Судове рішення #392805
Копія:

Копія:

Справа 2-683/07

 

РІШЕННЯ ІМ"ЯМ УКРАЇНИ

12 січня 2007 року                                                           Кіровський районний суд М.Кіровограда

в складі:      головуючого судді -    Кабанової В.В.

при секретарі                               -   Тимців О.П.

органу опіки та піклування -  Соловйова Н.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 зацікавлена особа орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 зацікавлена особа орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач обумовлює заявлені вимоги тим, що з часу перебування діти в державному закладі долею доньки не цікавиться, її не провідує. Позивач просить позбавити батьківських прав відповідача та призначити аліменти на утримання дитини.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі.

Представник опіки та піклування підтримали заявлений позов.

Відповідач до суду не з"явився про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином суд у відповідності до ст.169, 225 ЦПК України ухвалює розгляд справи без участі відповідача, на підставі наявних матеріалів в справі, з постановлениям заочного рішення.

В судовому засіданні представник позивача пояснила, що вона є опікуном неповнолітнього ОСОБА_3, так як його мати, тобто дочка позивачки померла ІНФОРМАЦІЯ_2, а батько неповнолітнього ОСОБА_2 був засуджений 07.05.1999 року на чотири роки позбавлення волі. Після звільнення не приймав участі у вихованні дитини та матеріальної допомоги на утримання не надавав, а 11.02.2004 року взагалі написав заяву про відмову від своїх батьківських прав на сина.

Представник органу опіки та піклування пояснила, на засіданні опікунської ради 14.11.2006 року було розглянуто питання про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2. При розгляді питання було встановлено, що батько не виконує батьківські обов"язки, не проявляє батьківської турботи до сина, не цікавиться його станом здоров"я, успіхами. Зважаючи на обставини та письмову заяву ОСОБА_2 опікунська рада прийшла до висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2.

Заслухавши пояснення сторін, думку представника органу опіки та піклування, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про те, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до копії свідоцтва про народження ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в графі батько записаний ОСОБА_2.(а.с.7).

Відповідно до ст.150 СК України батьки зобов"язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, зобов"язані піклуватись про здоров"я дитини, її психічний, духовний та моральний розвиток, зобов"язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти.

На підставі ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавленні батьківських прав якщо вони ухиляються від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню дитини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є опікуном неповнолітнього ОСОБА_3 та займається вихованням онука. Мати неповнолітнього ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, а батько - ОСОБА_2 був засуджений 07.05.1999 року на чотири роки позбавлення волі. Після звільнення не приймав участі у вихованні дитини та матеріальної допомоги на утримання не надавав та написав

заяву, "нотаріально посвідчену від 11 лютого 2004 року про відмову від своїх батьківських

прав на неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_2 один із заходів сімейно-правової відповідальності, яка настає при винній поведінці батьків, а саме: позбавлення батьківських прав.

Відповідно до ст. 166 СК України особа позбавлена батьківських прав не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав може вирішити питання і про стягнення аліментів.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею документально підтверджені судові витрати, тому суд стягує з відповідача судовий збір на користь держави в розмірі 51 гривні.

Згідно п.1 ст. 367 ЦПК України рішення суду підлягає обов"язковому негайному виконанню в частині суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст. 164-166 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 88, 231-215, 225, 367 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 батьківських прав відносно його неповнолітнього сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до його повноліття 19 березня 2016 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави - 51 гривню судового збору.

Рішення суду в частині стягнення аліментів звернути до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровського районного суду

М.Кіровограда                                                 підпис                                              В.В.Кабанова

Згідно з оригіналом

Суддя Кіровського районного суду М.Кіровограда

В.В.Кабанова

  • Номер: 6/358/16/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-683/07
  • Суд: Богуславський районний суд Київської області
  • Суддя: Кабанова В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.03.2016
  • Дата етапу: 29.03.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація