ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" січня 2007 р. 10-38 Справа № АС-13/503-06
вх. № 13369/1-13
Суддя господарського суду Харківської області Водолажська Н.С.
за участю секретаря судового засідання Зіміна К.В.
представників сторін :
позивача - Литвиненко К. В., дов. № 1 від 03.01.06 р.
відповідача- не явився
по справі за позовом ХОВ Фонду соц страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Х-в
до Харківка квартирно-експлуатаційна частина району Будинкоуправління № 3 м. Х-в
про стягнення 10648,49 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Харківське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності , звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача, Харківської квартирно-експлуатаційної частини району Будинкоуправління № 3 , заборгованості по страхових внесках, штрафу та пені в сумі 10648,49 грн.
Відповідач в судове засідання не з”явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні, заяви про розгляд справи за його відсутністю до суду не надходило.
Через канцелярію суду від відповідача надійшов відзив на позов, в якому відповідач суму боргу визнає частково, а саме, заперечує проти штрафних санкцій в сумі 3420, 98 грн., посилаючись на те, що здійснює заходи з погашення забогованності меканців перед Будинкоуправлінням. Несплату боргу пояснює тяжким фінансовим становищем.
Враховуючи положення ст. 17, ст. 50, прикінцевих та перехідних положень КАС України, справа розглядається за правилами цього кодексу.
З матеріалів справи судом встановлено, що Харківська квартирно-експлуатаційна частина району Будинкоуправління № 3 м. Харків зареєструвалось в Дзежинській районній Виконавчій дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 29.12.2001р., реєстраційний № 630010004462.
У відповідності до п.2 ст.27 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" №2240 роботодавець зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати у встановлені строки страхові внески до ФСС з ТВП.
Страхування з тимчасовою втратою працездатності є самостійним видом загальнообов'язкового державного соціального страхування, за допомогою якого здійснюється соціальний захист громадян у процесі їх трудової діяльності.
Згідно ст. 23 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” перерахування страхових сум проводиться шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць – у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Закони України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”, „Про систему оподаткування” поряд з наведеним законом встановлюють обов’язок сплачувати спірні суми в встановлених розмірах.
На підставі п.п. 4 п. 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" страхувальник повинен надавати до Фонду розрахункову відомість, зразок якої затверджений постановою правління Фонду №21 від 04.03.2004 року.
З матеріалів справи судом встановлено, що в період з 11.08.2006 року по 22.08.2006 року спеціалистами Дзержинської районної виконавчої дирекції було проведено перевірку повноти нарахування, своєчасного і повного перерахування страхових внесків та використання коштів Фонду на виплату встановлених видів допомоги по соціальному страхуванню, путівок і дотримання діючих положень щодо оздоровлення та позашкільного обслуговування дітей у Харківській КЕЧ району БУ № 3, за результатами якої складено акт № 690 від 22.08.2006 року.
При перевірці було встановлено порушенням п.1 ст. 23 та п.п.2 п.2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", а саме заробітна плата працівникам Харківської КЕЧ району БУ № 3 виплачена Виконавчою службою Дзержинського району шляхом перерахування по безготівкому розрахунку терміном з квітня 2005 року по березень 2006 року в повному обсязі в сумі 214 314,14 грн., а страхові внески в сумі 6841,96 грн. до Фонду не перераховані.
Таким чином, станом на 01.08.2006 року утворилась заборгованість (недоїмка) по сплаті страхових внесків до Фонду в сумі 6 841,96 грн.
Відповідно до ст. 30 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником (у тому числі фізичною особою, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, через ухилення від подання заяви про взяття на облік як платника страхових внесків) або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
За несвоєчасність сплати страхувальником страхових внесків на нього накладається штраф у розмірі 50 відсотків суми належних до сплати страхових внесків за весь період, який минув з дня, коли страхувальника було взято на облік.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
На підставі вищевказаних норм за результатами перевірки директором Виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду було винесене Рішення № 824 від 11.09.2006 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, відображення у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно цього рішення Харківська КЕЧ району БУ № 3 повинна перерахувати до бюджету Фонду суму в розмірі 3703,28 грн., яка складається зі штрафу за несвоєчасну сплату страхових внесків - 3420,98 грн. (50% від суми
недоїмки по страховим внескам) та пені за несвоєчасну сплату страхових внесків - 282,30 грн. Рішення відповідачем отримано та до теперішнього часу не оскаржено.
Відповідно до п.3.3. Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженої постановою правління Фонду від 26.06.2001 року № 16 Харківська КЕЧ району БУ № 3 повинен був зарахувати до бюджету Фонду та відобразити у звіті про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (Ф4-ФСС з ТВП) крім страхових внесків також суми пені та штрафу, визначених в рішенні.
З наданого до матеріалів справи звіту по Ф4-ФСС з ТВП за 9 місяців 2006 року вбачається, що вказані суми були відображені відповідачем, також вказана самостійно визначена пеня в розмірі 103,25 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості становить: згідно рішення № 824 від 11.09.2006 року та звіту за 9 місяців 2006 року, -10 648, 49 грн., рішення відповідачем не оскаржено, а заборгованність не сплачена.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення заборгованості по страхових внесках, штрафу та пені в сумі 10648,49 грн. документально та нормативно обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 4, 8, 17, 50, 86, 87, 94, 160- 163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Харківської квартирно-експлуатаційної частини району Будинкоуправління № 3 на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість по страхових внесках, штрафу та пені в сумі 10648,49 грн.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга може бути подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанови набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений 23.01.07р.
Суддя Водолажська Н.С.