Судове рішення #40756173


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

03.02.15р. Справа № 904/9175/14

За позовом Державного міжрайонного підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС", м. Дніпроптровськ

до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства, м. Першотравеньск, Дніпропетровської області

про стягнення 11 748 717,19грн.

Суддя Турчин С.О.

Секретар судового засідання Сергієнко П.М.

представники:

від позивача - Папенко В.В. дов. №11.11.14р.

від відповідача - Кайдан О.В. дов. №1 від 14.02.14р.

СУТЬ СПОРУ:

Державне міжрайонне підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (далі - Позивач) звернулося з позовом до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства (далі - Відповідач) про стягнення 11 748 717,19грн.

Позовні вимоги обгрунтовані порушенням відповідачем умов договору №10-19/786-У про надання послуг від 29.01.10р. щодо сплати послуг за водопостачання.

Ухвалою суду від 21.11.14р. порушено провадження по справі та призначено слухання на 17.12.14р. та відстрочено сплату судового збору до 17.12.14р.

11.12.14р. відповідачем подано клопотання про відкладення розгляду справи.

12.12.14р. позивачем подано заяву про відстрочення сплати судового збору.

17.12.14р. в судове засідання з'явився повноважний представник позивача. Представником позивача подано клопотання про продовження строку розгляду спору до 04.02.15р. За результатами судового засідання продовжено строк розгляду спору до 04.02.15р. та розгляд справи відкладено до 13.01.15р., а також відстрочено сплату судового збору до 13.01.15р.

13.01.15р. в судове засідання з'явились повноважні представники сторін. Представником позивача подано заяву про зменшення позовних вимог та вказано на те, що стягненню підлягає заборгованість на загальну суму 199 661,72грн., з яких: основна заборгованість у розмірі 152 403,97грн., інфляційних втрат у розмірі 33 528,87 грн., 3% річних у розмірі 13 728,88грн. та надано докази сплати судового збору у розмірі 3993,23грн. За результатами судового засідання оголошено перерву до 03.02.15р.

03.02.15р. в судове засідання з'явились повноважні представники сторін. В судовому засіданні представником відповідача надано докази оплати основної заборгованості в сумі 152 403,97грн.

Відповідно до п.3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Сторони належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, що підтверджується поштовими повідомленнями, які повернулися на адресу господарського суду з відмітками про отримання ухвал суду повноважними представниками сторін та відомостями відображеними в протоколі судового засідання.

Згідно зі ст. 75 ГПК України за результатами судового засідання справу було розглянуто за участю повноважних представників сторін за наявними в ній матеріалами та оригіналами документів наданих позивачем додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог .

В порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення та представникам сторін повідомлено про дату складення повного тексту рішення.

Фіксація судового процесу технічними засобами не проводилася.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд -

ВСТАНОВИВ:

29.01.10р. між державним міжрайонним підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (Сторона 1) та відкритим акціонерним товариством „Павлоградвугілля" (Сторонам 2) та Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством (Сторона 3) укладено договір про надання послуг №10-19/786-У.

Відповідно до п.1.1 договору, враховуючи відсутність межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 3 та існування межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, а також стороною 2 та стороною 3, сторона 1 зобов'язується надати стороні 3, на межі розподілу балансової належності мереж стороною 1 та стороною 2 послуги з водопостачання, здійснивши забір води з джерел питного водопостачання, шляхом подачі питної води в мережі сторони 2, довести її якість до вимог ГОСТу2874-82 „Питна вода" на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, обумовлений стороною 3 за даним договором період та об'єм.

Сторона 2 зобов'язується, на умовах даного договору прийняти від сторони 1 разом із стороною 3, за актом, на межі розподілу балансової належності мереж із стороною 1 обумовлений стороною 3, щомісячний об'єм питної води та надати стороні 3 послугу з доставки 9транспортування) по своїх мережах до межі розподілу балансової належності мереж із стороною 2 і 3 у кількості та якості, отриманий на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2. (пункт 1.2 договору).

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 1 на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2 послугу з водопостачання в обумовлені даним договором періоди, кількість та якість та оплатити стороні 1 отриману послугу на умовах даного договору.

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 2 питну воду доведену мережами сторони 2 на межі розподілу балансової належності мереж стороною 2 і 3, у кількості, що відповідає кількості та якості питної води, отриманій на межі розподілу балансової належності між стороною 2 та стороною 1 та оплати стороні 2 послуги з доставки (транспортування) питної води. (пункт 1.3 договору).

Відповідно до пункту 2.1 договору, виходячи з технічних можливостей сторони 1 та встановлених уповноваженим державним органом лімітів споживання води стороні 3, заявленого стороною 3 необхідного обсягу питної води, сторони визначили наступний режим водопостачання сторони 3 за періодами та граничним об'ємом надання послуг з водопостачання: лютий 2010р. - 136 500 м. куб.; березень 2012р. - 135 500м.куб.

Пунктом 2.2 договору, місячним періодом сторони визначають період часу з 25 числа попереднього місяця по 25 число поточного місяця.

Згідно з пунктом 3.3 договору, зняття контрольних показників приладів обліку за місячний період, розташування яких зазначено в пунктах 3.1,3.2даного договору здійснюється щомісячно - 25 числа облікового місяця, повноважними представниками всіх сторін, про що складається трьохсторонній акт про кількість наданих послуг, за їхніми підписами.

Контрольне зняття показників приладів обліку виконуються представниками всіх сторін даного договору починаючи з 25.01.10р., про що складається відповідний трьохсторонній акт.

Сторони узгоджують, що в кінці місячного періоду-25 числа сторони за цим договором складають акт зняття контрольних показників приладів обліку води, за формою додатку №3. (пункт 3.4 додатку).

Відповідно до 4.1 договору, вартість послуги з водопостачання сторони 1 для сторони 3 складає 02грн.564коп., у тому числі 20% податку на додану вартість, за один метр кубічний питної води.

Вартість наданих стороною 2 стороною 3 послуг з доставки (транспортування) води по мережах сторони 2 складає 1 грн. 117коп., у тому числі 20% податку на додану вартість, за один метр кубічний питної води. (пункт 4.2 договору).

Згідно з пунктом 4.3 договору, сторона 2 компенсує стороні 1 вартість питної води, об'єм якої визначається як різниця між загальною кількістю наданих стороною 1 стороні 3 послуг з водопостачання на межі розподілу балансової належності мереж між сторонами 1 та 2 та кількістю доставленої (транспортованої) питної води стороною 2 стороні 3 на межі розподілу балансової належності між сторонами 2 та 3.

При цьому, вартість питної води, яку компенсує сторона 2 стороні 1, визначається пропорційно кількості та вартості питної води, не отриманої стороною 3 згідно умов даного договору.

Відповідно до пункту 5.1 договору, розрахунок за послуги з водопостачання, здійснюється стороною на підставі рахунків сторони 1, шляхом перерахування вартості послуги з водопостачання за відповідний місячний період до останнього числа місяця в якому необхідно скласти акт зняття контрольних показників приладів обліку.

Пунктом 5.2 договору, компенсація вартості питної води, об'єм визначається як різниця між загальною кількістю наданих стороною і стороною 3 послуг водопостачання на межі розподілу балансової належності мереж між сторонами 1 та 2 та кількості достатньої (транспортованої) питної води стороною 2 стороні 3 на межі розподілу балансової належності між сторонами 2 та 3, здійснюється стороною 1 стороні 1 до 05 числа місяця, наступного за місяцем надання послуг, на підставі рахунку сторони 1 та підписаного між сторонами акту, зазначеного в п.3.4 даного договору.

Оплата послуг з доставки (транспортування) води на мережах сторони 2, здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 2 до 20 числа місяця, наступного за місяця, наступного за місяцем надання послуг. (пункт 5.3 договору).

Дія даного договору триває з 01.02.10р. по 31.03.10р., а в частині прийнятих грошових зобов'язань до повного їх виконання.

Між державним міжрайонним підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (Учасник 1) та відкритим акціонерним товариством „Павлоградвугілля" (Учасник 2) та Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством (Замовник) укладено договір №133/12-23/1537-У про закупівлю послуг за державні кошти від 02.04.12р.

Відповідно до п.1.1 договору, враховуючи відсутність межі розподілу балансової належності мереж між учасником 1 та замовником та існування межі розподілу балансової належності мереж між учасником 1 та учасником 2, а також учасником 2 та замовником, учасником 1 зобов'язується надати замовнику у 2012р., на межі розподілу балансової належності мереж учасником 1 та учасником 2 послуги з розподілу води (централізоване водопостачання) - 41.00.2, здійснивши забір води з джерел питного водопостачання, шляхом подачі питної води в мережі учасником 2, довести її якість до вимог ДСанПіН2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" на межі розподілу балансової належності мереж між учасником 1 та учасником 2, в обумовлений замовником за даним договором період та об'єм.

Учасник 2 зобов'язується, на умовах даного договору прийняти від учасника 1 разом із замовником, на межі розподілу балансової належності мереж із учасника 1 обумовлений замовником, щомісячний об'єм питної води та надати замовнику у 2012р. послугу з розподілу води - 41.00.2 по своїх мережах до межі розподілу балансової належності мереж між учасником 2 і замовником у кількості та якості, отриманий на межі розподілу балансової належності мереж між учасником 1 та учасником 2. (пункт 1.2 договору).

Замовник зобов'язується отримати від учасника 1, на межі розподілу балансової належності мереж між учасником 1 та учасником 2, послугу з централізованого водопостачання в обумовлені даним договором періоди, кількість та якість та оплатити учасником 1 отриману послугу на умовах даного договору.

Замовник зобов'язується отримати від учасником 2 послугу з доставки питну воду та об'єм втрат, доведену мережами учасника 2 на межі розподілу балансової належності мереж учасником 2 і замовником, у кількості, що відповідає кількості та якості питної води, отриманій на межі розподілу балансової належності між учасником 2 та учасником 1 та оплати учасником 2 послуги з доставки (транспортування) питної води. (пункт 1.3 договору).

Відповідно до пункту 1.5 договору, кількість послуги з централізованого водопостачання та послуги з доставки питної води складає 1 323 700м. куб., в тому числі по місячним періодами: березень - 136 600 куб. м.; квітень - 132 100 куб. м.; травень - 127 100 куб. м.; червень - 131 300 куб. м.; липень - 131 600 куб. м.; серпень - 131 500 куб. м.; вересень - 131 500 куб. м.; жовтень - 127 000 куб. м.; листопад - 135 800 куб. м.; грудень - 139 200 куб. м.

Місячним періодом сторони визначають період часу з 25 числа поточного місяця по 25 числа наступного місяця.

Відповідно до п.3.1 договору, ціна цього договору становить на послугу з централізованого водопостачання учасника 1 - 4 193 481,60 грн., на послуги з доставки питної води учасника 2 - 2 884 343, 00грн., у тому числі ПДВ 480 723,83грн.

Згідно з пунктом 4.4 договору, тариф на послуги з централізованого водопостачання учасника 1, на момент укладення даного договору для замовника складає 03грн.168 коп., з урахуванням податку на додану вартість, за один метр кубічний питної води.

Вартість наданих учасником 2 замовнику послуг з доставки питної води по мережах учасника 2 складає 1грн. 816грн. з урахуванням податку на додану вартість, за один метр кубічний питної води. (пункт 4.5 договору).

Розрахунок за послуги з централізованого водопостачання учасника 1, здійснюється замовником на підставі рахунку учасника 1, шляхом перерахування вартості послуги за поточний місячний період до останнього числа місяця, в якому надається послуга з централізованого водопостачання. (пункт 4.6 договору).

Згідно з пунктом 4.7 договору, оплата послуги з доставки питної води по мережі Учасника, здійснюється замовником на підставі рахунку учасника 2 до 20 числа місяця, наступного за місяцем надання послуги з доставки питної води.

Відповідно до пункту 5.1 договору, строк (термін) надання послуг з 01.03.12р. по 31.12.12р.

Пунктом 10.1 договору, визначено, що строк дії даного договору триває з 01.03.12р. і діє до 31.12.12р., а в частині прийнятих грошових зобов'язань до повного їх виконання.

Між державним міжрайонним підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (Сторона 1) та Публічним акціонерним товариством „ДТЕК Павлоградвугілля" (Сторона 2) та Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством (Сторона 3) укладено договір про надання послуг №П9/п 8 від 02.01.13р.

Відповідно до п.1.1 договору, враховуючи відсутність межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 3 та існування межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, а також стороною 2 та стороною 3, сторона 1 зобов'язується надати стороні 3, на межі розподілу балансової належності мереж стороною 1 та стороною 2 послуги з водопостачання, здійснивши забір води з джерел питного водопостачання, шляхом подачі питної води в мережі сторони 2, довести її якість до вимог ДСанПіН2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, в обумовлений стороною 3 за даним договором період та об'єм.

Стороною 2 зобов'язується, на умовах даного договору прийняти від сторони 1 разом із стороною 3, за актом на межі розподілу балансової належності мереж із стороною 1 обумовлений стороною 3, щомісячний об'єм питної води та надати стороні 3 послугу з доставки (транспортування) по своїх мережах до межі розподілу балансової належності мереж між стороною 2 і стороною 3 у кількості та якості, отриманий на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2. (пункт 1.2 договору).

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 1, на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, послугу з водопостачання в обумовлені даним договором періоди, кількість та якість та оплатити стороною 1 отриману послугу на умовах даного договору.

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 2 питну воду доведену мережами сторони 2 на межі розподілу балансової належності мереж стороною 2 і стороною 3, у кількості, що відповідає кількості та якості питної води, отриманій на межі розподілу балансової належності між стороною 2 та стороною 1 та оплати стороною 2 послуги з доставки (транспортування) питної води. (пункт 1.3 договору).

Відповідно до пункту 2.1 договору, виходячи з технічних можливостей сторони 1 та встановлених головним державним органом лімітів споживання питної води сторони 3, заявленого стороною 3 необхідного обсягу питної води. Сторони визначили наступний режим водопостачання сторони 3 за періодами та граничним об'ємами надання послуги з водопостачання: січень 2013р. - 139 700 куб. м.; лютий 2013р. - 137 600 куб. м.; березень 2013р. - 136 100 куб. м.; квітень 2013р. - 131 100 куб. м.; травень 2013р. - 127 100 куб. м.; червень 2013р. - 131 300 куб. м.

Місячним періодом сторони визначають період часу з 25 числа поточного місяця по 25 числа наступного місяця.

Відповідно до п. 4.1 договору, вартість послуги сторони 1 з водопостачання не визначається за згодою сторін, а встановлюється в порядку передбаченому чинним законодавством.

Оплата послуги з водопостачання здійснюється за тарифом встановленим стороні 1 уповноваженим державним органом на момент оплати.

Згідно з пунктом 4.3 договору, розрахунок за послуги з водопостачання, здійснюється стороною 3 в безготівковій формі на підставі рахунку сторони 1 в порядку передбаченої суми якої сторона 1 визначає до 1-го числа передплаченого місячного періоду за об'ємами водопостачання сторони 3 у минулому місячному періоді. Сторона 3 здійснює попередню оплату стороні 1 не пізніше 25 числа передплачує мого місячного періоду. Остаточний розрахунок за передплачений місячний період сторони 3 проводить на підставі рахунку сторони 1 до 01 числа наступного до місячного періоду за передплаченим.

Відповідно до п.4.4 договору, вартість наданих стороною 2 стороні 3 послуги з доставки (транспортування) води по мережах сторони 2 складає 02грн.18коп., у тому числі 20% податку на додану вартість за один метр кубічний питної води.

Розрахунок за послуги з водопостачання сторони 1, здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 1, шляхом перерахування вартості послуги за поточний відповідний місячний період до останнього числа місяця, в якому необхідно скласти акт зняття контрольних показників приладів обліку. (пункт 5.1 договору).

Згідно з пунктом 5.2 договору, оплата послуги з доставки (транспортування) води по мережах сторони 2 здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 2 до 20 числа місяця, наступного за місяцем надання послуг.

Пунктом 10.1 договору, визначено, що дія даного договору триває з 01.01.13р. по 01.07.13р., а в частині прийнятих грошових зобов'язань до повного їх виконання.

Між державним міжрайонним підприємство водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (Сторона 1) та публічним акціонерним товариством „ДТЕК Павлоградвугілля" (Сторона 2) та Першотравенським міським житлово-комунальним підприємством (Сторона 3) укладено договір про надання послуг постачання та транспортування води №42/14-23/67-У від 28.05.14р.

Відповідно до п.1.1 договору, враховуючи відсутність межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 3 та існування межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, а також стороною 2 та стороною 3, сторона 1 зобов'язується надати стороні 3, на межі розподілу балансової належності мереж стороною 1 та стороною 2 послуги з водопостачання, здійснивши забір води з джерел питного водопостачання, шляхом подачі питної води в мережі сторони 2, довести її якість до вимог ДСанПіН2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, в обумовлений стороною 3 за даним договором період та об'єм.

Стороною 2 зобов'язується, на умовах даного договору прийняти від сторони 1 разом із стороною 3, за актом на межі розподілу балансової належності мереж із стороною 1 обумовлений стороною 3, щомісячний об'єм питної води та надати стороні 3 послугу з доставки (транспортування) по своїх мережах до межі розподілу балансової належності мереж між стороною 2 і стороною 3 у кількості та якості, отриманий на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2. (пункт 1.2 договору).

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 1, на межі розподілу балансової належності мереж між стороною 1 та стороною 2, послугу з водопостачання в обумовлені даним договором періоди, кількість та якість та оплатити стороною 1 отриману послугу на умовах даного договору.

Сторона 3 зобов'язується отримати за актом від сторони 2 питну воду доведену мережами сторони 2 на межі розподілу балансової належності мереж стороною 2 і стороною 3, у кількості, що відповідає кількості та якості питної води, отриманій на межі розподілу балансової належності між стороною 2 та стороною 1 та оплати стороною 2 послуги з доставки (транспортування) питної води. (пункт 1.3 договору).

Відповідно до пункту 2.1 договору, виходячи з технічних можливостей сторони 1 та встановлених головним державним органом лімітів споживання питної води сторони 3, заявленого стороною 3 необхідного обсягу питної води. Сторони визначили наступний режим водопостачання сторони 3 за періодами та граничним об'ємами надання послуги з водопостачання у 2014р.: лютий - 137 600 куб. м.; березень - 135 100 куб. м.; квітень - 133 400 куб. м.; травень - 115 500 куб. м.; червень - 115 500 куб. м., липень - 115 500 куб. м., серпень - 122 100 куб. м.; вересень - 122 100 куб. м.; жовтень - 137 300 куб. м., листопад - 137 300 куб. м.; грудень - 139 900 куб. м.

Місячним періодом сторони визначають період часу з 25 числа поточного місяця по 25 числа наступного місяця.

Відповідно до п. 4.1 договору, вартість послуги сторони 1 з водопостачання не визначається за згодою сторін, а встановлюється в порядку передбаченому чинним законодавством.

Оплата послуги з водопостачання здійснюється за тарифом встановленим стороні 1 уповноваженим державним органом на момент оплати.

Згідно з пунктом 4.3 договору, розрахунок за послуги з водопостачання, здійснюється стороною 3 в безготівковій формі на підставі рахунку сторони 1 в порядку передбаченої суми якої сторона 1 визначає до 1-го числа передплаченого місячного періоду за об'ємами водопостачання сторони 3 у минулому місячному періоді. Сторона 3 здійснює попередню оплату стороні 1 не пізніше 25 числа передплачує мого місячного періоду. Остаточний розрахунок за передплачений місячний період сторони 3 проводить на підставі рахунку сторони 1 до 01 числа наступного до місячного періоду за передплаченим.

Відповідно до п.4.4 договору, вартість наданих стороною 2 стороні 3 послуги з доставки (транспортування) води установлена калькуляцією, яка зазначена до датках №3 та №4, які є невід'ємною частиною договору.

Розрахунок за послуги з водопостачання сторони 1, здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 1, шляхом перерахування вартості послуги за поточний відповідний місячний період до останнього числа місяця, в якому необхідно скласти акт зняття контрольних показників приладів обліку. (пункт 5.1 договору).

Згідно з пунктом 5.2 договору, оплата послуги з доставки (транспортування) води по мережах сторони 2 здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 2 до 20 числа місяця, наступного за місяцем надання послуг.

Пунктом 10.1 договору, визначено, згідно ст. 180 Господарського кодексу України сторони передбачили, що дія даного договору триває з 01.02.14р. по 31.12.14р., а в частині прийнятих грошових зобов'язань до повного їх виконання.

Суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з таких підстав.

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частинами 1 і 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що:

- суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться;

- кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Як зазначалось вище, між сторонами укладено вищевказані договори №10-19/786-У від 29.01.10р., №133/12-23/1537-У від 02.04.12р., №П9/п8 від 02.01.13р., №42/14-23/67-У від 28.05.14р.

На виконання умов договорів позивачем за період з 25.10.11р. по 25.11.14р. надано відповідачу послуги з водопостачання на суму 369 346,39грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи копіями акту зняття контрольних показників приладів обліку води від 25.11.11р. та рахунку - фактури №620 від 25.11.11р.

Згідно з 4.3 договору, розрахунок за послуги з водопостачання, здійснюється стороною 3 в безготівковій формі на підставі рахунку сторони 1 в порядку передбаченої суми якої сторона 1 визначає до 1-го числа передплаченого місячного періоду за об'ємами водопостачання сторони 3 у минулому місячному періоді. Сторона 3 здійснює попередню оплату стороні 1 не пізніше 25 числа передплачує мого місячного періоду. Остаточний розрахунок за передплачений місячний період сторони 3 проводить на підставі рахунку сторони 1 до 01 числа наступного до місячного періоду за передплаченим.

Пунктом 5.1 договору, розрахунок за послуги з водопостачання сторони 1, здійснюється стороною 3 на підставі рахунку сторони 1, шляхом перерахування вартості послуги за поточний відповідний місячний період до останнього числа місяця, в якому необхідно скласти акт зняття контрольних показників приладів обліку.

Однак, відповідачем здійснено часткову оплату наданих послуг з водопостачання у розмірі 216 942,42грн. заборгованість відповідача на час звернення до суду складає у розмірі 152 403,97грн.

В процесі провадження у справі представник позивача подано заяву про зменшення позовних вимог та вказано на необхідність стягнення підлягає заборгованість на загальну суму 199 661,72грн., з яких: основна заборгованість у розмірі 152 403,97грн., інфляційних втрат у розмірі 33 528,87 грн., 3% річних у розмірі 13 728,88грн.

В матеріалах справи наявні докази оплати відповідачем основної заборгованості в сумі 152 403,97грн., що підтверджуються наявними в матеріалах справи копіями платіжних доручень №419 від 22.01.15р. на суму 12 403,97грн., №397 від 21.01.15р. на суму 25 000,00грн., №379 від 20.01.15р. на суму 20 000,00грн., №358 від 19.01.15р. на суму 20 000,00грн., №344 від 16.01.15р. на суму 25 000,00грн., №329 від 15.01.15р. на суму 25 000,00грн., №308 від 14.01.15р. на суму 25 000,00грн.

Відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Відповідно до п. 4.4. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 11 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для припинення провадження у справі № 904/9175/14 в частині стягнення основного боргу у розмірі 152 403,97грн. на підставі п. 1-1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України за відсутністю предмету спору.

Згідно ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивачем наданий розрахунок 3% річних за період з 01.12.11р. по 01.12.14р. у розмірі 33 528,87грн. та інфляційних втрат у розмірі 13 728,88грн.

Таким чином, неналежне виконання відповідачем зобов'язання є підставою для задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача інфляційних втрати у розмірі 33 528,87грн., 3% річних у розмірі 13 728,88грн.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з Першотравенського міського житлово-комунального підприємства (52800, Дніпропетровська область, м. Першотравенськ, вул. Леніна, 76, код ЄДРПОУ 32598423) на користь державного міжрайонного підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" (52551, Дніпропетровська область, Синельниківський район, село Воронове, вул. Дніпровська, 28, код ЄДРПОУ 03564045) інфляційні втрати у розмірі 33 528,87грн., 3% річних у розмірі 13 728,88грн., 3 993,23грн. - судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Припинити провадження у справі в частині стягнення з Першотравенського міського житлово-комунального підприємства на користь державного міжрайонного підприємства водопровідно - каналізаційного господарства "ДНІПРО-ЗАХІДНИЙ ДОНБАС" основної заборгованості у розмірі 152 403,97грн.


Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.


Повне рішення складено та підписано - 09.02.2015р.



Суддя С.О. Турчин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація