копія:
справа №2а-42-07
Кіровський районний суд м Кіровограда
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Кіровський районний суд М.Кіровограда
в складі: головуючої судді- Кабанової В.В. при секретарі - Тимців О.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адмністративним позовом ОСОБА_1 до Кіровоградської міської Ради, Виконавчого Комітету Кіровоградської Міської Ради про надання житлового приміщення.-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідачів про надання житлового приміщення.
В обгрунтування позовних вимог зазначила, що має дитину ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який є інвалідом з дитинства, оскільки хворіє на бронхіальну астму змішаної форми ускладненого перебігу 4-го ступеня, горомнозалежна, алергоринусопотія тяжкий перебіг.
Відповідно до п.1 розділу 2 Наказу МОЗ №52 від 08.12.1985 року особи з тяжкою формою бронхіальної астми з частими приступами, ускладненою дихальною недостатністю ПБ-ІІІ ступенів не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті із членами сім"ї.
На підставі цього наказу комісією ВКК складено медичний висновок, в якому вказано, що дитина-інвалід горомонозалежна по бранхіальній астмі не може проживати в одній кімнаті з членами сім"ї, в комунальній квартирі та приватному будинку.
Проте окремого житла на сьогодні сім"я позивачки не має, та в зв"язку з тяжкою формою хвороби дитини, яка вимагає великих коштів для лікування не може його придбати. На даний час сім"я проживає разом з батьками позивачки в будАДРЕСА_1.
Відповідно до акту санітарно-епідеміологічного обстеження об"єкта від 24.07.2006 року у Даному приміщенні відчувається запах цвілі, стіни на стелях в усіх житлових кімнатах уражені грибком, двірні та віконні пройоми також мають наявність грибка, білизна в шафах волога.
Такі житлові умови є небезпечними для життя дитинини, відповідно до рекомендацій №1, викладених у висновку ОХМАДИТа від 04.10.2005 року дитина потребує чистого будинку, тобто виключення всіх турбуючих итину алергенів, а особливо одного з найтяжчих - домашнього пилу ускладненого кліщем пліснявого грибка.
Окрім цього позивачка зазначає, що в квартирі проживає дідусь ОСОБА_2 ОСОБА_3, який є інвалідом довічно, та стан здоров"я дідуся і його захворювання (стан після перенесеного інфаркту міокарда зі стенакардією 4-го функціонального класу і недостатністю кровообігу ПБ-ІП ступенів, окрім того, переніс сегментарнк тубектомію і часто хворіє бактеріальною пневманією) унеможливлює спільне проживання, оскільки син має другорядний імунодефіцит та алергію на вакцину Манту.
Відповідно до п.6 Наказу МОЗ №330 від 28.03.1983 рокк син позивачки має право на першочергове отримання житлової площі, як особа з тяжкою формою бранхіальної астми з частими приступами, ускладеною дихальною недостатністю ПБ-ІІІ ступенів.
Позивачка зазначає, що перебуває на квартирному обліку за місцем проживання у списках громадін, які потребують покращення житлових умов з 08.08.2002 року у загальній черзі за НОМЕР_1, а у списках громадян які потребують першочергового отримання житла, як сім"я, що виховує дитину-інваліда до 16 років з 02.02.2002 року за НОМЕР_2.
Окрім того позивачка перебуває на квартирному обліку за місцем роботи на першечергове отримання житла пологового будинку №1 М.Кіровограда з 09,02.2006 року за НОМЕР_3 зважаючи на тяжкість хпороби та її ускладенння дитина була переведена на індивідуальне навчання за наказом НОМЕР_4 від 08.09.2005 року.
Зважаючи на те, що дитина є гормонозалежним протягом всього календарного року та
найтяжчим хворим в М.Кіровограді по бранхіальній астмі просить зобов"язати Кіровоградську міську раду, виконавчий комітет Кіровоградської міської ради надати сім"ї позивачки, яка виховує дитину-інваліда окреме житло.
Кіровоградська міська рада в особі представника вимоги, викладені в позові не визнає та заперечує, позовні вимоги які викладені у позові належать до виконавчого комітету Кіровоградської міської ради, тому що, підвідомчість та розпорядження житловим фондом міста регулюється виконавчим комітетом.
Виконавчий комітет Кіровоградської міської ради в особі представника вимоги, викладені в позові не визнає та заперечує, зазначає, що позивачка перебуває в черзі в першочерговому списку, як в виконавчому комітеті так і за місцем роботи. Питання щодо виділення квартири позивачці розглядалось на засіданні громадської комісії з житлових питань 01.08.2006 року, але рішення про виділення квартири не приймалось.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи судом встановлені наступні факти і відповідні їм правовідносини.
Позивачка перебуває на на квартирному обліку за місцем проживання у списках громадін, які потребують покращення житлових умов з 08.08.2002 року у загальній черзі за НОМЕР_1, а у списках громадян які потребують першочергового отримання житла, як сім"я, що виховує дитину-інваліда до 16 років з 02.02.2002 року за НОМЕР_2. Окрім того позивачка перебуває на квартирному обліку за місцем роботи на першечергове отримання житла пологового будинку №1 М.Кіровограда з 09.02.2006 року за НОМЕР_3 (а.с.24)
Питання щодо виділення квартири ОСОБА_1 розглядалось на засіданні громадської комісії з житлових питань 01.08.2006 року, але рішення про виділення квартири не було підтримано, вирішили піддготувати обгрунтовані листи з описом ситуації, яка склалась з наданням житла.(а.с.66).
Актом санітарно-епідеміологічного обстеження об"єкта від 24.07.2006 року зазначено, що у даному приміщенні відчувається запах цвілі, стіни на стелях в усіх житлових кімнатах уражені грибком, двірні та віконні пройоми також мають наявність грибка, білизна в шафах волога (а.с. 19,65).
Наявність хвороби тяжкої форми, та її протікання підтверджується доданими до матеріалів справи копіями висновку із медичної карти амбулаторної(стаціонарного) хворого, огляду хворого, епекризів (а.с. 12-18), копією пенсійного посвідчення інваліда-дитинства виданого на ім"я ОСОБА_2 (а.с.92) показами свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 які є лякарями які постійно наглядають за перебігом хвороби, та зазначають, що ОСОБА_2 є найтяжчим хворим в місті за такою формою захворювання, та йому терміново необхідно покращення умов проживання (а.с.78-79).
Відповідно до п.1 розділу 2 Наказу МОЗ №52 від 08.12.1985 року особи з тяжкою формою бронхіальної астми з частими приступами, ускладненою дихальною недостатністю П-ІІІ ступенів не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті із членами сім"ї.
Відповідно до п.6 Наказу МОЗ №330 від 28.03.1983 рокк син позивачки має право на першочергове отримання житлової площі, як особа з тяжкою формою бранхіальної астми з частими приступами, ускладеною дихальною недостатністю ПБ-ІІІ ступенів.
Відповідно до підпункту 3 пункту 44 Постанови Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 11 грудня 1984 p. N 470 " Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР" у першу чергу жилі приміщення надаються тим, що перебувають на квартирному обліку: особам, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, перелічених у списку захворювань, затвердженому Міністерством охорони здоров'я СРСР за погодженням з Державним комітетом СРСР по праці і соціальних питаннях та ВЦРПС.
Відповідно до ч.2 ст.29 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" інваліди та сім'ї, в яких є діти-інваліди, мають переважне право на поліпшення житлових умов в порядку, передбаченому чинним законодавством.
Відповідно до п.3.ч.1ст.45 Житлового Кодексу у першу чергу жилі приміщення надаються
потребуючим поліпшення житлових умов: особам, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, перелічених у списку захворювань, затверджуваному в установленому законодавством Союзу РСР порядку.
Судом встановлено, що кв.АДРЕСА_2 відповідає медичному висновку від 12.01.2006 року, та вимогам Інструкції про порядок видачи медичного висновку особам, які страждають хронічними захворюваннями, при якіх вони не можуть проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї родини". Згідно підпункту 3 пункту 52 Постанови Ради Міністрів УРСР і Української Республіканської Ради Професійних Спілок від 11 грудня 1984 p. N 470 " Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР" особам похилого віку, а за висновком лікувально-профілактичного закладу також відповідним категоріям інвалідів і хворих на їх прохання жилі приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами. Порядок видачі вказаних висновків установлюється Міністерством охорони здоров'я УРСР.
Дослідивши всі матеріали справи в їх сукупності суд дійшов висновку щодо часкового задоволення позову, зобов"язати виконавчий комітет Кіровоградської міської ради надати для ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини-інваліда дитинства житлове приміщення кв.АДРЕСА_2.
Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог щодо Кіровоградської міської ради, оскільки відповідно до чинного законодавства питання про розпорядження житловим фондом міста підпорядковано виконавчим комітетам, а тому Кіровоградська міська рада є неналежним відповідачем у справі.
Виносячи рішення, суд керується ст. 11 КАС України, щодо розгляду судом справ в межах заявлених вимог та на підставі доказів, наданих сторонами.
Керуючись ст.45 Житлового Кодексу України,ст.29 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", ст.ст. 11, 72, 94, 158,161-163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кіровоградської міської ради, виконавчого комітету Кіровоградської міської ради про надання житлового приміщення -задовольнити частково.
Зобов'язати виконавчий комітет Кіровоградської міської ради надати для ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 дитини-інваліда дитинства житлове приміщення кв.АДРЕСА_2.
В задоволенні позовних вимог до Кіровоградської міської ради- відмовити.
На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровського районного суду
м. Кіровограда підпис Кабанова В.В.
Згідно з оригіналом:
Суддя Кіровського районного суду
м. Кіровограда
Кабанова В.В.