Справа № 644/442/15-ц
Провдження номер № 2/644/776/15
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" січня 2015 р. суддя Орджонікідзевського районного суду міста Харкова Горчакова О. І., розглянувши позовну
заяву заступника Харківського міжрайонного прокурор молодшого радника юстиції ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради
до громадянина ОСОБА_2,
треті особи: Харківська районна державна Адміністрація Харківської області, Управління Держземагенства в Харківському районі, відділ архітектури та містобудування Харківської районної державної адміністрації Харківської області
«Про відшкодування витрат сільськогосподарського виробництва в сумі 84 730,67 грн.»,-
встановив :
До Орджонікідзевського районного суду міста Харкова надійшла вказана позовна заява..
Позивач у позовній заяві зазначає про те, що Розпорядженням голови Харківської РДА від 25.03.2014 року за № 149 «Про заміну цільового призначення земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка перебуває у власності ОСОБА_2 Г.» затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 6325157000:01:007:0128), яка перебуває у власності ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на нерухоме на земельну ділянку серія та номер ЯМ №932696 (виданого 09.10.2012, зареєстрованого в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності 19.02.2014, номер запису про право власності 4722667) зі зміною її цільового призначення із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, площею 1,0000 га. Для будівництва та обслуговування торгівельно-розважального комплексу, що розташована на території Коротичанської селищної ради.
Далі у позові зазначається, що пунктом 3.3. вищевказаного розпорядження передбачено, що ОСОБА_2 необхідно відшкодувати у двомісячний термін втрати сільськогосподарського виробництва згідно з законодавством України.
ОСОБА_3 визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, складеного 21.02.2014 та затвердженого головою Харківської районної державної Адміністрації 05.03.2014 втрати сільськогосподарського виробництва за вищевказану земельну ділянку складають 84 730,67 грн. кошти за втрати сільськогосподарського виробництва перераховуються:
- Коротичанської селищної раді 60% - 50 838,40 грн.;
- Харківській районній раді 15% - 12 709,60 грн.;
- Харківській обласній раді 25% - 21 182,67 грн.
Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, затверджено постановою КМУ №1279 від 17.11.1997, в п. 4 якого зазначено, що відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських і лісових угідь для цілей, не пов’язаних із веденням сільського і лісового господарства, проводиться юридичними і фізичними особами у 2-х місячний термін після затвердження в установленому законом порядку проекту відведення їм земельних ділянок.
Позивач вказує, що станом на 14.01.2015 року відповідач втрати сільськогосподарського виробництва за земельну ділянку не сплатив, що підтверджується інформацією Харківської РДА від 14.01.2015 за № 01-39/38.
Позивач прохає стягнути із відповідача втрати сільськогосподарського виробництва у розмірі 84 730,67 грн.; вжити заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку з кадастровим номером 6325157000:01:007:0128 та Заборони відповідачу здійснювати дії направлені на відчуження будь-яким чином, передання у користування (у тому числі на умовах оренди, емфітевзису, суперфіцію, сервітуту та ін.), надання у заставу цих земельних ділянок і – Заборонити реєстраційній службі Харківського районного управління юстиції здійснювати будь-які дії щодо реєстрації прав на вищевказані земельні ділянки, та – Покласти судові витрати на відповідача.
Вказана заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України, а саме, в порушення вимог ст. 119 ЦПК України, позивачем:
· не зазначені докази (а - не додані до позову), що підтверджують кожну обставину;
· -відсутній витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на день звернення до суду або звернення до суду із заявою, належно оформленою та підтвердженою доказами, про забезпечення доказів у разі неможливості їх отримати;
· відсутня дата підпису позовної заяви;
· не вказано на скількох аркушах додаються до позову матеріали та не наведений їх повний перелік у додатках;
· - копії доданих матеріалів не завірені належним чином та виготовлені неякісно, що позбавляє суд можливості ознайомитися з ними;
· - не зазначено, чи мало місце звернення до суду з аналогічним позовом та чи є рішення судів з предмету позову.
Окрім того,
- позивач не зазначив у позові причини неможливості юридичних осіб, в чиїх інтересах він заявив позовну заяву, самостійно звернутися до суду з позовом;
- відсутні посилання на наявність спору, що дає право звернення до суду (утому числі і дії, направлені на контроль виконання Розпорядження з боку заступника голови держадміністрації ОСОБА_4, на якого було покладено контроль);
- вимоги щодо забезпечення позову викладені не окремою заявою, як того вимагає ст. 151 ЦПК України, тому вони повинні бути відокремлені від позовної заяви.
ОСОБА_3 ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.
Відповідно ч. 3 ст. 27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати свої процесуальні обов’язки.
Виходячи з вищезазначеного, відповідно до ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, у якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. В разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 119-121, 209, 210 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву заступника Харківського міжрайонного прокурор молодшого радника юстиції ОСОБА_1 в інтересах держави в особі Коротичанської селищної ради Харківського району Харківської області, Харківської районної ради Харківської області, Харківської обласної ради до громадянина ОСОБА_2, треті особи: Харківська районна державна Адміністрація Харківської області, Управління Держземагенства в Харківському районі, відділ архітектури та містобудування Харківської районної державної адміністрації Харківської області «Про відшкодування витрат сільськогосподарського виробництва в сумі 84 730,67 грн.» - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків п’ять днів, з дня отримання копії даної ухвали.
Роз’яснити Позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: О. І. Горчакова