Справа № 359/12265/13-п
Провадження № 6/127/2601/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2014 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Волошина С.В.
при секретарі: Тонкопій Ю.І.,
за участю державного виконавця Киричук В.Ф.
розглянувши подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Вінницького районного управління юстиції ОСОБА_1, про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, без вилучення паспортного документа до виконання нею своїх зобов’язань,-
В С Т А Н О В И В:
Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Вінницького районного управління юстиції Вінницької області, звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника – ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України, мотивуючи подання тим, що на виконанні у відділі державної виконавчої служби Вінницького районного управління юстиції знаходиться виконавче провадження з виконання постанови № 359/12265/13-п винесеної 13.12.2013 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області, згідно якого необхідно стягнути з ОСОБА_2 на користь Київської митниці Міндоходів штраф в розмірі 5986,76грн. Постанову про відкриття виконавчого провадження боржнику було направлено 14.04.2014року. В ході здійснення виконавчого провадження встановлено, що боржник відмовляється від сплати даного штрафу. Оскільки, з урахуванням наявної заборгованості, існують достатні підстави вважати, що боржник може виїхати з місця свого проживання в тому числі за кордон, існує очевидна необхідність тимчасово обмежити боржника у праві виїзду за межі України до виконання нею зобов'язань по сплаті боргу, оскільки використання такого права може суттєво ускладнити або зробити неможливим виконання постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області. Наведене змусило державного виконавця звернутись до суду з даним поданням.
В судовому засіданні державний виконавець Киричук В.Ф. подання підтримала, повідомила, що нею систематично та неодноразово вживались та вживаються заходи щодо примусового виконання рішення суду, однак незважаючи на те, що виконавчі дії по провадженню здійснюються з 14.04.2014 року боржник ухиляється від виконання покладеного на неї рішенням суду обов’язку сплати штрафу. Повідомила, що вона неодноразово спілкувалась з боржником ОСОБА_2, по телефону, однак та, категорично відмовляється сплачувати кошти на погашення штрафу. В будинковолодінні боржника, яка проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 а, описати майно вона не може, оскільки її не допускають до вказаної нерухомості, про що складено відповідний акт державного виконавця від 18 грудня 2014 року. Нею встановлено, що боржник документована паспортом для поїздок за кордон, а тому просила обмежити тимчасово боржника у праві виїзду за кордон до виконання нею своїх зобов’язань, згідно рішення суду.
Заслухавши доводи державного виконавця, розглянувши матеріали подання, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим, а тому підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника-фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Відповідно до п. 5 ч. 1 та ч. 2 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадку, зокрема, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань; громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
У цьому зв’язку судом встановлено, що на виконання постанови № 359/12265/13 – п від 13.12.2013 року Бориспільського міськрайонного суду Київської області державним виконавцем Киричук В.Ф. 14.04.2014 року відкрито виконавче провадження (а.с.4).
За час вчинення виконавчих дій державним виконавцем вчинено цілий ряд запитів щодо встановлення майнового стану боржника, однак реалізація державним виконавцем цих повноважень бажаних результатів не дало – майно, грошові кошти (тощо) державним виконавцем не виявлено.
З пояснень державного виконавця вбачається, що остання неодноразово спілкувалась з боржником по телефону та виїздила до боржника за місцем її постійного проживання, однак боржник ігнорує та відмовляється від виконання рішення суду, що безперечно свідчить про її ухилення від виконання рішення суду.
Згідно ухвали апеляційного суду Вінницької області від 22 грудня 2014 року, якою скасовано ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 12 листопада 2014 року, яку було винесено за результатами розгляду цього ж подання державного виконавця (якою відмовлено у його задоволенні, та яку було скасовано апеляційним судом) на момент звернення до суду з поданням, факт ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, повинен вже відбутися і бути об’єктивно наявним та вбачатися з матеріалів виконавчого провадження.
У цьому зв’язку суд звертає увагу на те, що з пояснень державного виконавця, на виконанні у якого перебуває вказане виконавче провадження, в сукупності з іншими доказами по справі, враховуючи час, протягом якого перебуває вказаний виконавчий лист на виконанні (з 14.04.2014 року), враховуючи обізнаність боржника про наявний борг (її представник приймав участь при розгляді апеляції державного виконавця 22.12.2014 року), враховуючи також те, що з часу відкриття виконавчого провадження жодної суми боржником в погашення боргу не сплачено, суд приходить до висновку про те, що боржник умисно ухиляється від виконання рішення суду.
Частиною 1 ст. 60 ЦПК України встановлено обов'язок кожної із сторін доводити ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Суд рахує що вимоги державного виконавця перед судом доведені.
У цьому зв’язку суд звертає також увагу на те, що державний виконавець, вичерпавши передбачені законом заходи впливу на боржник, уже кілька разів зверталась до суду для встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за кордон.
Суд вважає, що невжиття таких заходів пов’язаних з виконанням судового рішення може унеможливити виконання постанови № 359/12265/13-п винесеної 13.12.2013 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області, тому слід тимчасово обмежити ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання нею своїх зобов’язань, згідно наведеної вище постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області № 359/12265/13-п від 13.12.2013 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6 ЗУ “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” ст. ст. 208-210, 217, 377-1 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Подання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Вінницького районного управління юстиції Вінницької області – ОСОБА_1 – задоволити.
Встановити боржнику ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1, тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документа до виконання нею зобов’язань за виконавчим документом.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали через Вінницький міський суд Вінницької області.
Суддя:
- Номер: 22-ц/772/2575/2015
- Опис: за матеріалами подання державного виконавця ВДВС Вінницького РУЮ Киричук В.Ф. про тимчасове обмеження боржника Гари Алли Вікторівни у праві виїзду за межі України
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 359/12265/13-п
- Суд: Апеляційний суд Вінницької області
- Суддя: Волошин С.В.
- Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.08.2015
- Дата етапу: 14.09.2015