Судове рішення #40756176


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

03.02.15р. Справа № 904/9914/14

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма", м. Кривий Ріг

до Дочірнього підприємства "Колосисте" Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОПЛАЗА", с. Веселе , Нікопольський район, Дніпропетровська область

про стягнення 65 142,00 грн.

Суддя Турчин С.О.

Секретар судового засідання Сергієнко П.М.

Представники:

від позивача - Кісуріна В.С. дов. №489 від 15.12.14р

від відповідача - не з`явився

Суть спору:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма" звернулося з позовом до дочірнього підприємства "Колосисте" товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОПЛАЗА" про стягнення 65 142,00грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов'язань за договором №19 поставки нафтопродуктів від 03.01.14р. щодо своєчасної та повної оплати отриманого товару.

Ухвалою суду від 16.12.14р. порушено провадження по справі №904/9914/14 та призначено слухання на 14.01.15р.

14.01.15р. в судове засідання з'явився повноважний представник позивача. За результатами судового засідання розгляд справи відкладено до 03.02.15р.

03.02.15р. в судове засідання з'явився повноважний представник позивача. Відповідно до п.3.9.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. У разі присутності сторони або іншого учасника судового процесу в судовому засіданні протокол судового засідання, в якому відображені відомості про явку сторін (пункт 4 частини другої статті 811 ГПК), є належним підтвердженням повідомлення такої сторони (іншого учасника судового процесу) про час і місце наступного судового засідання. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Так, згідно спеціалізованим витягом з ЄДРПОУ станом на 13.01.15р. адресою відповідача є: Дніпропетровська область, Нікопольський район, с. Веселе, вул.. Центральна, буд. 21. Відповідачу була направлена судова повістка за вказаною адресою, що підтверджується наявними в матеріалах справи поштовим повідомлення з відміткою про отримання позивачем.

Відповідач в судові засідання не з'являвся, вимоги суду не виконав.

Згідно зі ст. 75 ГПК України за результатами судового засідання справу було розглянуто за участю повноважного представника позивача за наявними в ній матеріалами та оригіналами документів наданих позивачем додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог .

В судовому засіданні, в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, оголошено вступну та резолютивну частину рішення та представника позивача повідомлено про дату складення повного тексту рішення.

Фіксація судового процесу технічними засобами не проводилася.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд -

встановив:

03.01.14р. між товариством з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма" (Постачальник) та дочірнім підприємством "Колосисте" Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОПЛАЗА" (Покупець) укладено договір №19 поставки нафтопродуктів.

Відповідно до п.1.1 договору, постачальник зобов'язується передати нафтопродукти у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти та сплатити товар на умовах даного договору.

Асортимент, кількість, ціна та умови поставки товару погоджується сторонами в додаткових угодах, що є невід'ємною частиною даного договору. (пункт 1.2 договору).

Згідно з пунктом 4.1 договору, загальна вартість цього договору визначається кількістю отриманого та оплаченого покупцем протягом всього строку дії договору. Вартість кожної окремої партії товару визначається постачальником в рахунках - фактурах та накладних документах.

Пунктом 4.2 договору, встановлено, що покупець зобов'язується оплачувати вартість товару на умовах 100% передплати.

Відповідно до п.4.3 договору, підставами для оплати є даний договір та додаткові угоди, а також рахунки - фактури.

Розрахунок здійснюються в безготівковому порядку шляхом перерахування покупцем грошових коштів на поточний рахунок постачальника. Зобов'язання з оплати вважаються здійсненими покупцем в момент зарахування грошових коштів з оплати товару на поточний рахунок покупця. (пункт 4.4 договору).

Пунктом 4.5 договору, визначено, що щомісячно, 5-го числа кожного місяця, наступного за звітним, сторонами здійснюється звірка за рухом товарів та взаєморозрахунками за отриманий товар за попередній календарний місяць.

Даний договір вступає в силу з моменту підписання його сторонами та діє протягом одного календарного року до 31.12.14р. Якщо за місяць до закінчення строку дії даного договору ні одна зі сторін письмово не заявить про бажання розірвати договір, то він вважається автоматично пролонгованим на наступний календарний рік на тих же умовах. (пунктом 7.2 договору).

Суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з таких підстав.

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Частинами 1 і 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що:

-суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться;

-кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Згідно зі статтею 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Як зазначалось вище, між сторонами укладено договір №19 поставки нафтопродуктів від 03.01.14р.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма" здійснено поставку товару на загальну суму 65 142,00грн., що підтверджується підписаною сторонами та наявними в матеріалах справи копіями видаткової накладної №405 від 15.05.14р. на суму 65 142,00грн. та рахунку №368 від 13.05.14р., а також довіреністю №16 від 14.05.2014р. на отримання товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ч.2 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Так, товариством з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма" на адресу відповідача направлено вимогу № 395 від 20.11.14р. щодо оплати заборгованість у розмірі 65 142,00грн. за поставлений товар поставлений за видатковою накладною №405 від 15.05.14р.

В матеріалах справи наявні докази направлення вказаної вимоги, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення ДП "Колосисте" ТОВ "АГРОПЛАЗА" з відміткою пошти "вручено 27.11.14р.".

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням положень ч.2 ст.530 ЦК України, боржник має виконати свій обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення кредитором вимоги. Тобто пред'явлення кредитором вимоги є тільки початком строку виконання, і виконання боржником обов'язку в будь-який день семиденного строку буде вважатися належним виконанням. Боржник буде вважатися таким, що порушив умову про строк виконання, а кредитор відповідно отримує право звертатися за захистом свого порушеного права до суду тільки на восьмий день після пред'явлення вимоги.

Відлік семиденного строку починається з наступного дня після пред'явлення кредитором вимоги за загальним правилом обчислення строків, відповідно до вимог ст. 253 ЦК.

Однак, відповідачем оплату послуг не здійснено, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі 65 142,00грн.

Таким чином, неналежне виконання відповідачем зобов'язання за договором є підставою для задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача 65 142,00грн.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з дочірнього підприємства "Колосисте" Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОПЛАЗА"(53245, Дніпропетровська область, Нікопольський район, село Веселе, вул. Центральна, буд. 21, код ЄДРПОУ 32328792) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кривбасоптіма" (50103, м. Кривий Ріг, вул. Косіора, буд. 70, код ЄДРПОУ 30001532) 65 142,00грн. - основного боргу, 1827,00грн. - судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.


Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.


Повне рішення складено та підписано - 09.02.15р.



Суддя С.О. Турчин


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація