Судове рішення #40383
РІШЕННЯ

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" липня 2006 р.

Справа № 13/159-2272

 

Господарський суд Тернопільської області

у складі   судді Стопника С.Г.            

Розглянув справу     

за позовом:  Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м.Тернопіль, 46000

до відповідачів: 1. Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1  

2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеграл", вул. Грушевського, 8, м. Скалат, Підволочиський район, Тернопільська область, 48851

 

за участю представників сторін:

     позивача:           Білий В.В. -довіреність №20455/7/10-015 від 06.04.2006 р.

відповідача 1:          ОСОБА_2 -довіреність №НОМЕР_1.

відповідача 2:          Жук А.В. -доручення №б/н від 09.01.2006 р.

         

Суть справи:

про визнання господарського зобов'язання недійсним.

Перший відповідач проти позову заперечує і просить провадження у справі припинити, посилаючись на те, що: позивач не має права з такими вимогами звертатись до суду; інформація про визнання угоди недійсною відсутня, а відтак відсутні підстави для звернення до суду про визнання господарського зобов'язання недійсним, яке є наслідком угоди.  

Другий відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що: по договору купівлі-продажу товарно-матеріальних цінностей між сторонами досягнуто усіх істотних умов і сторони досягли мети -товарно-матеріальні цінності придбані, ціна сплачена; за   2004 р. товариством сплачено 36273 грн. ПДВ в Держбюджет; мнима, удавана, фіктивна угода або щось інше, що завдавало б шкоду інтересам держави і суспільства, місця не мало.  

В розпочатому судовому засіданні представникам сторін роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22, 81-1 ГПК України.

В засіданні оголошувалась перерва до 03.07.2006 р. з ціллю дослідження та оцінки заперечень, обґрунтувань та доказів, поданих безпосередньо в розпочатому засіданні.

 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, господарський суд встановив:

 

- на підставі перевірки діяльності першого відповідача, по результатах якої складено акт від 24.03.2006 р. №НОМЕР_2 позивач подав позов про визнання недійсним господарського зобов'язання, яке виникло з усного договору купівлі-продажу товарно-матеріальних цінностей (труба 61,5 п.м., манка 5 т., металоконструкція модульного типу 40т., дошка обрізна 5,03 куб.м) на загальну суму 27953,28 грн., в т.ч. 4658,88 грн. ПДВ, укладеного між відповідачами.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що зустрічну перевірку взаєморозрахунків провести у ТОВ "Інтеграл" неможливо по причині пожежі 13.10.2005 р., а документи не відновлені; податкова накладна не виконує своєї законодавчо встановленої функції, оскільки копією не підтверджується; ТОВ "Інтеграл" ПДВ в Держбюджет не сплатило, відповідно СПД ОСОБА_1 права на податковий кредит не отримала, а тому дане господарське зобов'язання, що виникло на підставі договору купівлі-продажу є таким, що укладене з метою завідомо суперечною інтересам держави і суспільства і підлягає визнанню недійсним.

 

Позовні вимоги задоволенню не підлягають, виходячи зі слідуючого:

- при обґрунтуванні позовних вимог позивач не вказує яке господарське зобов'язання, що є складовою договору купівлі-продажу, суперечить інтересам держави і суспільства: передача першому відповідачу товарно-матеріальних цінностей чи перерахування першим відповідачем другому відповідачу їх вартості. Адже в договорі купівлі-продажу, наявність якого підтверджує й сам позивач, є лише два господарських зобов'язання -обов'язок передати у власність покупцю товарно-матеріальні цінності та обов'язок оплатити їх вартість;

- позивач не довів, що податкова накладна №НОМЕР_3 не відповідає вимогам чинного законодавства і не має доказової сили;

- проведення господарської операції позивач підтвердив, тобто в наявності мнимої, удаваної чи іншої незаконної угоди немає;

- з приводу посилання позивача на те, що ТОВ "Інтеграл" ПДВ не сплачувало до Держбюджету взагалі, то такі дані можливо використовувати в питаннях наявності права на відшкодування ПДВ з бюджету, а не в питаннях дійсності (законності) договорів чи господарських зобов'язань;

- висновки та обґрунтування в позовній заяві є не логічні без наявності причинного зв'язку, а мета завідомо суперечна інтересам держави і суспільства при укладенні усної угоди купівлі-продажу взагалі необґрунтована і не доведена.

Щодо посилань першого відповідача на відсутність права на позов у позивача, то на думку суду таке право у органів ДПС є, оскільки ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" передбачає право подавати позови про визнання угод недійсними, а на складові (господарські зобов'язання) тим більше.      

 

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 43, 65, 69, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд:

 

ВИРІШИВ:

         

          1. В позові відмовити.

 

На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня підписання рішення  „10” липня 2006 р. через місцевий господарський суд.

 

 

          Суддя                                                                                          С.Г. Стопник

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація