Судове рішення #39440057

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


29 жовтня 2014 року м. Львів № 876/6863/14


Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:


головуючого-судді: Савицької Н.В.

суддів: Костіва М.В., Затолочного В.С.


розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 01.07.2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій,-


В С Т А Н О В И В:


04.06.2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі Івано-Франківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій.


Ухвалою Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 01.07.2014 року позов залишено без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду без поважних причин за період з 01.08.1996 р. по 04.12.2013 р.


Не погодившись з даною ухвалою, апелянт ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, покликаючись на те, що вказана ухвала є необґрунтована, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.


Апелянт, просить суд, ухвалу Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 01.07.2014 року скасувати.


Особи, які беруть участь у справі в судове засідання на виклик суду не з'явились хоча, належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.


Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість ухвали суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.


Залишаючи позов без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що позивач пропустив строк звернення із позовом до суду без поважних причин.


Такі висновки суду першої інстанції, на переконання колегії суддів, відповідають нормам матеріального та процесуального права та фактичним обставинам справи і є правильними виходячи з наступних підстав.


Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.


Частиною 1 стаття 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.


Як видно із матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 просив суд зобов'язати пенсійний орган провести перерахунок та виплатити пенсію з врахуванням пільгового обчислення стажу з серпня 1996 р.


Згідно пенсійного посвідчення НОМЕР_1, пенсія ОСОБА_1 призначена з 01.08.1996 року.


За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку залишаючи без розгляду позов в частині вимог за період з 01.08.1996 року по 04.12.2013 року оскільки, позивач в суд звернувся з позовом 04.06.2014 р. тобто, із пропуском шестимісячного строку звернення до суду та мав можливість з моменту призначення пенсії в 1996 р. дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.


У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.


Згідно ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.


Із урахуванням викладеного колегія суддів вважає, що ухвала суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.


Керуючись ст. 160, ст.195, ст.199, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -


У Х В А Л И В:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а ухвалу Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 01.07.2014 року у справі за № 348/1363/14-а - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.



Головуючий: Н.В. Савицька

Судді: М.В. Костів

В.С. Затолочний






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація