 КК України, звільнити засудженого від відбування основного покарання з випробуванням, термін випробування встановити на гри роки. Зобов'язати засудженого : повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтись до органів кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Міру запобіжного заходу відносно засудженого до набрання вироком законної сили залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути з обох засуджених в солідарному порядку : на користь ЗАТ КБ „Приват Банк" 1100 грн. матеріальної шкоди, в решті позов залишити без задоволення за йото необґрунтованістю; на користь ОСОБА_9 700 грн. моральної шкоди, в решті позов залишити без задоволення за його необґрунтованістю.

Речові докази по справі:

·    мобільний телефон BOSCH", модель ІНФОРМАЦІЯ_19, ІНФОРМАЦІЯ_20. серійний НОМЕР_11, ІМЕІ НОМЕР_12 -звернути на користь держави, як знаряддя злочину:

·    гроші на суми 7200 грн., 1200 грн., 1200 грн., які знаходяться на депозитному рахунку відділу фінансових ресурсів і економіки УМВС України в Житомирській області передати ЗАТ КБ „Приват Банк";

- комп'ютерну техніку - передати власникам за належністю;

-  компакт-диск „CD-R Verbatim 700 MB 48x Super Azo", зошит на 72 сторінках, які

зберігаються в камері схову речових доказів СУ УМВС України в Житомирськії області

зберігати при даній кримінальній справі;

- решту речових доказів - зберігати у даній кримінальній справі

Вирок може бути оскаржений до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація