печерський районний суд міста києва
Справа № 757/29354/14-а
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2014 року Печерський районний суд міста Києва у складі:
головуючий суддя Москаленко К.О.,
при секретарі Горбатюк І. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в м. Києві державної адміністрації про зобов'язання вчинити певну дію,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, просить визнати незаконною відмову у призначенні та виплаті державної допомоги при народженні другої дитини та зобов'язати відповідача призначити та здійснити позивачу нарахування державної допомоги при народженні другої дитини, виходячи із суми кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років у розмірі 61920 грн.00 коп. Свої вимоги обґрунтовує тим, що вона 16.06.2014 народила другу дитину, у зв'язку з чим вона згідно ст.1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» має право на отримання державної допомоги при народженні дитини у вказаному розмірі. Однак, відповідач відмовив їй у призначенні вказаної допомоги з посиланням на відсутність документів, необхідних для призначення вказаної допомоги, зокрема: довідки адресно-довідкового підрозділу територіального органу ДМС України за місцем проживання одного з батьків, про те, що дитина не зареєстрована разом з ним та письмова згода другого з батьків, що не відповідає на думку позивача ст. 11 вказаного вище Закону. Таким чином, вважає відмову у непризначені вищезазначеної допомоги незаконною.
Представник позивача в судовому засідання позов підтримав, з підстав наведених в ньому, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві державної адміністрації в судовому засіданні проти позову заперечила, посилаючись на те, що допомога при народженні дитини призначається відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751, відповідно до умов якого для призначення допомоги при народженні дитини подається серед іншого копії свідоцтв про народження кожної дитини та у разі відсутності місця реєстрація дитини, документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, перелік яких передбачений «Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» №1077, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України протягом одного місяця. Оскільки позивач звернувся з заявою про призначення допомоги 23.07.2014 року. Однак станом на 23.08.2014 року позивачем всупереч вказаного Порядку не було зазначено в заяві про призначення державної допомоги даних для реєстрації дитини, у зв'язку з чим відповідачу було відмовлено.
Суд, заслухавши думку представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Судом встановлено, що на утриманні позивача знаходиться двоє малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4,ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження дітей (а.с.4-5)
23.07.2014 та 28.07.2014 позивач звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві державної адміністрації із заявами про призначення допомоги при народженні другої дитини, відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».
Листами Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної у м. Києві державної адміністрації від 12.08.2014 та від 15.09.2014 позивачу було відмовлено у призначенні допомоги, у зв'язку з відсутністю інформації про реєстрацію місця проживання дитини. (а.с.6-9)
Відповідно до ст.11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки. Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини. Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини: самостійно отримує від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, з державних реєстрів та в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення такої допомоги; направляє центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, дані для реєстрації місця проживання дитини, що зазначила особа, яка звертається за допомогою. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.
Перелік документів, необхідних для призначення державної допомоги при народженні дитини, визначений п.11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751.
Відповідно до п.11 вказаного Порядку для призначення допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається: заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається у довільній формі, із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини; копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу). Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30.06.2014), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги. Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається заява відповідно до підпункту 1 цього пункту та квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.
Згідно п.2.3. Порядку реєстрації місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженим наказом МВС №1077 від 22.11.2012, при проживанні батьків за різними адресами для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, разом з одним з батьків надається: письмова згода другого з батьків та довідка адресно-довідкого підрозділу територіального органу ДМС України за місцем його проживання про те, що дитина не зареєстрована разом з ним.
Разом з тим, позивач в порушення п.11 вказаного Порядку №1751 та п.2.3. Порядку №1077, не надала відповідачу документів, необхідних для призначення державної допомоги при народженні дитини, зокрема, не зазначила в заяві про призначення вказаної допомоги відомості про місце реєстрації проживання дитини та не надала письмову згоду батька дитини. Доказів, які б спростували вказану обставину суду не надано. Іншого судом не встановлено.
Таким чином, аналізуючи норми чинного законодавства, враховуючи встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що відповідач правомірно відмовив позивачу у призначенні державної допомоги при народженні дитини, а відтак відсутні підставі для задоволення позовних вимог.
Керуючись Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751, Порядком реєстрації місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженим наказом МВС №1077 від 22.11.2012 року, ст.ст. 9, 94, 97, 99, 100, 158-163 КАС України, суд ,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в м. Києві державної адміністрації про зобов'язання вчинити певну дію - відмовити.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення. Особи які брали участь у справі але не були присутні в судовому засіданні можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя К.О. Москаленко