Судове рішення #4047567

Справа № 1-221/2008 р.

 

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

       25.12.2008 року                                   Тиврівський районний суд Вінницької області

 

                  в складі головуючого судді Ратушняка І.О.

                  при секретарі                        Тихій О.Н.

                  з участю прокурора              Базелінського В.П.,  

 

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тиврів кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., громадянина України, одруженого, приватного підприємця, уродженця АДРЕСА_1має на утриманні неповнолітню дитину, раніше несудимого, -

        у вчиненні злочину за ч.1 ст.272, ч.1 ст.172 КК України, -

 

встановив:

ОСОБА_1, будучи приватним підприємцем (фізичною особою), використовуючи працю найманих працівників, будучи відповідальним за технічний стан та безпеку праці свого приватного підприємства і в силу своїх посадових обов'язків, здійснював функції по охороні праці при виконанні робіт з підвищеною небезпекою в деревообробному цеху, які характеризуються найбільш високим рівнем небезпеки для працівників цеху, в порушення ст.43 п.4 Конституції України, ст.ст.6,13,14 Закону України " Про охорону праці" , від 21.11.2002 року № 229-1У а також в порушення п.26 "Переліку об'єктів, машин ,механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1631 від 15 жовтня 2003 р., якими передбачено, що умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, робота машин та механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці, при відсутності будь-якої документації з питань охорони праці та проведення інструктажів з охорони праці з найманими працівниками, нехтуючи вимогами п.6 " Правил безпечної роботи з інструментами та пристроями", затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05.06.2001 року № 252, допустив до експлуатації в деревообробному цеху вантажопіднімальні механізми без проведення повного технічного опосвідчення та документів на його виготовлення.

Порушивши п.п.6.7.75 "Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів ", він допустив експлуатацію розподільного електрощита , який не закривається на замок і має вільний доступ до струмопровідних частин та не провів вимірювання опору заземлюючи пристроїв та опору ізоляції електрообладнання в деревообробному цеху, що створило реальну загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків у вигляді травматизму.

Крім того, використовуючи працю найманих працівників, ОСОБА_1 грубо порушив законодавство про працю та трудові права громадянина на працю, право на оплату працю, право на загальнообов'язкове державне страхування та пенсійне забезпечення.

Відповідно до ст. ст. 24, 24-1 КЗпП України додержання письмової форми трудового договору є обов'язковим при укладенні трудового договору з фізичною особою. Фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи, зареєструвати укладений в письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості, однак в порушення вказаних вимог трудового законодавства трудовий договір з найманими працівниками ОСОБА_1 не уклав.

Відповідно до ст.ст.253-254 КЗпП України особи, які працюють за трудовим договором на підприємствах, установах, організаціях, незалежно від їх форм власності, виду діяльності та господарювання, або у фізичної особи, підлягають загальнообов'язковому державному  соціальному страхуванню.   Основними  джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування є внески власників підприємств, установ та організацій або уповноважених  ними органів чи фізичної особи працівників. Порушуючи вказану  вимогу Закону України з метою ухилення від сплати  відповідних зборів, ПП ОСОБА_1 не звітував  до Управління Пенсійного Фонду про використання праці найманих працівників  ОСОБА_2. та ОСОБА_3

До Тиврівського районного центру зайнятості  за найманих працівників ОСОБА_2. та ОСОБА_3страхові внески ПП ОСОБА_1 не сплачував.

 В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 винність у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.172, ч.1 ст.272 КК України визнав повністю і показав, що допустив до експлуатації в деревообробному цеху розподільного електрощита , який не закривається на замок і має вільний доступ до струмопровідних частин та не провів вимірювання опору заземлюючи пристроїв та опору ізоляції електрообладнання,  цехувантажопіднімальні механізми без проведення повного технічного опосвідчення та документів на його виготовлення.

Крім того, використовуючи працю найманих працівників, ОСОБА_1 грубо порушив законодавство про працю та трудові права громадянина на працю, право на оплату працю, право на загальнообов'язкове державне страхування та пенсійне забезпечення, трудовий договір з найманими працівниками ОСОБА_1 не уклав, до Управління Пенсійного Фонду про використання праці найманих працівників ОСОБА_2. та ОСОБА_3не звітував, страхові внески не сплачував. У вчиненому кається.

Підсудний визнав фактичні обставини справи, тому суд вважає за недоцільне досліджувати докази тих фактичних обставин справи, які не оспорюються підсудним.

Крім того, винність підсудногоОСОБА_1у вчиненні злочину стверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом огляду місця події (а.с.4-11), актом перевірки спеціаліста УПСЗН  (а.с.18) та актом оперативної перевірки (а.с.19-20), згідно яких встановлено порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництвіОСОБА_1., свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.30), інформацією про наслідки перевірки СПДН Тиврівського району (а.с.22-23), інформація  Тиврівського районного центру зайнятості (а.с.25),  інформацією МДПІ (а.с.29), відповідно до якихОСОБА_1. страхові внески не вносились, податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податківі сум утриманого з них податку до податкової не подавалось, вимоги законодавства з питань пожежної безпеки не виконуються.

Сукупність наведених доказів переконливо свідчить про винністьОСОБА_1у  вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.272 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особою, яка повинна їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, у вчиненні злочину, передбаченрого ч.1 ст.172 КК України - грубе порушення законодавства про працю.

           Призначаючи покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу  виного, обставини, що  пом'якшують покарання.

          Як обставини, що пом'якшують покарання підсудномуОСОБА_1 суд враховує те, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, свою винуватість

 

визнав, щиро розкаявся у вчиненому, має на утриманні неповнолітню дитину,  а також позитивну характеристику за місцем проживання.

            Обставин, що обтяжують покарання підсудному, не встановлено.

            Суд призначає покарання у виді штрафу.

 

Керуючись ст.ст.323-324  КПК України, -

 

засудив:

 

          

           ОСОБА_1 визнати винним  за ч.1 ст.172 КК України та ч.1 ст.272 КК України  і призначити покарання

            за ч.1 ст.172 КК України у виді штрафу у сумі 850 грн.,

            за ч.1 ст.272 КК України у виді штрафу у сумі 850 грн.

            На підставі ч.1 ст.70 КК України шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити покарання у виді штрафу у сумі 1100 (одна тисяча сто) грн.

           Міру запобіжного заходу до набрання вироком  законної силиОСОБА_1   залишити підписку про невиїзд.

            На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

 

 

 

                        Головуючий                                                             І.О.Ратушняк

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація