Судове рішення #40278666


Справа № 761/28462/14-ц

Провадження №2/761/7858/2014


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

(заочне)


12 грудня 2014 року Шевченківський районний суд м. Києва

В складі головуючого судді Волокітіної Н.Б.

При секретарі Беширові О.О.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова група Ю.Д.К.» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики,

ВСТАНОВИВ

Позивач ТОВ «Консалтингова група Ю.Д.К» звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості.

Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 28.02.2014 року між ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ОСОБА_1 було укладено договір позики № 319446932. Згідно умов Договору відповідачу надано кошти в розмірі 1000 грн. строком користування на 7 днів зі сплатою відсотків за користування кредитом в розмірі 2,00 % від суми позики за кожен день користування позикою.

Крім того, 16.06.2014 року між ТОВ «Фарма Факторинг» та ТОВ «Консалтингова група «Ю.Д.К.» було укладено Договір про відступлення права вимоги стягнення боргу, відповідно до умов якого позивач набув право стягнення боргу з боржника за договором, який був укладений між відповідачем та ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога».

Проте, після закінчення дії договору позики відповідач свої зобов'язання перед позивачем не виконав і станом на 18.09.2014 року у позивача перед відповідачем виникла заборгованість у розмірі 2980 грн., яка складається з суми позики у розмірі 1000 грн.; відсотків за користування позикою у розмірі 140 грн.; прострочених відсотків за користування позикою у розмірі 1800 грн. та комісії у розмірі 40 грн.

У зв'язку з тим, що на момент укладення Договору про відступлення права вимоги у позивача виникло право на стягнення з відповідача заборгованості за договором позики, позивач просить стягнути у відповідача суму заборгованості у розмірі 2980 грн. та судові витрати.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, направив на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутність, не заперечував проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки на час розгляду справи суд не повідомив, в зв'язку із чим суд вважає за можливе розглядати дану справу у відсутність відповідача за наявними у справі доказами, ухваливши по справі за письмовою згодою представника позивача, відповідно до ст.ст. 224-226 ЦПК України, заочне рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 28.02.2014 року між ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога» та ОСОБА_1 було укладено договір позики № 319446932. Згідно умов Договору відповідачу надано кошти в розмірі 1000 грн. строком користування на 7 днів. За користування кредитом встановлено плату в розмірі 2,00 відсотків від суми за кожен день користування позикою (а.с.6-8).

Крім того, 16.06.2014 року між ТОВ «Арма Факторинг» та ТОВ «Консалтингова група «Ю.Д.К.» було укладено Договір про відступлення права вимоги, відповідно до умов якого, позивач набув право стягнення боргу з боржника за договором, який був укладений між відповідачем та ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога».

В порушення умов Договору та взятих на себе зобов'язань відповідач позику не повернув своєчасно та не проводить оплату відсотків за користування ним.

Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до п. 1.1 Договору позикодавець зобов'язується надати позичальникові грошові кошти в позику в сумі 1000 грн. на умовах строковості, зворотності, платності, а позичальник зобов'язується повернути позику та сплатити проценти за користування позикою у розмірі 2,00 % від суми позики за кожен день користування позикою.

Згідно п. 1.5 Договору строк дії договору 7 днів, але в будь якому разі цей договір діє до повного виконання позичальником своїх зобов'язань за цим договором. Закінчення строку дії цього договору не звільняє сторони від відповідальності за порушення умов, яке мало місце під час дії цього договору та не припиняє нарахування позикодавцем процентів за користування позикою. Позика надається строком на 7 днів.

Відповідно до п. 2.2.2 Договору позичальник зобов'язаний вчасно повернути позику, сплатити проценти за користування позикою та комісію за обслуговування договору позики в порядку визначеного цим договором. У випадку прострочення сплати заборгованості за цим договором в повному обсязі або частково, сплатити нараховані проценти за користування позикою, виходячи з фактичного строку користування, включаючи день погашення.

Відповідно до ст. 1046 ЦК України, за договором позики одна сторона передає другій стороні у власність грошові кошти, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів.

Згідно ст. 1049 ЦК України, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику ( грошові кошти у такій самій сумі, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню в цей строк ( ч. 1 ст. 530 ЦК України ).

Згідно ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором чи законом.

Відповідно до ч.2 ст.530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

В зв'язку з тим, що відповідач у визначений Договором строк не повернув позичені грошові кошти, у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість, що станом на 18.09.2014 року становить 2980 грн. та складається з суми позики у розмірі 1000 грн.; відсотків за користування позикою 140 грн.; прострочених відсотків за користування позикою у сумі 1800 грн. та комісії у розмірі 40 грн., що підтверджується наданим позивачем розрахунком заборгованості (а.с.5).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити та стягнути з відповідача на користь позивача суму боргу по Договору позики в розмірі 2980 грн.

Керуючись ст. 6, 525, 526, 530, 612, 1046, 1047, 1049, ЦК України, ст. 10, 11, 59, 60, 88, 209, 212, 213, 215, 218, 224-226 ЦПК України, суд


ВИРІШИВ

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Консалтингова група «Ю.Д.К.» заборгованість за договором позики в розмірі 2980 грн. (дві тисячі дев'ятсот вісімдесят грн.), судовий збір в розмірі 243,60 грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення набирає законної сили на загальних підставах, визначених ЦПК України.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація