Судове рішення #393110
Справа № 1-19 2007 рік

 

Справа № 1-19 2007 рік

ВИРОК

ІМ"ЯМ   УКРАЇНИ

12    січня    2007    року    Краснокутський    районний    суд       Харківської

області   в складі головуючого судді   - Мордовенка В.І.,

з участю секретаря                              - Яхно Т.І.,

прокурора           - Пономаренка С.А.,

адвоката             - ОСОБА_7,

розглянувши   у   відкритому   судовому   засіданні   в   смт.   Краснокутську   кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, освіта середня, не працюючого, раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, -

встановив:

ОСОБА_1 з 1991 року проживав без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2, з якою офіційно зареєстрував шлюб 16.05.2002 року. Під час спільного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 народилась донька ОСОБА_6. 27 квітня 2005 року шлюб було розірвано. Згідно рішення Краснокутського районного суду Харківської області від 15.03.2005 року ОСОБА_1 був зобов'язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку починаючи з 23 лютого 2005 року до повноліття сина ОСОБА_4, в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку до повноліття сина ОСОБА_5, потім в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку до повноліття дочки ОСОБА_6. ОСОБА_1 з 23.02.2005 року по 01.11.2006 року злісно ухилявся від сплати аліментів, в результаті чого заборгованість по аліментам склала 4877 грн.

Допитаний в судовому засіданні в якості підсудного ОСОБА_1 вину свою в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК України, визнав повністю, щиро кається та суду пояснив, що дійсно він з 1991 року проживав без реєстрації шлюбу з ОСОБА_2, з якою офіційно зареєстрував шлюб 16.05.2002 року. Під час спільного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_2 народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5 народилась донька ОСОБА_6. 27 квітня 2005 року шлюб було розірвано. Повинен сплачувати аліменти, але на даний час не може.

В районному центрі зайнятості він на обліку не перебуває, ніде не працює більше року, але його обіцяють взяти на роботу в лісництво, буде працювати і буде виплачувати борг. На даний час йому відомо, що заборгованість складає 4877 грн.

Крім повного визнання своєї вини, вина підсудного в інкримінованому йому злочині підтверджується зібраними матеріалами по справі, дослідженими в судовому засіданні, а справу розглянуто в порядку ст. 299 КПК України, проти чого ніхто із учасників судового процесу не заперечував та їм роз"яснено наслідки статті.

Дії підсудного суд кваліфікує за ст. 164 ч.1 КК України, так як він своїми навмисними діями здійснив злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дітей.

 

При призначенні покарання суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого підсудним злочину, який в силу ст. 12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості.

Вивченням особи підсудного ОСОБА_1 встановлено, що він раніше не судимий, згідно довідок Краснокутської ЦРЛ на обліку в наркологічному кабінеті не перебуває, перебуває на обліку в психіатричному кабінеті з приводу легкої розумової відсталості, згідно амбулаторної судово-психіатричної експертизи НОМЕР_1 скоїв злочин в осудному стані, за місцем проживання характеризується посередньо.

Обставиною, що пом"якшує відповідальність підсудного, згідно ст.66 КК України, являється його щире каяття в скоєному злочині.

Обставин, що обтяжують відповідальність підсудного, згідно ст.67 КК України, не встановлено.

Підсудному суд призначає покарання необхідне та достатнє для його виправлення і попередження нових злочинів.

Аналізуючи всі докази, обставини справи, ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, дані, що характеризують особу підсудного, суд приходить до висновку про те, що вважає можливим виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільства, тобто суд вважає можливим призначити підсудному міру покарання не пов'язану з позбавленням волі, звільнивши його від відбування покарання з випробувальним терміном.

Заявлений по справі цивільний позов на суму 4877 грн. підлягає задоволенню.

Судові витрати та речові докази по справі відсутні.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, ч. 1 ст. 164 КК України, суд -

присудив:

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України і призначити йому покарання у вигляді обмеження волі терміном на 1 (один) рік.

Застосувавши ст. 75 КК України - звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.

Застосувавши ст. 76 КК України, зобов'язати ОСОБА_1 періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої сичтеми.

Заявлений цивільний позов задовільнити. Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2, проживаючої АДРЕСА_1 4877 (чотири тисячі вісімсот сімдесят сім) грн.

Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд - до вступу вироку в законну силу залишити без зміни.

Вирок може бути оскаржено протягом 15 діб з дня його проголошення до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги через Краснокутський районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація