справа № 2-2165/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2009 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді Штих Т.В.
секретаря - Квітчастій О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл спільного майна, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до ОСОБА_2 про розподіл спільного майна.
Позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що 09 листопада 2002 року між нею та відповідачем по справі було укладено шлюб в міському відділі реєстрації актів громадського стану м. Харкова, актовий запис НОМЕР_1. Від спільного шлюбу сторони дітей не мають, за час спільного життя позивачем та відповідачем було придбано у власність квартира АДРЕСА_1, загальною площею 32,8 м.кв., що підтверджується договором купівлі продажу від 24 грудня 2005 року, право власності зареєстровано на ім'я ОСОБА_2, відповідно до купівлі продажу від 28 серпня 2004 року на ім'я ОСОБА_1 була придбана садиба у АДРЕСА_2, та автомобіль «Daewoo Lanos D4MM550» (V-1498), 2004 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, за згодою сторін вищевказаний автомобіль було оформлено на ім'я ОСОБА_2.
16 жовтня 2007 року шлюбні відносини між сторонами остаточно припинені, шлюб розірвано про що свідчить актовий запис НОМЕР_3, зроблений Дзержинським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції. В добровільному порядку розподілити майно відповідач відмовлявся.
У зв'язку з чим ОСОБА_1 просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, та визнати за нею право власності на садибу, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, та на автомобіль Daewoo Lanos D4MM550 (V-1498), 2004 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, залишивши у власності відповідача однокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Відповідач позов визнав, проти задоволення позову не заперечував про що надав суду відповідну заяву.
Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 законні та обґрунтовані, у зв'язку з чим підлягають задоволенню. Так у судовому засіданні було встановлене, що 09 листопада 2002 року між нею та відповідачем по справі було укладено шлюб в міському відділі реєстрації актів громадського стану м. Харкова, актовий запис НОМЕР_1. Від спільного шлюбу сторони дітей не мають, за час спільного життя позивачем та відповідачем було придбано у власність квартира АДРЕСА_1, загальною площею 32,8 м.кв., що підтверджується договором купівлі продажу від 24 грудня 2005 року, право власності зареєстровано на ім'я ОСОБА_2, відповідно до купівлі продажу від 28 серпня 2004 року на ім'я ОСОБА_1 була придбана садиба у АДРЕСА_2, та автомобіль «Daewoo Lanos D4MM550» (V-1498), 2004 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, за згодою сторін вищевказаний автомобіль було оформлено на ім'я ОСОБА_2.
16 жовтня 2007 року шлюбні відносини між сторонами остаточно припинені, шлюб розірвано про що свідчить актовий запис НОМЕР_3, зроблений Дзержинським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції. В добровільному порядку розподілити майно відповідач відмовлявся.
Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один із них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
За вимогами ст. 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлене домовленістю між ними.
Згідно ст. 68 СК України розірвання шлюбу не припиняє права власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпорядження майном, що є об'єктом права сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою, відповідно до чинного законодавства.
Згідно ст. 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зі змінами внесеними Протоколом № 11 кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ст. 47 Конституції України кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше, як на підставі закону за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
На підставі ст. ст. 41, 47 Конституції України, Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зі змінами внесеними Протоколом № 11, Протоколу № 7 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зі змінами, внесеними Протоколом 11, ст.ст. 60, 61, 63, 68, СК України, керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Поділити майно, набуте під час шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на:
- садибу, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2,
- автомобіль «Daewoo Lanos D4MM550» (V-1498), 2004 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2, № кузова НОМЕР_4.
Визнати право власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з надісланням її копії до Апеляційного суду Харківської області, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Штих Т.В.
- Номер: 2-зз/404/23/15
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2165/09
- Суд: Кіровський районний суд м. Кіровограда
- Суддя: Штих Т.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.05.2015
- Дата етапу: 30.06.2015
- Номер: 2-зз/642/13/18
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-2165/09
- Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
- Суддя: Штих Т.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.05.2018
- Дата етапу: 18.05.2018