Судове рішення #39827746



№ 2/531/707/12


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2012


Суддя Куйбишевського районного суду м. Донецька Черткова Н.І., розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до держави України про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями судді Ларіної О.В., -


ВСТАНОВИВ :


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до держави України про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями судді Ларіної О.В.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Так, Конституцією України встановлено, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону (ст. 129), вплив на них у будь-який спосіб забороняється (ст. 126). Однією з засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду.

Рішення суду, дії або бездіяльність судів під час здійснення правосуддя, підготовки, розгляду справи у судовій інстанції, звернення рішення до виконання, тощо, можуть оскаржуватись в апеляційному та касаційному порядку. Оскарження таких дій шляхом подачі позову чи скарги до іншого суду першої інстанції є порушенням принципу незалежності суддів і недопущення впливу на них.

Суд є органом, що вирішує скарги на рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, посадових і службових осіб. Рішення суду оскаржується в порядку визначеному ст. 129 Конституції України і законодавством про судочинство.

Відповідно до ст. 62 Конституції матеріальна та моральна шкода, заподіяна при здійсненні правосуддя відшкодовується державою лише безпідставно засудженій особі в разі скасування вироку як неправосудного. Однак і за таких обставин за зазначену шкоду перед особою відповідає не безпосередньо суд або суддя, а держава.

Згідно постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року № 6 «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів та суддів» судді при розгляді ними цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення не є суб’єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв’язку з розглядом судових справ.

Отже, згідно положень ст. ст. 62, 126, 129 Конституції України визначено, що рішення суду і відповідно до цього дії або бездіяльність суддів у питаннях здійснення правосуддя, пов’язаних з підготовкою, розглядом справ у судових інстанціях тощо, можуть оскаржуватись у порядку, передбаченому процесуальними законами, а не шляхом оскарження їх дій (чи відшкодування моральної шкоди одночасно з оскарженням таких дій) до іншого суду, оскільки це порушуватиме принцип незалежності судів і заборону втручання у вирішення справи належним судом.

Виходячи з наведеного, у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до держави України про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями судді Ларіної О.В. треба відмовити.

На підставі викладеного і керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, -


УХВАЛИВ:


Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до держави України про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями судді Ларіної О.В.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Апеляційного суду Донецької області через Куйбишевський районний суд м. Донецька протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка ї оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.



          Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація