Справа № 2-1730/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2009 року Залізничний районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді - Мусієвського Є.П.
при секретарі - Вантух К.Г.
з участю адвоката - ОСОБА_1.
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 04 червня 1998 року і від спільного продружнього життя мають сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н.
Позивачка просить розірвати шлюб між нею та відповідачем, покликаючись на те, що сімейне життя не склалось. Відповідача цікавили лише її доходи, він матеріальні цінності ставив вище сімейних, ображав її принижував, застосовував фізичну силу. З 2004 року вони не підтримують подружніх відносин, спільного господарства не ведуть, проживають окремо, тому сім'я розпалася остаточно і примирення неможливе.
В попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала, покликаючись на мотиви такого, доповнила, що втратила до відповідача будь-які почуття поваги, любові, просить позов задовольнити.
Відповідач позов визнав та пояснив, що з 2004 року вони з позивачкою не підтримують подружніх відносин, спільного господарства не ведуть, стали один для одного зовсім чужими людьми, проживають окремо, тому шлюб носить формальний характер. Просить шлюб розірвати.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, бо визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, їхніх дітей, що мають істотне значення.
Заслухавши сторони та вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки між ними тривалий час немає взаєморозуміння, виникали сварки та протягом тривалого часу вони не підтримують подружніх відносин, не ведуть спільного господарства, проживають окремо, що свідчить про стійкість і тривалість конфлікту між ними.
Суд дійшов висновку, що шлюб між сторонами носить формальний характер, тому підлягає розірванню, поскільки сім'я сторін розпалася остаточно, подальше спільне проживання та збереження шлюбу є неможливим та суперечить інтересам сторін.
Витрати, пов'язані з розірванням шлюбу в органах РАЦСу слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 130, 174, 212, 215 ЦПК України, ст.ст.105, 112 СК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити. Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н., зареєстрований 04 червня 1998 року у міському відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції, актовий запис № 715. Утримати на користь держави з ОСОБА_3 витрати, пов'язані з розірванням шлюбу в органах РАЦСу в розмірі 25 ( двадцять п'ять) грн., а ОСОБА_2 від сплати витрат звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: