Судове рішення #406404
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

                                          ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

  "01" лютого 2007 р.                                                                   Справа № 5/273

 

За позовом прокурора Шевченківського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці

 

до приватного підприємця ОСОБА_1, м.Чернівці

 

про стягнення 1923 грн. 58 коп. заборгованості

 

 

Суддя      Дутка В.В.

Секретар судового засідання Назарко М.В.

 

Представники:

від позивача -Чорней О.О., представник, довіреність від 03.01.2007р. № 33/07

від відповідача -не з'явився

в засіданні приймав участь -прокурор Філіпець В.П.

 

СУТЬ СПОРУ: Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 02.12.2007р. порушено провадження в адміністративній справі за позовом прокурора Шевченківського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1923 грн. 58 коп. заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з січня 2006р. по вересень 2006р.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і зобов'язаний сплачувати страхові внески в порядку і розмірах, встановлених законом.

Ухвалою від 02.12.2006р. розгляд справи призначений у судовому засіданні 18.12.2006р. за участю представників сторін, останні належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи.

Ухвалою від 18.12.2006р. та 16.01.2007р. розгляд справи відкладався у зв'язку з неявкою в засідання представника відповідача.

Ухвалою від 16.01.2007р. розгляд справи відкладений на 01.02.2007р.

В судовому засіданні представник позивача подав заяву, яку підтримав прокурор, про відмову від позовних вимог в частині стягнення 1460 грн. у зв'язку з добровільною сплатою відповідачем після відкриття провадження у справі, та просили стягнути залишок заборгованості 463 грн. 58 коп.

Відповідач свого представника у засідання не направив, що не перешкоджає розгляд спору, скільки сторони належним чином повідомлені про слухання справи.

Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, оцінивши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, господарський суд закриває провадження у справі в частині стягнення 1460 грн. у зв'язку з відмовою від позову, в решті позовні вимоги задовольняє з огляду на таке.

Згідно поданих відповідачем розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень -вересень 2006р., визначено зобов'язання по сплаті внесків в розмірі 2120 грн. 95 коп., в тому числі за ставкою 32% - 1995 грн. 45 коп., за ставкою 1-2% - 125 грн. 50 коп.

Станом на 01.01.2006р. по особовому рахунку відповідача за ставкою 1-2% обліковувалась переплата в сумі 19 грн. 92 коп.

За період з 01.01.2006р. по 31.10.2006р. на рахунки Пенсійного фонду України надійшло 177 грн. 45 коп.

Таким чином, на день подання позову за платником рахувалась заборгованість в розмірі 1923 грн. 58 коп.

Позивачем надані докази добровільного погашення відповідачем 20.12.2006р. боргу в сумі 1460 грн. У зв'язку з відмовою від позову в цій частині, господарський суд закриває провадження у справі згідно п.2 част. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України.

На день розгляду спору відповідачем не погашена заборгованість в сумі 463 грн. 58 коп., яка є обґрунтованою та підлягає стягненню.

Відповідно до част. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно зі статтями 1 та 14  Закону України “Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування” (далі Закон № 1058-ІV) страхувальниками є роботодавці -зокрема, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від  форми власності, виду діяльності та господарювання.

У відповідності до п. 6 ч. 1 ст. 17 Закону № 1058-ІV страхувальник зобов'язаний  нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Страхувальники зобов'язані у відповідності до частини 6 ст. 20 Закону сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з частиною 2 статті 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

На підставі  викладеного та керуючись ст. ст. 2, 71, 86, п.2 част. 1 ст. 157, ст.ст. 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1.  Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1,  на користь управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці, проспект Незалежності, м.Чернівці, 106/501, код 21430532, заборгованість в сумі 463 грн. 58 коп.

3. В решті позову -закрите провадження у справі.

 

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  КАС України,  постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 КАС України -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

                  Суддя                                                           В.В. Дутка

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація