Справа № 2-1861/2012 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2012 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
головуючого судді Антоненко М.В.
при секретарі Атуової К.А.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 міської ради про визнання додаткового строку для прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в обґрунтування якого зазначив, що 14 квітня 2006 року померла його бабуся ОСОБА_3. Після смерті бабусі відкрилася спадщина, яка складається з однокімнатної квартири за адресою: кв. Шевченко АДРЕСА_1. Згідно заповіту ОСОБА_3 від 12.12.2002 року, посвідченого державним нотаріусом четвертої ОСОБА_2 державної нотаріальної контори ОСОБА_4, зареєстрованого в реєстрі №1-1575, квартиру №132, що розташована за адресою: квартал Шевченко, 41 надано у спадок позивачу. Позивач зазначає, що вселився в зазначену квартиру після смерті бабусі, без реєстрації місця проживання та мешкає в ній по цей час, таким чином позивач вважає, що фактично прийняв спадщину. У зв'язку з тим, що у позивача склалися несприятливі стосунки з матір'ю, вона сховала заповіт. Мати казала, що квартира належить їй, але позивач може в ній мешкати. На теперішній час мати повернула позивачу заповіт з якого він дізнався, що є спадкоємцем своєї бабусі ОСОБА_3 на нерухоме майно яке складається з однокімнатної квартири за адресою: кв. Шевченко АДРЕСА_1. З цієї причини позивачем не була подана заява до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Коли ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори з питання видачі свідоцтва про спадщину, йому було відмовлено у зв'язку з пропущенням строку. На підставі викладеного позивач просить суд визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними. Подовжити ОСОБА_1, строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, яка померла 14 квітня 2006 року.
У попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити, надав суду пояснення аналогічні пред’явленому позову.
Представник відповідача ОСОБА_2 міської ради у попередньому судовому засіданні присутній не був, до початку судового засідання надав суду заяву, відповідно до якої не заперечував проти задоволення позовних вимог, просив справу розглядати без його участі.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено у судовому засіданні, 14 квітня 2006 року ОСОБА_3 померла. Після смерті ОСОБА_3 залишила заповіт, відповідно до якого вона заповіла ОСОБА_1 квартиру, що розташована за адресою: кв. Шевченко АДРЕСА_1. Позивач не подавав до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини, оскільки нічого не знав про заповіт.
Дослідивши матеріали справи: копію свідоцтва про право власності на житло (а.с.3), копію свідоцтва про смерть (а.с.4), копію заповіту (а.с.5), копію технічного паспорту на квартиру (а.с.8) суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або законом.
Відповідно до ст.1277 Цивільного кодексу України спадкоємцю, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Суд визнає причину пропушення строку прийняття спадщини, поважною.
Статею 1223 ЦК України передбачено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадшини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11, 59, 60,130,174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1217, 1223, 1277 ЦК України –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1, задовольнити.
Визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини ОСОБА_1, поважними.
Подовжити ОСОБА_1, строк для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ОСОБА_3, що померла 14 квітня 2006 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського району м. Луганська шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
ГОЛОВУЮЧИЙ: М.В. Антоненко