У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 липня 2006 року |
м. Київ |
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
Пшонки М.П., Панталієнка П.В., Прокопчука Ю.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шахтарську Донецької області про відшкодування моральної шкоди, за касаційними скаргами відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шахтарську Донецької області та ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Донецької області від 5 грудня 2005 року,
в с т а н о в и л а:
Рішенням Шахтарського міськрайонного суду Донецької області від 10 жовтня 2005 року позов задоволено частково, стягнуто з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шахтарську Донецької області на користь ОСОБА_1 відшкодування моральної шкоди в розмірі 50 000 грн.
Рішенням апеляційного суду Донецької області від 5 грудня 2005 року рішення міськрайонного суду змінено, суму відшкодування зменшено до 30 000 грн..
У касаційних скаргах відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шахтарську Донецької області ставить питання про зміну постановлених у справі судових рішень та зменшення розміру відшкодування, а ОСОБА_1 - про скасування ухвали апеляційного суду та залишення в силі рішення суду першої інстанції, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм матеріального та процесуального права.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційних скарг, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вважає, що касаційні скарги підлягають відхиленню.
Згідно з частиною 2 статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено й це вбачається з матеріалів справи, що ухвалу апеляційного суду постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права, відсутні передбачені статтею 338 ЦПК України підстави для обов'язкового скасування судового рішення.
Наведені в касаційних скаргах доводи висновків суду не спростовують.
Керуючись статтями 332, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а:
Касаційні скарги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Шахтарську Донецької області та ОСОБА_1 відхилити, а ухвалу апеляційного суду Донецької області від 5 грудня 2005 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Колегія суддів:
Пшонка М.П. Панталієнко П.В. Прокопчук Ю.В.