Справа № 2-53\08
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2008 року Амвросіївський районний суд Донецької області у складі: головуючого- судді Лях О.П.
при секретарі-Лук'яненко Н.А.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
відповідача - ОСОБА_3
представника відповідача - ОСОБА_4 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Амвросіївки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів до ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2007 року ОСОБА_3 звернувся до суду із позовною заявою про зменшення розміру аліментів до ОСОБА_5, ОСОБА_3 Він вказав, що на підставі рішення Амвросіївського районного суду від 24.11.2005 року з нього стягнено аліменти на користь відповідачки ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1\4 частини заробітної плати щомісячно.
Крім того, за рішення Амвросіївського районного суду від 07.09.2007 року з нього стягнено аліменти на користь відповідачки ОСОБА_5 на утримання неповнолітньої дитини -ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2.
Утримувані з нього аліменти загалом становлять 1\2 частину його заробітку, тому просив зменшити розмір аліментів стягнених на утримання дітей на користь відповідачок до 1\6 частини заробітної плати щомісячно.
29.02.2008 року ОСОБА_7 позовні вимоги змінив, просив про зменшення розміру стягнення з нього аліментів лише на користь ОСОБА_3, з тих підстав , що змінився його матеріальний стан, в тепершній час має іншу сім'ю, яка складається з чоторьох чоловік - його нової дружини, її дитини та дитина, яка народилася від його шлюбу . Дружина не працює, доглядає за донькою ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_3, Оскільки в сім'ї працює лише він один, його сім'я не має власного житла, орендує квартиру, просив врахувати його матеріальний стан та зменшити розмір стягнених з нього аліментів до 1\6 частини заробітної плати.
В судовому засіданні ОСОБА_3 та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали з наведених підстав.
Відповідачка ОСОБА_3 та її представник ОСОБА_4 позовні вимоги не визнали та пояснили, що дійсно позивач сплачує аліменти в розмірі 1\4 заробітної плати на утримання доньки з листопада 2005 року і на момент прийняття рішення суду він не заперечував проти сплати аліментів в такому розмірі. Крім того, при розгляді в суді справи за позовом його теперішньої дружини про стягнення аліментів він також не заперечував проти плати аліментів в розмірі саме 1\4 частини заробітку, а про те, що він вже сплачує аліменти суду не повідомив. Просили прийняти до уваги, що відповідачка одна виховує дитину, сама страждає захворюванням -вроджена вада серця -дефект мідпередсерцевох перегородки , перебуває на диспансерному обліку в кардіолога і потребує постійного лікування та операційної корекції серця. Батько після розлучення взагалі припинив будь-які стосунки з донькою і дівчинка з цього приводу дуже страждає. Незважаючи на тяжке захворювання вона працює, утримує житло, сплачує комунальні послуги , створює для доньки всі необхідні умови для повноцінного розвитку, сплачує навчання в школі мистецтв, тобто несе додаткові витрати як з навчанням так і з лікуванням, оскільки донька хворіє на захворювання , однак вона не ставить питання про стягнення додаткових вират з відповідача. їй ледве вистачає тих аліментві, що сплачує відповідач , вона змужена оформляти кредити для того щоб створити всі необхідні умови для повноцінного розвитку дитини.
Вислухавши пояснения сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи, суд
2
приходить до наступного.
Декларація прав дитини, проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року , як принципове положення визначила, що дитина повинна зростати в умовах турботи.
Відповідно до статті 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основуну відповідальність за виховання дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування. Обов'язок виховувати дитину - найважливіший обов'язок матері та батька .
Згідно до вимог ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Як встановлено в судовому засіданні сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 1999 року по 2006 рік , від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1. На підставі рішення Амвросіївського районного суду від 24.11.2005 року з платника стягнено аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої дитини -ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1\4 частини заробітної плати щомісячно.
В теперішній час згідно до копії свідоцтва про реєстрацію шлюбу , ОСОБА_8 має іншу сім'ю, перебуває в зареєстрованому шлюбі з іншою жінкою, від якого має малолітню дитину-дочку ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2.
