Справа № 2-1672/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 грудня 2008 року
Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим під головуванням судді Брагіної О.Є., при секретарі Світлицькій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Красноперекопську, цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,
в с т а н о в и в :
05.11.2008 року, ОСОБА_1. звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просила стягнути на її користь з відповідача аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 гривень щомісячно до повноліття дитини, посилаючись на те, що відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги не надає.
В судове засідання позивачка не з'явилась, надавши заяву про розгляд справи у її відсутності.
Відповідач в судове засідання з'явися, позовні вимоги визнав частково та пояснив, що на протязі 3х років немає постійного місця роботи та проживання, живе за рахунок випадкових заробітків, оскільки влаштуватися за фахом немає можливості. На утримання дитини надає кошти у добровільному порядку за вимогою позивачки, сума аліментів у розмірі 500 гривень щомісяця є для нього в теперішній час занадто великою, позаяк він знаходиться у скрутному матеріальному становищі, має борги, які мусить сплатити, просив задовольнити позов у розмірі, що відповідає мінімальному прожитковому мінімуму для утримання дитини відповідного віку.
Вислухавши відповідача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає - ч.2 ст.3 СК України.
Ч.2 ст.182 СК України передбачено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В ст.58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 р. та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.07 р. №107-VI визначений прожитковий мінімум на дітей віком від 6 до 18 років у розмірі 701 грн., 30% від зазначеної суми складає 210,30 грн..
Частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки і сина, інші обставини, що мають істотне значення. До інших обставин, що мають істотне значення для справи суд відносить ту обставину, що відповідач на момент розгляду справи не працює, існує за рахунок випадкових заробітків, оскільки змушений вишукувати собі роботу за фахом, на утримання дитини надає кошти за вимогою позивачки. Згідно із ст.57 ЦПК України доказами по справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги та заперечення сторін. Ці дані встановлюються, зокрема, і на підставі пояснення сторін.
Судом встановлено, що ОСОБА_1. та ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі з 14.10.2000 р. по 23.05.2006р.. Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідач надає матеріальну допомогу на утримання малолітньої дитини за вимогами позивачки, але останню це не влаштовує і вона звернулася до суду з позовом про щомісячне стягнення аліментів з відповідача у твердій грошовій сумі -500 гривень.
Оскільки відповідач виконує покладений на нього законом обов'язок щодо утримання неповнолітнього сина нерегулярно, то порушене право позивачки на отримання від відповідача коштів на утримання дитини підлягає захисту.
Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище малолітнього ОСОБА_3., стан здоров'я та матеріальне становище позивачки та відповідача, та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема те, що на час вирішення спору судом у відповідача немає постійного джерела доходів і він не працює.
Згідно ст. 88 ЦПК України судові витрати в розмірі 51 грн. та витрати пов'язані з інформаційно-технічним забезпеченням в розмірі 7,50 грн. підлягають стягненню з відповідача в дохід держави.
У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 180-183, 191 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213-215, 218, 367 ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця Каракалпакської РСР, не працюючого, проживаючого у АДРЕСА_1, зареєстрованого в АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, проживаючої в АДРЕСА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку - 210,30 гривень щомісячно, починаючи з 05.11.2008 р. і до повноліття ОСОБА_3..
Рішення суду в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51,00 гривню державного мита та витрати, пов'язані з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу, у розмірі 7 грн. 50коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано Апеляційному суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду АР Крим через Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: