Судове рішення #3961008

   

 

                                                                                                                     Справа № 2о-139/08                                                    

                                                                                              

                                              

                                                               Р І Ш Е Н Н Я

                                                        ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 грудня  2008 р.  

                                    Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим у складі:

                                    судді                              Брагіної О.Є;

                                    при секретарі                Світлицькій О.В.,

                                   

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красноперекопську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа - управління Пенсійного фонду України  у Красноперекопському районі АРК про встановлення факту родинних відносин,

 

                                                          В С Т А Н О В И В:

 

     ОСОБА_1, 21.08.08 р., звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин,  мотивуючи свої вимоги  тим, що вона є матір'ю 5 дітей, один із яких  ОСОБА_2, 1983 р.н.. Між тим, в документах, що посвідчують її особу та сімейний стан (паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про укладання шлюбу) та документом про народження її сина -ОСОБА_2. існують розбіжності у написанні її імені, до того ж у свідоцтві про народження сина відсутнє її ім'я по батькові, що перешкоджає їй в одержанні додаткової надбавки до пенсії, як особі, яка народила та виховала 5 дітей до 8 річного віку.

      В судовому засіданні заявниця підтримала свої  вимоги в повному обсязі і пояснила, що до управління Пенсійного фонду у Красноперекопському районі АРК вона з відповідною заявою про здійснення їй додаткових нарахувань до пенсії не зверталась, документи  не надавала, а тому відмову від зацікавленої особи про здійснення будь-яких дій на її користь не отримувала. З приводу різнописань у документах, що посвідчують її особистість та свідоцтві про народження її синаОСОБА_2. додатково зазначила, що з моменту одержання свідоцтва про народження її сина, тобто з 1983 р. і по теперішній час - 2008 р. у свідоцтво про народження сина не заглядала та за жодних обставин ніколи не використовувала його. Про наявність розбіжностей у документах їй повідомили працівники сільради. Вважає, що її ім'я у свідоцтві записано працівниками Гулістанського РВ ЗАЦС помилково невірно, як «ОСОБА_1».

      Від заінтересованої особи - Управління Пенсійного фонду України у Красноперекопському районі АРК, надійшла заява з проханням про розгляд справи у їх відсутність.

      Суд, вислухавши заявницю, показання свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4., дослідивши письмові докази по справі, вважає за необхідне  у задоволенні заяви відмовити.

      Судом встановлено, що  згідно свідоцтва про народження  ОСОБА_2серії НОМЕР_1, виданого Гулістанським відділом ЗАЦС Сирдар'їнської області Узбекистану 05.10.1983 р. народився ОСОБА_2. Його батьками значаться: ОСОБА_5-татарин та ОСОБА_6- узбечка. Згідно інформації, яка надійшла від управління юстиції Сирдар'їнської області Республіки Узбекистан, 10.10.1983 р., було зроблено запис у акт про народження ОСОБА_2. У відомостях про матір було зазначено- ОСОБА_6, 1949 р.н., узбечка. Таким чином, оформлене свідоцтво про народження ОСОБА_2повністю відповідає записку акту про народження, який був зроблений працівниками Гулістанського райвідділу ЗАЦС  Республіки Узбекистан.

   Відповідно до ст.256 ЦПК України у судовому порядку здійснюється встановлення юридичних фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.   

   Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Ст.ст.11,60 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. В судовому засіданні було встановлено, що  права  заявниці  ОСОБА_1. ніким порушені не були. ОСОБА_1 обґрунтовувала свої вимоги про встановлення факту родинних відносин з сином виключно необхідністю отримання додаткових надбавок до пенсії у зв'язку з народженням та вихованням дітей, проте до управління Пенсійного фонду у Красноперекопському районі АРК з відповідною заявою про нарахування надбавок  не  зверталась, а про інші підстави, які обґрунтовують необхідність встановлення юридичного факту від якого залежить виникнення, зміна або припинення особистих або майнових прав  не повідомила та доказів з цього приводу не надала. З урахуванням вимог статтей глави 6 розділу 4 ЦПК України,  встановлення фактів, що мають юридичне значення допускається, якщо цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, що у даному випадку доведене заявницею не було.

    Оцінюючи надані докази у їх сукупності, суд вважає, що заява ОСОБА_1. необґрунтована і не знайшла своє підтвердження в судовому засіданні. .

     На підставі викладеного і, керуючись ст..ст.10,60,212-215,218 ЦПК України, ст. 15 ЦК України, суд

                                                              В И Р І Ш И В:

     У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин - відмовити.

     Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АРК шляхом подачі заяви про оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, з поданням після цього протягом 20 днів  апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку, визначеному ч.4 ст.295 ЦПК України.

 

    СУДДЯ

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація