Суддя Горчакова О. І.
Cправа № 644/329/15-ц
Провадження № 2/644/763/15
17.01.2015
У Х В А Л А
про надання терміну для усунення недоліків заяви про забезпечення доказів
17 січня 2015 року суддя Орджонікідзевського районного суду міста Харкова, розглянувши заяву ОСОБА_1 «Про забезпечення доказів» щодо надання запиту до ВДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Харкова з заявою «Про забезпечення доказів» про надання запиту до ВДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області (м. Харків вул. Шевченка, 315) й додав до неї матеріали, а саме – квитанцію про сплату судового збору на суму 130 грн. 00 коп. Суд приходить до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 133, 134 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 134 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені: докази, які необхідно забезпечити; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити.
Згідно ч. 1 ст. 137 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Клопотання про витребування доказів має бути подано до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, - до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.
Як зазначено у постанові Пленуму Верховного Суду України №9 від 12.06.2009 р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду», у заяві про забезпечення доказів повинні бути зазначені всі відомості, визначені частиною першою статті 134 ЦПК, а в разі невідповідності заяви цим вимогам застосовуються наслідки, встановлені частинами першою і другою статті 121 ЦПК, зокрема, у заяві повинно бути зазначено:
- докази, які необхідно забезпечити. Заявник повинен навести конкретні засоби доказування, які слід забезпечити;
- обставини, що можуть бути підтверджені доказами, які необхідно забезпечити. Ці обставини повинні входити до предмета доказування у справі;
- обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим;
- справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх забезпечити. Заявник вказує, що у провадженні Орджонікідзевського районного суду міста Харкова на розгляді знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл спільного майна подружжя. Але станом на день розгляду Заяви – провадження по вказаному цивільному позову не відкрите.
Крім того, у заяві потрібно обґрунтувати обставини, які не залежать від волевиявлення особи чи перебувають за межами її контролю чи правомірного впливу, і які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим.
Як вбачається з матеріалів справи заявником в порушення вимог ст. 134 ЦПК України не зазначені всі вищенаведені докази, не наведені обставини, відсутні обґрунтування, визначені чинним законодавством України.
Судом встановлено, що до заяви не долучено відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою.
Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати свої процесуальні обов’язки.
Згідно з ч. 2 ст. 134 ЦПК України до заяви про забезпечення доказів, яка не відповідає вимогам цієї статті, застосовуються наслідки, встановлені статтею 121 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 121, 133, 134 ЦПК України,
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 «Про забезпечення доказів» щодо надання запиту до ВДАІ ХМУ ГУМВС України в Харківській області залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені недоліки, для чого надати заявнику строк для усунення недоліків п’ять дні з дня отримання копії даної ухвали.
Роз’яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Горчакова