Судове рішення #3907028
Справа № 2-29/2009 року

     Справа № 2-29/2009 року

                                                                                     

 

Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И          

           

            3 лютого 2009 року                                                                                    Демидівський районний суд

                                                                                                                                         Рівненської області

у складі:

головуючого - судді  А.С.Лободзінського

при секретарі  - О.О.Вінічук

з участю  позивача  ОСОБА_1  та відповідачки  ОСОБА_2;

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі, -

 

                                                                                В С Т А Н О В И В :

 

             ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі

            В обгрунтування позовних вимог вказав, що   він перебував  у  зареєстрованому шлюбі з відповідачкою   ОСОБА_2      Від шлюбу  в них є  син ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1 . На даний час шлюб між ними розірвано.  9 липня 2002 року винесено рішення суду про стягнення з нього  на користь ОСОБА_2   на утримання дитини аліменти в розмірі ¼ частини зі всіх видів заробітку. Однак, на  сьогодні він перебуває у іншому шлюбі та   є батьком  ще двох  неповнолітніх дітей  сина ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_2,  та сина ОСОБА_5 -ІНФОРМАЦІЯ_3.  З 2008року постійного місця роботи немає, а тому матеріальний стан у нього погіршився. У зв”язку з цим,  просить суд, визначити йому розмір аліментів на утримання сина ОСОБА_3- ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень щомісячно  до досягнення ним повноліття.

            В судовому засіданні позивач    ОСОБА_1 позов підтримав повністю з тих же підстав.

            Відповідач    ОСОБА_2 позов не визнала. Наполягає на стягненні з   ОСОБА_1   на її користь  аліменти  на утримання дитини в розмірі ¼ частини зі всіх видів заробітку відповідно до рішення суду  від 09.07.2002 року.

             Свідок ОСОБА_6 пояснила, що   працює  державним  виконавцем і контролює стягнення аліментів з ОСОБА_1. Розмір аліментів  ОСОБА_1 нараховується  виходячи із середньомісячної заробітної плати для даної місцевості і становить 277 гривень. Також, пояснила, що на сьогодні за   ОСОБА_1 числиться заборгованість по сплаті аліментів у сумі 1150 гривень. Виникнення якої він пояснює тим, що на даний час не працює, та має на утримані ще двох неповнолітніх дітей.

            Заслухавши пояснення сторін, свідка та  дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення    з наступних підстав.

            Судом встановлено, що  відповідно до рішення суду від 09.07.2002 року  по цивільній  справі №2-185/02 р. з  ОСОБА_1.  стягнено  на користь ОСОБА_2   на утримання сина ОСОБА_3  аліменти в розмірі ¼ частини зі всіх видів заробітку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття. (а.с.15-16    )

              Відповідно до свідоцтва про одруження НОМЕР_1  21.02.2003 року    ОСОБА_1  зареєстрував шлюб з ОСОБА_7 (а.с. 13   )  У цьому шлюбі у  нього народилося   ще двоє дітей (а.с.2,3      ) , які перебувають на його утримані. 

            Згідно з записами трудової книжки  позивач  ОСОБА_1  з 11.01.2008 року не працює. (а.с. 13-14).

             Із змісту ст. 192 Сімейного Кодексу України  вбачається, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено  за рішенням суду за позовом платника  аліментів у разі зміни  матеріального або сімейного стану, погіршення  або поліпшення здоров”я когось із них.

            Згідно ч.3 ст.181  Сімейного Кодексу України, кошти за рішенням суду  на утримання дитини (аліменти) присуджуються  у частці від  доходу її матері, батька  і (або)  у твердій грошовій сумі.              

            Згідно ч.1 ст.184 Сімейного Кодексу України, у випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або  одержувача  може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

             Оскільки, з пояснення позивача та з матеріалів справи вбачається, що  ОСОБА_1 створив іншу сім”ю, має на утриманні ще двох неповнолітніх дітей, ніде не працює, а  відповідачка    ОСОБА_2 ніяких доказів стосовно  спроможності  позивача  ОСОБА_1 сплачувати    аліменти  на утримання дитини в розмірі ¼ частини зі всіх видів заробітку відповідно до рішення суду  від 09.07.2002 року не надала, суд прийшов до висновку, про необхідність  змінити розмір сплачуваних ним  аліментів      та визначити їх у твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень щомісячно до досягнення  дитиною повноліття.

            Відповідно до  п.5 ст.4 Дикрету КМУ “ Про  державне мито” від 21.01.1993 року №7-93 позивачі за позовами про стягнення аліментів  від сплати державного мита звільняються .       Відповідачка  ОСОБА_2 є інвалідом 2-ї групи(а.с.17  ), а тому  від вказаних витрат, також звільняється.

              Згідно із ч.2 ст.88 ЦПК України, якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави.

            Враховуючи наведене, на підставі  ст.ст. 181, 184 ,192 Сімейного Кодексу України,  керуючись  ст.ст. 10,60,88,208-209,212,213,214,215- ЦПК України,

                                                          

                                                                                    Р І Ш И В :

 

            Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2про  зміну розміру аліментів та визначення їх у твердій грошовій сумі - задовольнити.

            ОСОБА_1 змінити розмір сплачуваних ним  аліментів    на користь ОСОБА_2   на утримання сина ОСОБА_3-  ІНФОРМАЦІЯ_1   та визначити їх у твердій грошовій сумі .

            Стягнути з  ОСОБА_1  на користь ОСОБА_2   на утримання сина ОСОБА_3-  ІНФОРМАЦІЯ_1  аліменти   у твердій грошовій сумі в розмірі 100 гривень щомісячно до досягнення  дитиною повноліття.

            Судові витрати по справі, а саме   51 гривню судового збору  та 7 гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в  Демидівському районному  суді компенсувати за рахунок держави.

            Рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний строк з дня подання заяви.

            Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

СУДДЯ : 

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                   Справа № 2-264/2007 року

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

 

15 листопада  2007 року                                                                                  Демидівський районний суд

                                                                                                                            Рівненської області

у складі:

головуючого судді  А.С.Лободзінського

при секретарі О.О.Вінічук

провівши попереднє судове засідання по  цивільній  справі за позовом  ОСОБА_8 до ОСОБА_9  про стягнення аліментів, -

 

                                                                      В С Т А Н О В И В :

 

             ОСОБА_8 звернулась до  суду з позовною заявою до  ОСОБА_9 про стягнення на її користь аліментів на утримання дітей: ОСОБА_10- ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_11- ІНФОРМАЦІЯ_5, та ОСОБА_12- ІНФОРМАЦІЯ_5 .

            В обгрунтування позовних вимог вказала, що  на протязі тривалого часу  проживала  та вела спільне  господарство з відповідачем ОСОБА_9 Від спільного проживання мають троє неповнолітніх дітей:  ОСОБА_10- ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_11- ІНФОРМАЦІЯ_5, та ОСОБА_12- ІНФОРМАЦІЯ_5 . На сьогодні відповідач  з ними не проживає і ніякої матеріальної допомоги на утримання дітей не  надає. Тому вона просить суд  стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей  в твердій грошовій сумі  в кількості 900 гровень до  досягнення  повноліття  доньки ОСОБА_10 - ІНФОРМАЦІЯ_4, а потім  грошову суму в кількості 600  гривень до   досягнення повноліття  дітей  ОСОБА_11  - ІНФОРМАЦІЯ_5, та  ОСОБА_12-ІНФОРМАЦІЯ_5.     Однак, так як відповідач  ніде не працює, неодержує допомоги по безробіттю і має нерегулярні доходи, в судовому засіданні позивачка   зменшила  розмір    заявлених нею позовних вимог та просить стягнути з відповідача  ОСОБА_9,  на її користь  аліменти на утримання неповнолітніх дітей у твердій грошовій сумі по 155 гривень щомісяця  на кожну дитину.

            Відповідач, в судовому засіданні, позов визнав повністю,  згідний сплачувати аліменти  в твердій грошовій сумі по 150 гривень на кожну дитину щомісячно.

            Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав суд ухвалює під час попереднього судового засідання рішення про задоволення позову.

            Оскільки відповідач позов визнає повністю і визнання позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

            З матеріалів справи вбачається, що позивачка  та відповідач  перебувають  в зареєстрованому шлюбі з 2003 року. (а.с. 9 ) 

            Від шлюбу  мають троє дітей:

- доньку   ОСОБА_10- ІНФОРМАЦІЯ_4, доньку ОСОБА_11 - ІНФОРМАЦІЯ_5, та  доньку ОСОБА_12 - ІНФОРМАЦІЯ_5 ;(а.с.7,8 )

            Відповідно до  ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов»язані утримувати дитину до досягнення  нею повноліття.

            Відповідно до ч.3 ст.181 Сімейного Кодексу України, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці  від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

             Згідно ч.2 ст.183 СК України, якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка  буде стягуватися до досягнення найстаршою  дитиною повноліття.

            Згідно ч.1 ст.184 Сімейного Кодексу, у випадку , якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. суд за заявою платника або  обержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

            Так як відповідач ніде не працює, допомоги по безробіттю не отримує, підприємницькою діяльністю не займається, а також те, що на даний час перебуває на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні Демидівської ЦРЛ (а.с.12,13),  суд вважає за доцільне   стягнути з   ОСОБА_9  аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі 465 гривень  по 155 гривень на кожну дитину щомісячно.

            Обставин, які б звільняли відповідача від обов»язку по утриманню  своїх неповнолітніх дітей, судом не встановлено.

            Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 184 Сімейного Кодексу України,  ст.ст. 10,60,ч.4 ст.174, 212,213,214,215- ЦПК України,

                                                  

                                                                    Р І Ш И В :

 

            Позов  ОСОБА_8 до ОСОБА_9  про стягнення аліментів -задовольнити.

            Стягнути з ОСОБА_9 на  користь ОСОБА_8 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_10- ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_11- ІНФОРМАЦІЯ_5, та ОСОБА_12- ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти в твердій грошовій сумі, а саме  465 гривень  по 155 гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи з 6 листопада 2007 року і до досягнення  найстаршою дитиною  повноліття, а також 51 гривню судового збору в дохід держави, та на  користь Територіального управління державної судової адміністрації в Рівненській області 7 гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в  Демидівському районному  суді .

            Рішення в частині стягнення аліментів з ОСОБА_9 на  користь ОСОБА_8 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_10- ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_11- ІНФОРМАЦІЯ_5, та ОСОБА_12- ІНФОРМАЦІЯ_5 у розмірі одного місячного платежу у сумі 465 (чотириста шістдесят п»ять) гривень допустити  до  негайного виконання.

            Рішення може бути оскаржено до Рівненського апеляційного суду через Демидівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний строк з дня подання заяви.

            Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

СУДДЯ :                               

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Номер: 6/488/180/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-29/2009
  • Суд: Корабельний районний суд м. Миколаєва
  • Суддя: Лободзінський А.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.09.2016
  • Дата етапу: 16.11.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація