Судове рішення #40430590

Копія



СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


13 січня 2015 р. Справа №818/3708/14


Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Діска А.Б.,

за участю секретаря судового засідання - Кононенко Є.Є.,

позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача - Калініченко Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/3708/14

за позовом ОСОБА_1

до Зарічного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції у Сумській області

про зобов'язання вчинити дії,-


В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Зарічного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції у Сумській області (далі - відповідач Зарічний відділ ДРАЦС РС СМУЮ), в якому просить суд:

- зобов'язати відповідача внести зміни до актового запису про шлюб №1463 від 01.12.2012 року, а саме: виправити ім'я з "ОСОБА_1" на правильне "ОСОБА_1" з видачею нового свідоцтва про шлюб.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що під час реєстрації шлюбу працівниками відділу реєстрації актів цивільного стану допущена помилка, а саме: замість повного імені "ОСОБА_1" записано його скорочене ім'я "ОСОБА_1". При наявності зазначеної помилки виникають труднощі у користуванні документами, оскільки є розбіжності у написанні імені у паспорті, посвідці на тимчасове місце проживання з свідоцтвом про шлюб. Для усунення зазначеної помилки звернувся до Зарічного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції із заявою, в якій просив внести зміни до актового запису про шлюб, однак відповідачем відмовлено у внесенні вищевказаних змін.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала.

Згідно ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Заслухавши доводи позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Частиною 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 1 липня 2010 року №2398-VI (далі - Закон) встановлено, що цей Закон регулює відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до статті 6 Закону відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх.

Стаття 9 Закону передбачає, що проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Внесення змін до актового запису цивільного стану регулюється статтею 22 Закону, відповідно до якої внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку. Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Порядок внесення змін до записів актів цивільного стану встановлено Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 N 96/5 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за №55/18793 (далі -Правила).

Відповідно до п.п. 2.6, 2.7 Правил разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті. На підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 р. в м.Діяла - Ірак, є громадянином Іраку, що підтверджується копією його паспорту з перекладом на українську мову (а.с.5,6).

Крім цього, у посвідці на тимчасове місце проживання його ім'я також зазначено як "ОСОБА_1" (а.с. 7).

01 грудня 2012 р. позивач уклав шлюб з ОСОБА_5, та отримав свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1, яке видано 01 грудня 2012 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції у Сумській області. У вказаному свідоцтві в графі ім'я зазначено його скорочене ім'я "ОСОБА_1", що не відповідає запису його імені у паспорті (а.с.8).

Позивач відповідно до вимог, зазначених в Правилах звернувся до Зарічного відділу ДРАЦС РС СМУЮ з заявою про внесення до актового запису про шлюб №1463, складеного 01 грудня 2012 року, зміни імені «ОСОБА_1» на «ОСОБА_1», до якої додав копію паспорта, посвідки на проживання та свідоцтва про шлюб (а.с.13-15).

Зарічним відділом ДРАЦС РС СМУЮ складено висновок №155-03.2-79 від 25 грудня 2014 р. про відмову у внесенні змін до актового запису цивільного стану, з тих мотивів, що підтвердженням правильності написання прізвища, ім'я та по-батькові громадянина у актовому записі про шлюб є актовий запис про народження. Документ про народження витребувати неможливо, оскільки між Україною та Республікою Ірак відсутній договір про надання правової допомоги у сімейних справах (а.с. 9).

Проте, такі висновки відповідача суд вважає безпідставними та необґрунтованими.

Як вбачається з актового запису про шлюб №1463 від 01 грудня 2012 року, копія якого є на а.с. 16 реєстрація шлюбу позивача відбулась на підставі паспорту НОМЕР_2, виданого 28 січня 2010 року в Багдаді, Республіка Ірак, оригінал та переклад на українську мову якого надані суду. Оскільки в паспорті ім'я позивача зазначено як «ОСОБА_1», в актовому записі про шлюб і, відповідно, свідоцтві про шлюб при реєстрації мало бути зазначено саме таке повне ім'я позивача.

На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги щодо внесення змін до актового запису про шлюб є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -


П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до Зарічного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції у Сумській області про зобов'язання вчинити дії - задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Зарічний відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції у Сумській області внести зміни до актового запису про шлюб № 1463, складеного 01.12.2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції у Сумській області, виправивши ім'я з " ОСОБА_1 " на " ОСОБА_1", на підставі чого видати нове свідоцтво про шлюб.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 15.01.2015 року.


Суддя (підпис) А.Б. Діска


З оригіналом згідно



Суддя А.Б. Діска



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація