Справа № 1-38/08 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді Валевача М. М. ,
при секретарі Зорко М. В.,
з участю прокурора Уманського В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3 Березня буд. № 27 а, Чернігівської області, ІНФОРМАЦІЯ_4, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого: 23.10.2000 року Городянським районним судом за ч. 2 ст. 140 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна,
в скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України -
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що ОСОБА_1 своїми умисними протиправними діями, які виразилися в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усунення перешкод за попередньою змовою групою осіб скоїв злочин при наступних обставинах.
23.07.2007 року до ОСОБА_1 за місцем його проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5 прибув ОСОБА_2 та запропонував йому зустріти на кордоні та супроводити на автомобілі ВАЗ-21013, д.н.з. А4554РМ, до с. Черниш нелегальних мігрантів, на що ОСОБА_1 погодився. Цього ж дня, об 11 год 30 хв., у відповідності досягнутої домовленості, з метою виконання взятих на себе злочинних зобов»зань, ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 поїхав у бік державного кордону України. Близько 12-ої години, не доїжджаючи до державного кордону України, біля перехрестя доріг Сеньківка-Гірськ та Гасичівка-Хренівка Щорського району Лавор висадив ОСОБА_1 з автомобіля та наказав останньому, з метою приховуваного від правоохоронних органів України незаконного перевезення нелегальних мігрантів, при появі у полі зору співробітників правоохоронних органів одразу попередити його по мобільному телефону з № 8-096-8685053 на№ 8-098-6031096.
Після цього, ОСОБА_2 поїхав у бік державного кордону України з Російською Федерацією у район с Липівка Щорського району Чернігівської області, де зустрів нелегальних мігрантів та розмістив їх у салоні автомобіля ВАЗ-21013, д.н.з.А4554РМ, яких невстановлені особи незаконно переправили через державний кордон України з території РФ. ОСОБА_1, на вищевказаному перехресті спостерігав за можливою появою представників правоохоронних органів України, щоб одразу застерегти про це ОСОБА_2
Цього ж дня, 23.07.2007 року, близько 17 години ОСОБА_2 разом з незаконно переправленими 5 іноземними громадянами, які знаходились в автомобілі, забрав на перехресті доріг Сеньківка-Гірськ та Гасичівка-Хренівка ОСОБА_1 В, та вони всі разом на автомобілі ВАЗ-21013, д.н.з.А4554РМ, вирушили у напрямку с Черниш. Поблизу с Седнів Чернігівського району автомобіль був зупинений співробітниками Управління СБ України в Чернігівській області, а ОСОБА_1, ОСОБА_2 та 5 іноземних громадян, які не мали відповідних документів та дозволів на право перебування в Україні, були затримані.
Як на досудовому слідстві так і в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся і показав, що 23.07.2007 року о 11 год 30 хв до нього додому приїхав Лавор на своєму автомобілі ВАЗ-21013, д.н.з. А4554РМ, та запропонував допомогти у перевезенні нелегальних мігрантів, на що він погодився. Після цього , вони автомобілем ОСОБА_2 поїхали у бік с Липівка. На перехресті доріг Сеньківка-Гірськ та Гасичівка-Хренівка Щорського району Лавор висадив його та наказав спостерігати за можливим переміщенням нарядів правоохоронних органів, про що одразу повідомляти йому по мобільному телефону на номер його
2
мобільного телефону. Після цього Лавор поїхав до с Липівка за нелегальними мігрантами, а він залишився спостерігати за дорогою. Близько 17 години Лавор забрав його в автомобіль з вищевказаного перехрестя, на задньому сидінні якого сидіння 5 іноземних громадян азіатської зовнішності. Після цього вони вирушили в бік м. Чернігова. Поблизу с Седнів автомобіль був зупинений співробітниками СБ України, а їх затримано.
Оскільки в судовому засіданні визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які підсудним не оспорюються, то на підставі його допиту суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми навмисними протиправними діями, які виразилися в сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів та усунення перешкод за попередньою змовою групою осіб скоїв злочин, передбачений ч. 2 ст. 332 КК України і що його дії правильно кваліфіковані органами досудового слідства.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного згідно ст. 66 КК України є визнання вини, щире каяття та сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного згідно ст. 67 КК України не встановлено. При визначенні міри покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного ним злочину, обставини, що пом»якшують його покарання, відсутність обставин, що обтяжують його покарання, тяжких наслідків не настало, особу підсудного, який позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні неповнолітніх дітей, щиро кається, тому суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, із застосуванням ст. 75, 76 КК України.
Речові докази: мобільний телефон « Nokia 1110і », який знаходиться на зберіганні в кімнаті речових доказів слідчого відділу Управління СБ України в Чернігівській області -конфіскувати на користь держави.
Цивільний позов, судові витрати по справі відсутні.
Міру запобіжного заходу підсудному ОСОБА_1 слід залишити попередню - підписку про невиїзд.
Керуючись ст. ст. 322-324, 333-335 КПК України суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 332 КК України і призначити покарання у вигляді 3( три) роки позбавлення волі з конфіскацією знаряддя злочину - мобільного телефону -« Nokia 1110і».
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням і призначити іспитовий строк 2(два) роки.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов"язки:
не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи;
повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, або навчання;
періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку з подачею апеляції через Щорський районний суд Чернігівської області до апеляційного суду Чернігівської області.
- Номер: 21-з/785/85/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
- Номер справи: 1-38/08
- Суд: Апеляційний суд Одеської області
- Суддя: Валевач М.М.
- Результати справи: інше
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.11.2018
- Дата етапу: 12.11.2018
- Номер: 1/2024/8346/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-38/08
- Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
- Суддя: Валевач М.М.
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.08.2011
- Дата етапу: 10.01.2012