ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2014 року м. Львів № 876/4155/14
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Савицької Н.В.
суддів: Костіва М.В., Затолочного В.С.
за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.
позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова на ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 01.04.2014 року у справі за заявою Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про поворот виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
11.11.2013 року заявник Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова звернувся в суд із заявою про поворот виконання судового рішення.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 01.04.2014 року заяву про поворот виконання судового рішення залишено без задоволення.
Не погодившись із даною ухвалою, апелянт Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова подав апеляційну скаргу покликаючись на те, що оскаржувана ухвала є необґрунтована та незаконна.
Апелянт просить суд, ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 01.04.2014 року скасувати та прийняти нову якою заяву задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні просив суд, апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду без змін.
Інші особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість ухвали суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Відмовляючи в задоволені заяви про поворот виконання судового рішення, суд першої інстанції виходив з того, що відсутні підстави які передбачені ст. 266 КАС України.
Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів, відповідають нормам матеріального та процесуального права та фактичним обставинам справи і є правильними виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 266 КАС України поворот виконання постанови про відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, постанови про присудження виплати пенсій чи інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів, а також постанови про присудження виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби допускається, якщо скасована постанова була обґрунтована на повідомлених позивачем завідомо неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.
Постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 26.10.2009 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій задоволено частково. Суд визнав протиправною бездіяльність пенсійного органу щодо перерахунку пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік.
Крім того, суд зобов'язав пенсійний орган здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 рік. В решті позовних вимог суд відмовив.
Додатковою постановою Шевченківського районного суду м. Львова від 01.09.2010 р. зобов'язано пенсійний орган здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2009 р. відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «По загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2008 р. та провести виплату перерахованої пенсії позивачу за період з 01.01.2009 р.
21.12.2010 р. ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова залишено без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 01.09.2010 року без змін.
Постановою Вищого адміністративного суду України від 18.06.2013 р. касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова задоволено. Постанову Шевченківського районного суду м. Львова від 01.09.2010 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2010 року скасовано та постановлено у цій справі нове рішення яким в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про відсутність підстав для задоволення заяви оскільки, відсутні належні та допустимі докази які свідчать про те, що судове рішення обґрунтоване на повідомлених позивачем завідомо неправдивих відомостях або поданих ним підроблених документах.
У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 160, ст.195, ст.199, ст.205, ст.206, ст.254, ст.265, ст.266 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Львова залишити без задоволення, а ухвалу Шевченківського районного суду м. Львова від 01.04.2014 року у справі за № 466/8646/13-а - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий: Н.В. Савицька
Судді: М.В. Костів
В.С. Затолочний