Судове рішення #386296
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

________________________________________________ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ___

Справа № 22-5640/06 р.                      Голов. 1 інст.- Шильнов М. О.

Доповідач - Белинчук Т. Г.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року грудня місяця 18 дня, колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду АР Крим, в складі:

Головуючого, судді   Панкова М. В., Суддів   Ісаєва Г. А.,

Белинчук Т.Г.,

При секретарі Бахтагарєєвій М. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Третього міського поліклінічного об'єднання м Сімферополя, третя особа ОСОБА_2 про поновлення на роботі і стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Залізничного районного суду міста Сімферополя АР Крим від 02 червня 2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Третього міського поліклінічного об'єднання м. Сімферополя, третя особа ОСОБА_2 про поновлення на роботі і стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Свої вимоги мотивує тим, що з 09 вересня 1985 року вона працювала на посаді ІНФОРМАЦІЯ_1в Третьому міському поліклінічному об'єднанні м. Сімферополя. Наказом НОМЕР_1 від 09 лютого 2005 року звільнена з роботи за п. 4 ст. 40 КЗпП України за прогул без поважної причини. Вважає своє звільнення незаконним, тому що в період чергової відпустки з 14 по 31 грудня 2004 року з 21 по 27 грудня 2004 року була хвора, 1-3 та 7-9 січня 2005 року були неробочими днями, тому ці дні не повинні враховуватися при продовженні відпустки через хворобу. Вважає причиною звільнення неприязні відносини з адміністрацією.

Рішенням Залізничного районного суду міста Сімферополя АР Крим від 02 червня 2006 року в задоволені позовних вимог ОСОБА_1

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити по справі нове рішення по суті позовних вимог. Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що рішення суду постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до вимог статті 303 ЦПК України, під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Постановляючи рішення про відмову в позові, суд першої інстанції виходив з того, що   позивачка скоїла прогул 11 та 12 січня 2005 року, та приймаючи до уваги, що на протязі 2004 року вона мала три дисциплінарних стягнення, то стягнення у виді звільнення за два дні прогулу відповідає вимогам чинного законодавства про накладення такого виду стягнення.

З даними висновками суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки вони відповідають вимогам закону і підтверджені зібраними по справі доказами.

Відповідності до ст. 78 КЗпроП України, дні тимчасової непрацездатності працівника, засвідчені у встановленому законом порядку, у щорічні відпустки не враховуються.

Згідно ст. 78-1 КЗпроП України, святкові і неробочі дні при визначенні тривалості щорічних відпусток не враховуються.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 Знаходилася в трудових стосунках з 3 міським поліклінічним об'єднанням, працюючи на посаді дільничного лікаря-терапевта.

З 14 по 31 грудня 2004 року ОСОБА_1 було надано щорічну відпустку. У період відпустки з 21 по 27 грудня 2004 року, тобто 7 днів позивачка була непрацездатна, що підтверджується лікарняним листом. Адміністрацією лікарні на період хвороби позивачки, відпустку було продовжено на 7 днів, тобто до 10 січня 2005 року.

ОСОБА_1 приступила до роботи 13 січня 2005 року, що нею підтверджено у судовому засіданні.

Наказом НОМЕР_1 від 09 лютого 2005 року ОСОБА_1 була звільнена з роботи

на підставі п. 4 ст. 40 КЗпП України за прогул 11 та 12 січня 2005 року без поважної

причини. Звільнення позивача погоджене з профкомом.                                                    

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що святкові і неробочі дні не продовжують період тимчасової непрацездатності, у зв'язку з чим з     і урахуванням дів непрацездатності позивачка повинна була приступити до роботи 11 січня 2006 року.

При зазначених обставинах, суд дійшов висновку, що з урахуванням тимчасової

непрацездатності, позивач повинна була приступити до роботи 11 січня 2005 року.      

У зв'язку з викладеним, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 не знайшли

свого підтвердження у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, у зв'язку з чим не

можуть бути взяті до уваги.                                                                                                     

Судом    правильно    встановлені    факти,    якими    обґрунтовуються    вимоги    і    заперечення,   та  докази  якими  вони   підтверджуються,   правовідносини,   та  норми матеріального права, які регулюють ці правовідносини і постановлено рішення по справі на підставі доказів, наданих особами в порядку правил ЦПК України.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції постановив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права, що в силу ст.З08 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги.

На підставі викладеного і керуючись статтями 303, 307, 308, 315, 325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Залізничного районного суду міста Сімферополя АР Крим від 02 червня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація