Судове рішення #3936412
Справа №2-151-08

Справа №2-151-08

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

11 березня 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Баранник Н.П., при секретарі Горбаченко Ю.А., за участю позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Магдалинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом,

 

ВСТАНОВИВ:

 

В січні 2008р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом. Позивач посилається на те, що являється власником житлового будинку АДРЕСА_1. За вказаною адресою прописана і ОСОБА_2, яка після розірвання з ним шлюбу з 2004р. в будинку не проживає і переїхала в інший населений пункт. Таким чином вже більше трьох років минуло, як відповідачка не проживає у будинку, який належить йому на праві власності, але з реєстрації у передбаченому законом порядку не знялася. Зараз вказаний факт перешкоджає позивачу використовувати своє право власності. Оскільки добровільно вирішити питання про зняття з реєстрації відповідачка не бажає, позивач звернувся до суду з проханням визнати ОСОБА_2особою, що втратила право користування житлом.

Відповідачка, в судове засідання не з'явилася, хоча про день розгляду справи була сповіщена.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступним підставам.

Відповідно до ст. 71 Житлового Кодексу України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

В статті 72 Житлового Кодексу України передбачено, що визнання особи такою, яка втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.

Судом встановлено, що власником будинку АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 - позивач по справі (а.с. 5).

Своїми письмовими заявами (а.с. 10,11) жителі с.м.т. Магдалинівка ОСОБА_3 та ОСОБА_4. підтвердили той факт, що відповідачка вже більше трьох років не проживає у будинку АДРЕСА_1

Доказів наявності поважних причин відсутності її понад шість місяців за місцем реєстрації, АДРЕСА_1 відповідачка суду не надала.

Суд встановив, що на теперішній час відповідачка фактично проживає в с Оленівка Магдалинівського району Дніпропетровської області, але з реєстрації за останнім місцем проживання не знялася.

Відповідно до ст. 6 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", при зміні місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється повноваження органу реєстрації,  особа, яка зареєструвала місце проживання, або її законний представник повинні письмово повідомити про це відповідний орган реєстрації протягом семи днів.

Відмовляючись від зняття з реєстрації за адресою: АДРЕСА_1, відповідачка порушує право позивача на розпорядження своїм майном.

Згідно ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користуватися та розпоряджатися своїм майном.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідачка може бути визнана особою, що втратила право користування жилим приміщенням, яке належить на праві власності позивачу, оскільки пройшли всі терміни, передбачені ст. 71 Житлового Кодексу України.

Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть (ст. 7 цього ж Закону).

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214,215,218 ЦПК України, ст.ст. 71,72 ЖК України, ст. 391 ЦК України, ст.ст. 6,7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", суд

 

РІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження, проживаючу в с Оленівка Магдалинівського району Дніпропетровської області, - особою, що втратила право користування жилим приміщенням -житловим будинком, розташованим АДРЕСА_1, який належить на праві власності ОСОБА_1.

Відділу громадянства, імміграційної реєстрації фізичних осіб Магдалинівського РВ УМВС б Дніпропетровській області зняти ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1

Стягнути із ОСОБА_2, проживаючої в с Оленівка Магдалинівського району Дніпропетровської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2р. народження, проживаючого в с.м.т. АДРЕСА_1, - 16 грн. судових витрат, з яких:

- 8 грн. 50 коп. - судового збору;

- 7 грн. 50 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи;

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

                                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація