Справа № 2-1186/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2008 року м. Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Фазикош О.В.,
при секретарі Смужаниця А.О.,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача Осташук О.В.,
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мукачівського міжрегіонального бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки про визначення (поділ) часток у спільній сумісній власності,
встановив:
ОСОБА_1 27 березня 2008 року звернувся до суду з позовною заявою про виділення часток у складі спільної сумісної власності на будинок АДРЕСА_1, належній йому та його померлому брату ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності без визначення часток.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 просив виділити частки в спільній сумісній власності, встановивши їх по 1/2 квартири на нього та його померлого брата - ОСОБА_4. Позивач пояснив суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його брат - ОСОБА_4 і для отримання свідоцтва про право на спадщину за померлим, він звернувся до Мукачівської нотаріальної контори, однак у видачі свідоцтва йому було відмовлено та роз'яснено, що нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи заповітом після смерті одного із учасників спільної сумісної власності лише після виділення (визначення) частки померлого у спільному майні. У зв'язку з цим просив виділити частки в будинку за адресою АДРЕСА_1 за ним та померлим ОСОБА_4 по 1/2 частині зазначеного домоволодіння.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечував.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом посвідченого Державним нотаріусом Мукачівської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, від 28.04.1999 року та зареєстрованого в реєстрі за № 1-1894 - спадкоємцями майна громадянина ОСОБА_6 померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року, є його сини - ОСОБА_1 та ОСОБА_4, що мешкають в АДРЕСА_1. Спадкове майно, на яке видано свідоцтво, складається з цілого житлового будинку, 1/2 частина якого належала померлому, а 1/2 частина дружині померлого, -будинок розташований в АДРЕСА_1, Закарпатської області, належав померлим на підставі свідоцтв виданих 09.01.1973 року Мукачівською Державною нотаріальною конторою за законом за реєстром № 189, за заповітом за реєстром № 187/73р. та зареєстрованих в Мукачівському бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки за №
3494 (a.c.5).
Згідно витягу "Про реєстрацію права власності на нерухоме майно" за НОМЕР_1 від 10.03.2008 року реєстраційний номер 22424338, домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 на праві спільної сумісної власності належить ОСОБА_1 та ОСОБА_4 (а.с. 6).
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 22 лютого 2007 року виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Хустського райуправління юстиції -ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 7).
Як вбачається з матеріалів справи, пояснень позивача, представника відповідача Мукачівського МБТІ та ЕО, розмір часток ОСОБА_1 та ОСОБА_4 у їх спільній сумісній власності на будинок за їх домовленістю або за рішенням суду не встановлювався.
Нормами права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин є ч.1, 2 ст. 372 ЦК України.
Зокрема ч.1 та 2 ст. 372 ЦК України передбачено, що майно, що є в спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є в спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, або законом.
Таким чином, відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України суд вважає частки ОСОБА_1 та ОСОБА_4 у спільній сумісній власності на будинок АДРЕСА_1 є рівними, а тому вони становлять по 1/2 частини зазначеного домоволодіння.
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовна вимога про поділ будинку за адресою АДРЕСА_1 на частки підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 59, 60, 61, 213-218 ЦПК України, ч. 2 ст. 370, ч. 1, 2 ст. 372 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визначити, що частки на будинок АДРЕСА_1, що належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_4 та ОСОБА_1 є рівними.
Встановити, що ОСОБА_4 та ОСОБА_1 належить по 1/2 частці будинку АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області.
- Номер: 6/183/51/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1186/08
- Суд: Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Фазикош Олексій Васильович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.01.2020
- Дата етапу: 22.01.2020