Справа №4-67/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2008 року Глухівський міськрайонний
суд Сумської області в складі: головуючого судді Васяновича В.М,
при секретарі Воскобойник Н.І., з участю прокурора Білана Г.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глухів справу за скаргою ОСОБА_1 - товариства з обмеженою відповідальністю «ім. Щорса» на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за ст. ст. 186, 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
04 квітня 2008 року ліквідатор ТОВ «ім. Щорса» ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаною скаргою, в якій просить скасувати постанову Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області від 29 січня 2008 року, винесену за результатами перевірки його заяви до прокуратури Сумської області про вчинення злочину, передбаченого ст. . 186 КК України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він, як ліквідатор ТОВ «ім. Щорса» 21 грудня 2007 року звернувся до прокуратури Сумської області із заявою про скоєні злочини посадовими особами ПП «Дунаєцьке» під час збирання цим підприємством у 2005 році врожаю, який належав ТОВ «ім. Щорса». Також ОСОБА_1 суду пояснив, що у 2005 році ТОВ «ім. Щорса» було засіяно різними культурами 625 га, вартість посівного матеріалу - 48526 грн., а всього витрати склали 95131 грн. Далі скаржник пояснив, що 29 січня 2008 року Глухівським МРВ УМВС України в Сумській області було відмовлено в порушенні кримінальної справи за його заявою і така відмова була мотивована тим, що в діях посадових осіб ПП «Дунаєцьке» не вбачається ознак злочинів, передбачених ст. ст. 186, 191 КК України, оскільки посіви сільськогосподарських культур були передані з одного господарства до іншого згідно акту приймання-передачі і з цього приводу між підприєм ствами виник господарський спір. Також ОСОБА_1 в суді пояснив, що звертався до правоохоронних органів з приводу незаконних дій керівництва ПП «Дунаєцьке» щодо безпідставного збирання сільськогосподарських культур на площі 415 га, що належали ТОВ «ім. Щорса», а не на площі 210 га, які були передані згідно акту приймання-передачі, але у оскаржуваній постанові рішення з цього приводу органом дізнання не прийнято. Крім того, посилається на те, що при винесенні даної постанови не з'ясовано чи надавалася згода керівництва ТОВ «ім. Щорса» на збирання врожаю, якщо да, то ким саме; не перевірено чи дійсно проводилася оплата власникам земельних паїв цього товариства за їх паї. Тому просить суд скасувати постанову Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області від 29 січня 2008 року, винесену за результатами перевірки його заяви про вчинення злочину посадовими особами ПП «Дунаєцьке».
Вивчивши матеріали справи та заслухавши думку прокурора, який вважає, що оскаржувану постанову необхідно скасувати і повернути матеріали Глухівському МРВ УМВС України в Сумській області для проведення додаткової перевірки, суд приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню з таких підстав:
Так, згідно вимог ст. 97 КПК України КПК України по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий або орган дізнання зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: порушити кримінальну справу, відмовити в порушенні кримінальної справи, направити заяву або повідомлення за належністю. Коли ж необхідно перевірити заяву про злочин, то така перевірка проводиться в строк не більше десяти днів шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.
Як вбачається з матеріалів про відмову в порушенні кримінальної справи №156 ОСОБА_1 звернувся 21.12.07 р. до прокуратури Сумської області із заявою про скоєний злочин і 18 січня 2008 року її було передано за належністю до Глухівського МРВ УМВС
України в Сумській області, а 29.01.08 р. постановою оперуповноваженого СДСБЕЗ Глу-хівського МРВ УМВС України в Сумській області ОСОБА_2 відмовлено у порушенні кримінальної справи.
Дана постанова була оскаржена Глухівському міжрайонному прокурору, який 31.03.08 р. повідомив ОСОБА_1 про відмову в скасуванні даної постанови.
Також з наданих матеріалів вбачається, що перевірка по фактах, викладених у заяві ОСОБА_1 проведена поверхово, не відібрані пояснення як у посадових осіб ПП «Дунаєцьке» та ТОВ «ім. Щорса», так і власників земельних паїв ТОВ «ім. Щорса», не витребувано необхідні документи, подані ПП Дунаєцьке» до Глухівського районного відділу статистики щодо посіяного і зібраного врожаю в 2005 році. Крім того, у постанові про відмову в порушенні кримінальної справи не зазначено у яких саме посадових осіб ПП «Дунаєцьке» відсутні ознаки злочинів, передбачених ст. ст. 186, 191 КК України і в ході перевірки не з'ясовано чи не має ознак посадових злочинів у діях інших осіб, про яких йдеться у заяві ОСОБА_1
За таких обставин суд приходить до висновку, що скарга підлягає задоволенню і тому постанову Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області від 29 січня 2008 року необхідно скасувати, а матеріали за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 повернути до Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області для проведення додаткової перевірки.
Керуючись ст. ст. 236-1, 236-2, 273 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Скасувати постанову Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області від 29 січня 2008 року про відмову в порушенні кримінальної справи за ст. ст. 186, 191 КК України і повернути матеріали за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 до Глухівського МРВ УМВС України в Сумській області для проведення додаткової перевірки.
Копію постанови направити Глухівському міжрайонному прокурору; Глухівському МРВ УМВС України в Сумській області та ОСОБА_1
На постанову суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області протягом семи діб з дня її винесення.