Судове рішення #385543
Справа №1-14 2007 рік ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа №1-14 2007 рік ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2007 року Ємільчинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Греська В.А.

при секретарі                                        Остапчук В.П.

з участю прокурора                   Піки М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт.Ємільчине справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., уродженки та жительки с В.Цвіля, Ємільчинського району, Житомирської області, гр.України, українки, з середньою освітою, вдови, пенсіонерки, раніше не судимої

за ст.ст.310 ч.1, 309 ч.2 КК України,-

встановив:

На початку травня 2004 року підсудна ОСОБА_1 на присадибній ділянці свого домоволодіння, в с В.Цвіля Ємільчинського району, незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак в кількості біля 300 рослин. В кінці серпня 2004 року підсудна з вказаних рослин снотворного маку зірвала достиглі сухі коробочки, з яких відібрала насіння і сухі коробочки маку вагою 3056 грамів, які згідно висновку судово-хімічної експертизи містять наркотично активні алколоїди опію-морфін, кодеїн, тебаїн і являються особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою у великих розмірах, продовжила незаконно зберігати у підсобному приміщенні свого домоволодіння без мети збуту до 14 год. 50 хвилин 13 жовтня 2006 року.

Допитана в судовому засіданні підсудна свою вину визнала повністю і показала суду, що в травні 2004 року на присадибній ділянці свого домоволодіння в с В.Цвіля посіяла мак в кількості біля 300 рослин. В серпні 2004 року зірвала головки маку, які звільнила від насіння і пусті коробочки маку зложила в 2 мішки, які винесла в підсобне приміщення з метою знищити. Через деякий час помер чоловік, за вказані коробочки маку забула. В жовтні 2006 року працівники міліції виявили два мішки з маковими коробочками. У вчиненому щиро розкаюється.

Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України за згодою підсудної, яка визнала вину в інкримінованих злочинах повністю, судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, обмежившись дослідженням матеріалів справи.

Під час огляду місця пригоди 13.10.2006 року в підсобному приміщенні домоволодіння ОСОБА_1. в с.В.Цвіля виявлено та вилучено 2 мішки з коробочками маку сірого кольору (а.с.9).

Відповідно до акту зважування вага сухих коробочок маку становить 3056 грамів (а.с.11).

За висновком судово-хімічної екпертизи, надана на дослідження рослинна маса являє собою сухі ламані коробочки рослин маку снотворного світло-коричневого кольору, містять наркотично активні алколоїди опію, морфін, кодеїн та тебаїн, являються особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою (а.с.32-33).

Суд, аналізуючи зібрані по справі докази, вину підсудної вважає доведеною повністю, її дії кваліфікує за ст.ст.310 ч.1, 309 ч.2 КК України, які виразилися в незаконному посіві і вирощуванні снотворного маку, в незаконному придбанні, зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, особою яка раніше вчинила злочин, передбаченеий ст.310 КК України у великих розмірах.

 

Призначаючи покарання підсудній, суд враховує ступінь тяжкості, вчинених злочинів, особу винної та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Підсудна характеризується позитивно.

Відповідно до ст.66 КК України, пом'якшуючими оставинами покарання підсудної, суд вважає її щире каяття.

Відповідно до ст.67 КК України, обтяжуючих покарання підсудної обставин суд не виявив.

З урахуванням всіх обставин справи, особи підсудної, яка є потерпшою від аварії на ЧАЕС, пенсіонеркою, нагороджену медаллю «за трудову відзнаку», що вчинила злочин невеликої та середньої тяжкості, суд прийшов до висновку про можливість виправлення та перевиховання підсудної без відбування покарання у відповідності до ст.75 КК України.

Цивільний позов по справі не заявлено.

По справі маються судові витрати, за проведення дослідження, судово-хімічної експертизи в сумі 119 грн., які підлягають стягненню з підсудної.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.323 - 324 КПК України, суд -

засудив:

ОСОБА_1 визнати винною за ст.ст.310 ч.1, 309 ч.2 КК України та призначити їй покарання:

за ч.1 ст.310 КК України 6 (шість) місяців арешту;

за ч.2 ст.309 КК України 2 (два) роки позбавлення волі.

Відповідно до ст.70 ч.1 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_1. покарання - 2 (два) роки позбавлення волі.

У відповідності до ст.75 КК України, засуджену ОСОБА_1. від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням строком на один рік.

У відповідності до ст.76 КК України на засуджену покласти такі обов'язки:

1.              Не   виїжджати  за  межі  України  на  постійне  проживання  без  дозволу  органу кримінально-виконавчої системи.

2.      Повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання. Запобіжний захід засудженій до вступу вироку в законну силу залишити попередній -

підписка про невиїзд.

Судові витрати в сумі 119 (сто дев'ятнадцять) грн. за проведення дослідження, судово-хімічної експертизи стягнути з засудженої ОСОБА_1. Одержувач: НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області, код 25574601, банк: УДК в Житомирській області, МФО 811039,р/р 35229005000096.

Речові докази: два поліпропіленові мішки з сухими коробочками маку вагою 3056 г, які знаходяться на зберіганні в кімнаті зберігання речових доказів УМВС України в Житомирській області - знищити.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Суддя /підпис/ Копія вірна: Суддя Ємільчинського райсуду

В.А. Гресько

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація