ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" липня 2006 р. Справа № 8/249-АП-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Хом'якової В.В. при секретарі Зибцевій А. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Багатогалузевого комбіната комунальних підприємств смт Асканія-Нова
про стягнення 9183 грн. 34 коп.
за участю представників сторін:
від позивача: нач. відділу Назарова Л. М.
від відповідача: не прибув.
Херсонське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів (позивач) просить стягнути з багатогалузевого комбіната комунальних підприємств смт Асканія Нова (відповідач) 9183 грн. 34 коп. заборгованності по сплаті штрафних санкцій за нестворені робочі місця для інвалідів в 2005 році.
Фонд соціального захисту інвалідів в Україні є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому. Тому даний спір відноситься до компетенції адміністративних судів, справа розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (п. 4 ст. 17 КАС України).
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що підприємством вчинялись заходи щодо пошуку інвалідів для працевлаштування, щомісячно надсилались звіти про наявність вільних робочих місць до Чаплинського райцентру зайнятості, але інваліди на працевлаштування не направлялись.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд
в с т а н о в и в:
Відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної кількості працюючих. Підприємства повинні створити за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів у межах нормативу. Згідно з п. 3 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердж. Постановою КМУ від 3 травня 1995 року № 314 робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. Для багатогалузевого комбінату комунальних підприємств смт Асканія Нова цей норматив в 2005 році встановлював 3 робочих місця. Дані звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, поданого відповідачем до Херсонського відділення ФУСЗІ, свідчать про те, що норматив був виконаний частково. на підприємстві працював 1 інвалід..
Згідно зі ст. 20 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом. Позивач нарахував відповідачу до сплати 9183 грн. 34 коп. штрафних санкцій, що складає суму відрахувань за два нестворених робочих місця, виходячи з розміру середньорічної заробітної плати працівників комбінату у 2005 році в сумі 4591 грн. 67 коп.
Посилання відповідача на те, що ним повідомлялось райцентр зайнятості про наявність у нього робочих місць для інвалідів не підтверджено документально. Копії звітів , які подавалися до райцентру зайнятості, не містять інформації про вільні робочі місця для інвалідів, крім звітів за 4-й квартал 2005 року відповідач. За таких обставин суд вважає за можливе зменшити суму штрафних санкцій на 25% (за один квартал 2005 року), та стягнути з відповідача 6887 грн. 51 коп. (9183,34 - 25% = 6887,51).
Таким чином, суд вважає, що відповідач не забезпечив установленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, а тому має сплатити Фонду України СЗІ цільові кошти для створення робочих місць частково, 6887 грн. 51 коп.
Судові витрати не стягуються відповідно до ст. 94 КАС України.
Керуючись ст.ст. 159-163, 167 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити частково. Стягнути з багатогалузевого комбіната комунальних підприємств смт Асканія Нова (Херсонська область, Чаплинський р-н, смт. Асканія-Нова, вул. Іванова, 23. код за ЄДРПОУ 03355330, р/рах 260047847 в АППБ "Аваль", МФО 352093) на користь Херсонського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів (м. Херсон, пров. 40 років Жовтня, 5а, р/р 31212230600002 в УДК по Херсонської області МФО 852010 код платежу 50070000;01) 6887 грн. 51 коп. штрафних санкцій, виконавчий лист надіслати позивачу;
2. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Хом'якова
постанова підписана
13 липня 2006 року.