Справа № 22ц-1101/08 Головуючий в 1 інстанції Грушицький А.І.
Категорія - 42 Доповідач Киця С.І.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2008 року м. Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Русинчука М.М.
суддів Киці С.І., Антонюк К.І.
при секретарі Масляній С.В.
з участю позивача ОСОБА_1 .,
відповідача ОСОБА_2.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про виселення за апеляційною скаргою відповідача ОСОБА_2на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 серпня 2008 року,
в с т а н о в и л а :
Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 серпня 2008 року позов ОСОБА_1до ОСОБА_2про виселення задоволено.
22 жовтня 2008 року відповідач подав заяву про поновлення строку апеляційного оскарження рішення, яку мотивує тим, що він змушений був доглядати хворих батьків, а тому пропустив строк апеляційного оскарження.
Відповідно до частин 1 і 3 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З матеріалів справи вбачається, що рішення суду, а саме його вступна і резолютивна частини, було проголошене в судовому засіданні 22 серпня 2008 року за участю сторін по справі. Головуючим по справі роз'яснено строк його оскарження, а також те, що повний текст рішення буде виготовлено протягом п'яти днів і сторони мають право з ним ознайомитись. Дана обставина підтверджується журналом судового засідання (а.с.36-37), текстом рішення (а.с.39), технічним записом судового засідання. Зауважень щодо неправильності чи неповноти журналу судового засідання та технічного запису судового засідання від відповідача або його представника не поступало. Копію рішення суду ОСОБА_2. отримав 26 серпня 2008 року, про що свідчить його розписка.
23 вересня 2008 року відповідач ОСОБА_2 . подав до суду апеляційну скаргу, яка відповідно до ухвали апеляційного суду від 3 жовтня 2008 року була повернута апелянту. Повторно відповідач подав апеляційну скаргу 22 жовтня 2008 року, тобто з пропуском встановленого строку апеляційного оскарження. Заяви про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції після його проголошення не подавав, що підтверджується довідкою Луцького міськрайонного суду від 3 жовтня 2008 року.
У своїй заяві від 22.10.2008 року відповідач вказує, що він пропустив строк апеляційного оскарження в зв'язку з тим, що змушений був доглядати хворого батька. Однак, доказів, що саме в цей період хворіли батьки і він здійснював постійний догляд за ними не надано.
Крім того, в судовому засіданні брав участь представник відповідача, який був наділений відповідними правами і міг від імені відповідача подати заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу.
Вказані обставини, на думку колегії суддів, не позбавляли ОСОБА_2 . оскаржити рішення суду у встановлений законом строк. Будь-яких доказів на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження відповідач суду не надав.
За відсутності доказів поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження, колегія суддів вважає, що в клопотанні про поновлення строку слід відмовити, а апеляційну скаргу залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Відмовити ОСОБА_2 у поновленні строку апеляційного оскарження рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 22 серпня 2008 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про виселення, а апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді: