Судове рішення #39112746

Справа № 128/4092/14-ц


УХВАЛА

18 серпня 2014 року                                                              місто Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Мотрук М.І розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи: відділу ДРАЦС Реєстраційної служби Вінницького районного управління юстиції, про виключення з актового запису, зробленого в Книзі реєстрації народжень, -


ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, за участю третьої особи: відділу ДРАЦС Реєстраційної служби Вінницького районного управління юстиції, про виключення з актового запису, зробленого в Книзі реєстрації народжень.

Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, якщо такий відомий; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.

По вказаній позовній заяві встановлено, що вона подана без додержання вимог ст.119 ЦПК України, а саме:

- в позовній заяві не зазначено ідентифікаційний код позивача, поштові індекси та засоби зв`язку сторін;

- до позовної заяви не додано оригінал документа заключення експертизи та оригінал довідки огляду від 04.07.2014 року наданого ТОВ «Медівін»;

- також відсутнє свідоцтво про народження сина ОСОБА_3;

- з матеріалів справи не чітко ясно скільки раз позивач перебував у шлюбі, потрібно надати копію свідоцтва про шлюб .

Таким чином в позовній заяві відсутні докази, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування. Згідно ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів. Відповідно до ст. 58 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Як передбачено ст. 59 ЦПК України, суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Згідно ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Крім того, позивачем не надано жодних доказів на підтвердження відсутності можливості врегулювання спору інакше, як в судовому порядку.

Таким чином, при подачі заяви ОСОБА_1 не додержано вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України.

Згідно ч. 1. ст. 121 ЦПУ України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Оскільки, при зверненні до суду ОСОБА_1 не додержав вимоги ст. 119, ст. 120 ЦПК України заяву згідно вимог ч. 1 ст. 121 ЦПК слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків:

-          зазначення вимог, у формулюванні, що передбачає можливість їх реального виконання у разі задоволення судом;

-          зазначення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

-           зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, та подачу письмових доказів в оригіналі, або завірених згідно вимог передбачених чинним законодавством України.

-          зазначення наявності підстав для звільнення від доказування, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання скаржником ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали у встановлений судом строк не усуне вказані недоліки, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України,


УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи: відділу ДРАЦС Реєстраційної служби Вінницького районного управління юстиції, про виключення з актового запису, зробленого в Книзі реєстрації народжень– залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем даної ухвали, роз’яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачеві.

          Ухвала оскарженню не підлягає відповідно до ст.293 ЦПК України.


Суддя: /





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація