Справа № 2-О-225
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
14 січня 2009 року м.Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Трофімова В.С.
при секретарі Рало Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних стосунків,-
В С Т А Н О В И В:
Заявниця звернулася до суду із заявою, якою просить встановити той факт, що вона є рідною дочкоюОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
В обґрунтування своїх вимог заявниця зазначала, що її мати ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Після її смерті відкрилася спадщина, що складається з квартири АДРЕСА_1 Після того, як мати заявниці уклала шлюб з батьком заявниці - ОСОБА_3в актових записах почалася плутанина, у зв'язку з чим нотаріальна контора відмовляє заявниці у видачі свідоцтва про право на спадщину.
У судовому засіданні заявниця підтримала свої вимоги, просила задовольни заяву у повному обсязі та пояснила про обставини, викладені вище.
Представник заявниці ОСОБА_4 який діє на підставі ордеру, просив задовольнити заяву у повному обсязі, встановити факт родинних стосунків між заявницею та її матір'ю ОСОБА_2.
Заінтересована особа у судове засідання не з'явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена своєчасно та належним чином, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність.
Суд вислухав заявницю, представника заявника, дослідивши надані докази у їх сукупності, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про народження, виданого міським ЗАГС м. Харкова 29.01.1949 року, заявниця -ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 року в м. Харкові, батьками заявниці зазначені - ОСОБА_3,ОСОБА_5. Заявницею було змінено прізвище «ОСОБА_2» на «ОСОБА_2 у зв'язку з реєстрацією шлюбу ( свідоцтва про одруження серії ІІ-АГ №НОМЕР_1).
Згідно довідки РАЦС по м. Харкову Харківського міського управління юстиції від 15.10.2008 року № 148-03-36, між ОСОБА_3та ОСОБА_5 29.01.1949 року був зареєстрований шлюб, після чого прізвище матері заявниці «ОСОБА_5» було змінено на «ОСОБА_2».
Шлюб між батьками заявниці, які зазначені в свідоцтві про розірвання шлюбу як ОСОБА_3 та ОСОБА_2 - був розірваний Фрунзенським ЗАГС м. Харкова, про що 11.03.1975 року був зроблений актовий запис №НОМЕР_2. Після розірвання шлюбу присвоєні прізвища йому - ОСОБА_3», їй - ОСОБА_3» (свідоцтво про розірвання шлюбу І-ВЛ № НОМЕР_3).
Згідно свідоцтва про смерть, виданого відділом РАЦС по м. Харкову № 4 Харківського управління юстиції 11.02.2008 року, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що був зроблений актовий запис №НОМЕР_4
Таким чином, через те, що у свідоцтві про народження заявниці прізвищем матері зазначене її дівоче прізвище «ОСОБА_5», а також через помилкове зазначення прізвища ОСОБА_3» замість «ОСОБА_2» у свідоцтвах про розірвання шлюбу та смерть, заявниця не має можливості оформити своє право на спадщину після смерті матері.
При таких обставинах, суд вважає доведеним той факт, що ОСОБА_1 є дочкоюОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 214, 215, ст. 256-259 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 заінтересована особа Дванадцята Харківська державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних стосунків - задовольнити.
Встановити той факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження є дочкоюОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана - після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя: