Дело № 2-а/531/36/12
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2012 року м. Донецьк
Суддя Куйбишевського районного суду м. Донецька Машкіна Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Куйбишевської районної у м. Донецьку Ради про визнання дій протиправними, зобов’язання здійснити перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати його дії протиправними; зобов’язати здійснити перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною з 29.06.2011 року до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на момент виплати до досягнення дитиною трирічного віку.
В обґрунтування свої вимог позивач посилається на те, що вона є матір’ю малолітньої дитини – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв’язку з чим знаходиться на обліку у відповідача, отримує державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі, значно нижчому ніж прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років, що передбачено ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
В задоволенні заяви позивача про перерахунок належних їй сум державної допомоги, виходячи з прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років на момент виплати, було відмовлено, тому вона змушена звертатися до суду з цим позовом.
Встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
З матеріалів справи вбачається, що позивач є матір’ю малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 27.05.2010 року до 19.03.2013 року ій призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн. За заявою позивача від 11.06.2010 року з урахуванням сукупного доходу розмір допомоги по догляду за дитиною складає: з 01.06.2010 - 187,56 грн, з 01.07.2010 року - 191,56 грн, з 01.10.2010 року - 210,56 грн.
Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» встановлено гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім’ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім’ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Відповідно до ст. 1 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» громадяни України, в сім’ях яких виховується та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 4 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» покриття на виплату державної допомоги сім'ям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Виходячи з цього відповідними статтями Законів «про державний бюджет України на 2008 рік»розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку встановлювалися виходячи з обсягів видатків, виділених на цю мету під час формування показників державного бюджету на відповідний рік.
Відповідно до ст. 15 Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Законом України „Про державний бюджет України на 2008 рік” від 28.12.2007 р. №107, який набрав чинності з 01.01.2008 р. внесені зміни до частини 1 ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, відповідно до яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ям в розрахунку на одну особу на попередні шість місяців, але не менше 130 грн.
Вказана норма закону є чинною, тому суд вважає, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку з 27.05.2010 року нараховувалася позивачу відповідно до чинного законодавства.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі, тому їх задоволенні слід відмовити в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 14, 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», ст.ст. 11, 17, 18, 71, 86, 122, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Куйбишевської районної в м. Донецьку Ради, про визнання дій протиправними, зобов’язання здійснити перерахунок державної допомоги по догляду за дитиною з 29.06.2011 року до досягнення нею трирічного віку у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на момент виплати – відмовити у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана через Куйбишевський районний суд м. Донецька протягом десяти днів з дня її проголошення або в порядку ч.2 ст. 186 КАС України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Куйбишевського районного
суду м. Донецька Н.В. Машкіна