а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: vin.adminsud@meta.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2008 р. Справа № 2-а-13533/08
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Курко О.П. розглянувши у письмовому провадженні матеріали адміністративної справи за позовом управління Пенсійного фонду України у м.Хмільнику Вінницької області до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2267 грн. 49 коп.
сторони в судове засідання не з'явились, звернулись до суду з клопотаннями про розгляд справи у їх відсутності
В С Т А Н О В И В :
Подано позов про стягнення 2267 грн. 49 коп. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що створилась в зв'язку з неповною сплатою коштів у жовтні 2008 року.
Обгрунтовуючи свої вимоги позивач зазначив, що відповідач як страхувальник згідно вимог п.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року (далі Закон №1058-IV) зобов'язаний сплачувати страхові внески згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених ч.3 ст.20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків - недоїмка.
Згідно заяви б/н і дати (а.с.10) позивач позовні вимоги підтримує. При цьому згідно заяви б/н і дати (а.с.11) відповідач визнав позов у повному обсязі в сумі 2667 грн. 49 коп.
В судове засідання сторони не з'явились, про день і час розгляду справи повідомлені належним чином. Натомість, звернулись до суду з письмовими заявами про розгляд справи у відсутності їх представників.
В зв'язку з викладеним, в силу вимог ч.2 ст.122 КАС України, розгляд даної справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи та надані докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
ОСОБА_1 є фізичною особою - підприємцем, про що свідчить копія відповідного свідоцтва про державну реєстрацію (а.с. 2).
Згідно наявних у справі документів, зокрема, заяви (а.с.2) позивач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Згідно п. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
У відповідності з ч. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).
Несплата відповідачем заборгованості в розмірі 2667 грн. 49 коп., що спричинила порушення зазначених положень Закону, спонукала позивача до звернення з даним позовом до суду.
Як стверджується матеріалами справи, зокрема, розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за жовтень 2008 року, що складений та підписаний відповідачем (а.с.3), додатком до розрахунку суми страхових внесків (а.с.4) тощо, - за жовтень 2008 року у СПД ОСОБА_1 створилась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 2667 грн. 49 коп.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі викладено, враховуючи, що станом на час розгляду справи в суді відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості перед позивачем в сумі 2667 грн. 49 коп., а також факт визнання відповідачем адміністративного позову у повному обсязі, позовні вимоги підлягають задоволенню на підставі Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”№1058-IV від 09.07.2003 року.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, р/р 260078623 КБ "Надра" МФО 302355, ідент. номер НОМЕР_1) на користь управління пенсійного фонду України у м. Хмільнику Вінницької області (вул.Столярчука, 10, м. Хмільник, Вінницька обл., р/р 25605323441203 в ОПЕРУ Ощадбанку м. Вінниці, МФО 302076, код ЄДРПОУ 20106440) 2667 грн. 49 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Згідно положень ч.3 чт.160, ч.4 ст.167 КАС України повний обсяг постанови суду складено 18.12.2008 року.
Суддя Курко Олег Петрович