З наданої довідки з місця роботи платника - ВАТ "Донцемент" від 19 березня 2008 року за №10-178-1-р розмір середньомісячної заробітної плати за останні шість місяців становить 2757 грн., розмір аліментів - 572 грн.
Як пояснила в судовому засіданні відповідачка після розпаду сім'ї позивач зовсім припинив спілкування з донькою , навіть з днем народження він не поздоровляє і донька з цього приводу дуже страждає. При випадкових зустрічах він навіть не підходить до дитини , участь у вихованні доньки обмежується лише сплатою аліментів.
Суд вважає заслуговуючими уваги доводи відповідачки про те, що їй ледве вистачає отримуваних аліментів на утримання дитини , приймаючи до уваги, що дівчинка - хвороблива, згідно до висновку обстеження в дитячій клінічній лікарні м. Донецька від 27.02.08 року має хронічне захворювання шлунку, потребує лікування . Щоб створити нормальні умови для розвитку дитини відповідачка самостійно несе додаткові витрати по її утриманню, вона сплачує вартість навчання дівчинки в школі мистецтв, де вона навчається на двох відділеннях \а.с.14\, виписує їй поштою спеціальну літературу, докладає всіх зусиль , щоб дівчинка не відчувала, що виховується в неповній сім'ї.
Сама відповідачка страждає на захворювання - вроджена вада серця, перебуває на диспансерному обліку в Амвросіївській ЦРЛ \а.с.13\, незважаючи на це працює, отримує заробітну плату , розмір її середньомісячної заробітної плати за останні 6 місяців складає 692 грн. Вона утримує будинок, належний їй на праві власності на підставі договору дарування від 27 травня 2003 року , сплачує комунальні послуги , що підтверджується квитанціями зі сплати послуг, користується кредитами, щоб створити нормальні умови для життя.
За таких обставин суд не може прийняти до уваги доводи позивача про складне матеріальне становище через сплату аліментів на утримання доньки від першого шлюбу, оскільки в нього в теперішній час нова сім'я, яка складеться з чоторьох осіб: його, дружини, їх доньки-Сніжани , яка також хворіє - згідно до висновку спеціаліста обласної клінічної лікарні від 13.02.2008 року діагноз -атонічний дерматит, та дочки дружини від першого шлюбу, яку він також виховує та на утримання якої дружина не отримує аліменти.
Як вбачається із довідки про доходи позивача від 19 березня 2008 року за № 10-150-1 р після відрахування обов'язкових платежів, в тому числі і аліментів він отримує в середньому за останні шість місяців 1702 грн. заробітної плати , згідно довідки управління праці та соціального захисту населення від 27 березня 2008 року за № 262 дружина позивача - ОСОБА_5 отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 569 грн.
Із наданих до матеріалів справи копій квитанцій про сплату комунальних послуг на ім'я Каплунова не видно, що послуги сплачує саме позивач, договір про надання житла в оренду -відсутній.
Згідно до статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
І хоча статтею 192 Сімейного Кодексу України і передбачено можливість зменшення розміру аліментів, визначених за рішенням суду у разі зміни матеріального або сімейного стану платника , суд вважає, що матеріальний стан позивача дозволяє йому сплачувати аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі, визначеному рішенням Амвросіївського районного суду від 24 листопада 2005 року , а знаходження на його утримання дочки дружини від
3
першого шлюбу , на утримання якої батько не сплачує аліменти, не можна вважати підставою для погіршення матеріального стану неповнолітньої дочки ОСОБА_9 .
З наведених підстав , суд вважає позовні вимоги позивача-необгрунтованими і підстави для їх задоволення - відсутні.
На підставі ст. 180,192 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст 60,212,213,214,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів до ОСОБА_3 -відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів після його проголошення. Апляційну скаргу на рішення суду першої інстанції може бути подано протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарженя через Амвросіївський районний суд.