Справа №2 - 1026/2009 рік
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2009 року Зарічний районний суд м.Суми в складі:
головуючого в особі судді - КЛИМЕНКО А.Я.
при секретарі - Черняк К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини -
встановив :
ПозивачкаОСОБА_1 звернулася до суду і свої вимоги мотивує тим, що з 23 січня 1999 року по 19 серпня 2008 року перебувала у шлюбі з відповідачем. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якої є відповідач. В зв*язку з тим, що на даний час відповідач коштів на утримання неповнолітньої дитини ненадає, а тому вона просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого законодавством, для дитини відповідного віку.
ПозивачкаОСОБА_1 в письмовій заяві позов підтримала повністю.
ВідповідачОСОБА_2 в письмовій заяві позов визнав повністю.
Суд, вивчивши матеріали даної цивільної справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи зі слідуючого:
В судовому засіданні встановлено, що позивачка з 23 січня 1999 року по 19 серпня 2008 року перебувала у шлюбі з відповідачем, що підтверджується копією свідоцтва про одруження, копією свідоцтва про розірвання шлюбу/а.с.6-7/.
Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком якої є відповідач, що підтверджується копією свідоцтва про народження/а.с.5/.
Неповнолітня дитина знаходиться на утриманні позивачки. Відповідач добровільно коштів на утримання неповнолітньої дитини не надає. Відповідач ухиляється від позасудового врегулювання питання про утримання дитини.
Між сторонами склалися цивільно-правові відносини, що регулюються нормами Сімейного кодексу України.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов*язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму, встановленого законодавством, для дитини відповідного віку.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути 51 грн. судового збору на користь держави та 7 грн.50 коп. витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.180 - 183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 130, 212-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, урож. м.Суми, не працюючого, прож. АДРЕСА_1, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в розмірі 1/4 частини заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до її повноліття і аліменти виплачувати матері дитини ОСОБА_1, починаючи стягнення з 17 грудня 2008 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави: 51 грн. судового збору та 07 грн. 50 коп. витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.
Особи, що брали участь у розгляді справи, мають право оскаржити рішення суду в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду, особами, які брали участь у розгляді справи, може бути подана до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м.Суми протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ КЛИМЕНКО А.Я.