Судове рішення #406427
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________________________________________________________________________________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                        Тел. 7-38-36, факс 7-44-62

 

Іменем України

ПОСТАНОВА

         

 "21" грудня 2006 р.                                                  Справа № 6/344

10 год. 50 хв., м. Чернігів                                            

 

Господарський суд Чернігівської області у складі:

судді                                        Блохіної Ж.В.

при секретарі                         Сороці Я.Є.,

за участю представників:

позивача                                  Крамаренко В.А., довіреність №568/10/10 від 04.12.06р.,

відповідача                             не з'явився,

розглянувши у відкритому

судовому засіданні

позов                                       Державної податкової інспекції у Ічнянському районі,

                                                 м. Ічня, вул. Леніна, 23                                                

до                                             Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1,

                                                 АДРЕСА_1

про                                           стягнення 340 грн.

                                              

 ВСТАНОВИВ:

Подано позов до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення 340 грн. штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послуг”.

Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання 05.12.2006р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення НОМЕР_1, але в судове засідання  не з”явився, повноважного представника не направив, заяв та клопотань не надіслав.

05.12.2006р. розгляд справи було відкладено в зв'язку з неявкою відповідача та на його адресу направлено судову повістку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення про призначення судового засідання на 21.12.2006р.

У судове засідання відповідач вдруге не з'явився, заперечення на позов не надав, проте був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення НОМЕР_2.

       Суд вирішує справу на основі наявних доказів на підставі ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи та надані докази, вислухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини справи, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, господарський суд встановив наступне.

ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Ічнянською районною державною адміністрацією 01.02.1997р. та знаходиться на обліку в ДПІ у Ічнянському районі як платник податків НОМЕР_3.

Відповідно до Наказу ДПА в Чернігівській області НОМЕР_4 з 10.01.2006р. на базі Ічнянського відділення Прилуцької об”єднаної державної податкової інспекції створено Державну податкову інспекцію у Ічнянському районі. Новостворена ДПІ є юридичною особою та правонаступником Ічнянського відділення Прилуцької ОДПІ.

Працівниками Прилуцької ОДПІ 16.12.2004р. було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу магазину „Монарх”, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, та належить Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1.

За результатами проведеної перевірки було складено акт НОМЕР_5.

В ході перевірки встановлено наступне порушення:

- „при продажу пляшки пива „Біла ніч” та „Чернігівське біле” на суму 5 грн. 90 коп. Та однієї пачки чіпсів „Люкс” по ціні 1 грн. 10 коп., реалізатор отримавши гроші від покупця, не провела розрахункову операцію через розрахункову книжку і не видала розрахунковий документ разом із здачею”, чим порушено п.5 ст.3, ст. 8 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” зі змінами та доповненнями.

На підставі висновків акту перевірки НОМЕР_5. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення НОМЕР_5, яким  Фізичній особі -підприємцю ОСОБА_1 визначено податкове зобов'язання з штрафних (фінансових) санкцій в сумі 340 грн.

Вищевказане податкове повідомлення-рішення відповідачем не оскаржене у встановленому законом порядку.

Суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.  

Відповідно до п.5 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при  продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- забезпечувати  відповідність  сум  готівкових  коштів  на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня

- у  разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у  випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством  України.

Статтею 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що  форма,  зміст  розрахункових  документів,  порядок реєстрації  та   ведення   розрахункових   книжок,   книг   обліку розрахункових   операцій,   а   також  форма  та  порядок  подання звітності,  пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій  або  використанням розрахункових книжок,  встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Форма, зміст та порядок ведення розрахункових  документів,  а також   форма   та   порядок подання  звітності,  пов'язаної  із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій  при  здійсненні операцій   з   купівлі-продажу  іноземної  валюти, встановлюються Національним банком України за погодженням з Державною  податковою адміністрацією України.

Пунктом 3 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що за порушення  вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької  діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням  відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок  протягом  встановленого  терміну.

На день розгляду справи сума штрафних санкцій у розмірі 340 грн. Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_1 добровільно не сплачена.

На підставі викладеного позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

 

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

        П О С Т А Н О В И В:   

       

        1.   Позов задовольнити повністю.

        2. Стягнути з Фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, кодНОМЕР_6, рахунки відсутні) 340 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

        3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

  У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

      4. Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд  першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

        Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

 

Суддя                                                                                           Ж.В. Блохіна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація