ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 |
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24.10.2008 р. № 15/170
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С. при секретарі Дєєві М.В., за участю:
позивача -ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом |
ОСОБА_1 |
до |
Відділу реєстрації актів громадянського стану Деснянського районного управління юстиції в м. Києві |
про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та зобов'язання внести відповідні зміни |
|
|
|
На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 24 жовтня 2008 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 30 жовтня 2008 року,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відділу реєстрації актів громадянського стану Деснянського районного управління юстиції в м. Києві про встановлення неправильності в актовому записі цивільного стану про народження дитини НОМЕР_2 від 16 січня 2001 року, складеному у відділі РАГС Ватутінського районного управління юстиції у м. Києві, свідоцтві про народження НОМЕР_1 та зобов'язання внести відповідні зміни, а саме: змінити помилково вказані в актовому записі цивільного стану про народження дитини та в свідоцтві про народження - по батькові дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 та відомості про батька дитини з ОСОБА_2 на ОСОБА_1. У своїй позовній заяві позивач посилається на невідповідність його імені та по батькові вказаних у паспорті, виданому Деснянським РУ ГУ МВС України в м. Києві 16 серпня 2007 року та у відомостях про батька у свідоцтві про народження дитини і відповідно по батькові дитини. Висновком відділу реєстрації актів громадянського стану Деснянського районного управління юстиції в м. Києві від 12 січня 2008 року № 298 про внесення змін, доповнень до актового запису цивільного стану у виправленні вказаних помилок йому було відмовлено із-за відсутності підстав. Уважаючи таку відмову необґрунтованою, просить задовольнити позов.
Позивач у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з'явився, проте до суду надійшла письмова заява про розгляд справи за його відсутності. Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку про задоволення позову з таких підстав.
Відповідно до пункту 1.1 Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів цивільного стану, затвердженого
Наказом Міністерства юстиції України від 26 вересня № 86/5 унесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану, які складено в державних органах реєстрації актів цивільного стану України, у випадках, передбачених чинним законодавством, за наявності достатніх підстав і за відсутності спору між заінтересованими особами провадиться державними відділами реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції, а за наявності спору між заінтересованими особами зміни в актових записах цивільного стану провадяться на підставі судового рішення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до відділу реєстрації цивільного стану Деснянського районного управління юстиції в м. Києві із заявою про внесення змін до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 НОМЕР_2 від 16 січня 2001 року, складеному у відділі РАГС Ватутінського районного управління юстиції у м. Києві і просив виправити по батькові дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 та у відомостях про батька дитини виправити його ім'я з ІНФОРМАЦІЯ_3 на ІНФОРМАЦІЯ_4, а також по батькові з ІНФОРМАЦІЯ_5 на ІНФОРМАЦІЯ_6.
На підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції в м. Києві своїм висновком від 12 січня 2008 року № 298 відмовив ОСОБА_1 із-за відсутності підстав для задоволення заяви.
Проте із таким висновком погодитись не можна.
Із наданих суду документів вбачається, що у свідоцтві про народження від 16 січня 2001 року НОМЕР_1 ОСОБА_3 по батькові зазначений ІНФОРМАЦІЯ_1, а батько вказаний ОСОБА_2.
Проте у паспорті позивача, виданому йому Деснянським РУ ГУ МВС України в м. Києві 16 серпня 2007 року ім'я останнього зазначене ІНФОРМАЦІЯ_4, а по батькові ІНФОРМАЦІЯ_6. Таке ж ім'я і по батькові позивача зазначене у нотаріально засвідченому 31 липня 2008 році перекладі свідоцтва про одруження ОСОБА_1 і ОСОБА_4 кизи від 6 серпня 2007 року та картці фізичної особи -платника податків від 16 серпня 2004 року. Записи вчинені у зазначених документах ніким не оспорювалися.
Частиною 1 статті 122 Сімейного кодексу України передбачено, що походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.Згідно з частиною 1 статті 147 зазначеного Кодексу по батькові дитини визначається за іменем батька.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 69, 70, 71, та 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов ОСОБА_1 задовольнити.
2. Встановити неправильність у актовому записі цивільного стану про народження дитини НОМЕР_2 від 16 січня 2001 року, складеному у відділі РАГС Ватутінського районного управління юстиції у м. Києві та свідоцтві про народження дитини НОМЕР_1 від 16 січня 2001 року.
3. Зобов'язати відділ РАЦС Деснянського районного управління юстиції у м. Києві внести зміни до актового запису цивільного стану про народження дитини НОМЕР_2 від 16 січня 2001 року, складеному у відділі РАГС Ватутінського районного управління юстиції у м. Києві та свідоцтві про народження дитини НОМЕР_1 від 16 січня 2001 року виправити ім'я по-батькові дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 та відомості про батька з ОСОБА_2 на ОСОБА_1.
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статей 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мазур А.С.
- Номер:
- Опис: стягнення 10 503 064,36 грн.
- Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 15/170
- Суд: Господарський суд м. Києва
- Суддя: Мазур А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.04.2020
- Дата етапу: 17.04.2020
- Номер:
- Опис: стягнення 10 503 064,36 грн.
- Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 15/170
- Суд: Північний апеляційний господарський суд
- Суддя: Мазур А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020
- Номер:
- Опис: стягнення 10 503 064,36 грн.
- Тип справи: За заявою сторони (друга iнстанцiя)
- Номер справи: 15/170
- Суд: Північний апеляційний господарський суд
- Суддя: Мазур А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2020
- Дата етапу: 18.08.2020