Судове рішення #385545
Справа №1-10 2007 рік ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №1-10 2007 рік                 ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 січня 2007 року Ємільчинський районний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Греська В.А.

при секретарі   Остапчук В.П.

з участю прокурора                Піки М.М.

адвоката                                ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт.Ємільчине справу по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця сБобрицька-Болярка Ємільчинського району, гр.України, поляка, з середньою освітою, інваліда З групи, раніше не судимого, проживаючого в громадському шлюбі і маючого на утриманні 3-х неповнолітніх дітей, жителя с.Березівка Ємільчинського району Житомирської області за ст.307 ч.2 КК України,-

встановив:

В серпні 2005 року біля 15 години підсудний ОСОБА_2, на смітнику розташованому на відстані біля 900 м. від с.Новосілка в напрямку с.Симони Ємільчинського району, виявив рослини снотворного маку з кореневою системою з яких за допомогою сокири відокремив коробочки з частинами верхівкових стебел вагою 1465 грамів, які незаконно придбав і переслідуючи мету збуту на кінній підводі перевіз до свого домоволодіння в с.Березівка Ємільчинського району, де продовжив незаконно зберігати на даху підсобного приміщення. В грудні 2005 року підсудний коробочки маку з частинами верхівкових стебел, які містять наркотично активні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, тебаїн і являються наркотичним засобом -маковою соломою подрібнив і продовжив незаконно зберігати з метою збуту в жилій кімнаті свого будинку. 8 вересня 2006 року біля 12 години 40 хвилин підсудний у власному домоволодінні в с.Березівка незаконно збув легендованій особі ОСОБА_3 385 грамів подрібнених головок снотворного маку з частинами верхівкових стебел, отримавши за них від легендованої особи 120 грн., а решту подрібнених головок снотворного маку з частинами верхівкових стебел вагою 1080 грамів продовжив незаконно зберігати з метою збуту до 13 години 25 хвилин 8 вересня 2006 року.

Допитаний в судовому засіданні підсудний свою вину визнав повністю і показав суду, що в серпні 2005 року в денний час біля с.Новосілка виявив рослини маку. Відокремивши головки з частинами верхівкових стебел від кореневих систем, він соломку макову привіз у своє домоволодіння і продовжив зберігати на даху підсобного приміщення. Через деякий час вказані макові головки зняв з даху, подрібнив і продовжив зберігати в жилій кімнаті. Можливо 8 вересня 2006 року до нього зайшла невідома жінка, яка запропонувала продати йому макову соломку і він погодився. З подрібненої макової соломки він в поліетиленовий пакет насипав можливо третю частину, за яку невідома особа заплатила йому 120 грн, а решту подрібненої речовини макових головок продовжив зберігати в жилій кімнаті. У вчиненому щиро розкаюється.

Відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК України за згодою підсудного, який визнав вину в інкримінованому злочині повністю, судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, обмежившись дослідженням матеріалів справи.

Під час огляду місця події 8.09.2006 року в будинку ОСОБА_2 в с.Березівка вилучені гроші в сумі 120 грн., в шкафу жилої кімнати суху подрібнену речовину світло-коричневого кольору (а.с.5-6).

З постанови про проведення оперативної закупівлі від 6.09.2006 року слідує, що для одержання доказів злочинної діяльності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, провести оперативну закупівлю психотропних речовин і наркозасобів у ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., який мешкає в с.Березівка (а.с.17).

Згідно акту огляду покупця легендованій особі ОСОБА_3 для оперативної закупівлі передані гроші в сумі 120 грн. (а.с.18).

З протоколу оперативної закупівлі слідує, що ОСОБА_3 8.09.2006 року о 12 год. 45 хвилин передала працівникам міліції пакет з подрібненою рослинною масою (а.с.19).

Відповідно до акту зважування вага подрібненої сухої речовини вилученої у будинку ОСОБА_2 становить 1080 грамів, виданої ОСОБА_3 становить 385 грамів (а.с.20).

За висновком судово-хімічної експертизи, надана на дослідження суха подрібнена рослинна маса світло-коричневого кольору масою у висушеному стані 385 г, 1080 г являється подрібненими коробочками рослин маку снотворного, містить наркотично активні алкалоїди опію - морфін, кодеїн і тебаїн, є наркотичним засобом - маковою соломою (а.с.60-61).

 

З висновку амбулаторної судово-психіатричної експертизи слідує, що ОСОБА_2 Міг давати звіт своїм діям та керувати ними в період інкримінованого йому вчинку (а.с.70-71).

Суд, аналізуючи зібрані по справі докази вину підсудного вважає доведеною повністю, його дії кваліфікує за ст.307 ч.2 КК України, які виразилися в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів вчиненими у великих розмірах.

Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

Підсудний характеризується позитивно.

Відповідно до ст.66 КК України, пом'якшуючими обставинами покарання підсудного суд вважає його щире каяття.

Відповідно до ст.67 КК України обтяжуючих обставин покарання підсудного суд не виявив.

З урахуванням всіх обставин справи, особи підсудного, що вчинив тяжкий злочин, який є інвалідом З групи, на утриманні має 3-х неповнолітніх дітей, суд прийшов до висновку про можливість виправлення та перевиховання підсудного без відбування покарання у відповідності до ст.75 КК України.

Цивільний позов по справі не заявлено.

По справі є судові витрати, пов'язані з проведенням судово-хімічної експертизи в сумі 119 грн., які підлягають стягненню з підсудного.

Згідно ст.77 КК України в разі звільнення від відбування покарання з випробуванням додаткова міра покарання у виді конфіскації майна не застосовується.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.323 - 324 КПК України, суд, -

засудив:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.307 ч.2 КК України і призначити йому покарання:

за ч.2 ст.307 КК України 5 (п'ять) років позбавлення волі.

Відповідно до ст.75 КК України засудженого від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням строком на два роки.

Відповідно до ст.76 КК України на засудженого покласти такі обов'язки:

1)   не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-

виконавчої системи;

2)   повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.

3)   періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законну силу залишити попередній -підписка про невиїзд.

Судові витрати в сумі 119 (сто дев'ятнадцять) грн. за проведення хімічної експертизи стягнути з засудженого. Одержувач: НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області, код 25574601, банк УДК в Житомирській області, МФО 811039, р/р 35229005000096.

Речові докази: поліетиленового пакета з сухою подрібненою рослинною масою вагою 1080 г, пакета з сухою подрібненою рослинною масою вагою 385 г, пластмасову кружку, які знаходяться   на  зберіганні   в   кімнаті   зберігання   речових   доказів   при   УМВС   України   в Житомирській області - знищити, гроші в сумі 120 (сто двадцять) грн., які зберігаються на дипозитному рахунку Ємільчинського РВ УМВС звернути в дохід держави.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Ємільчинський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Головуючий - суддя /підпис/

Копія вірна:

Суддя Ємільчинського райсуду

В.А. Гресько

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація