ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2008 року м. Одеса
Суддя апеляційного суду Одеської області Джулай О.Б., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на постанову судді Суворовського районного суду м. Одеси від 11 квітня 2008 року,
встановив:
Зазначеною постановою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, гр-нин України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1,
був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на нього було накладене стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 6 місяців.
ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за те, що він, 04.03.2008 року, керуючи автомобілем «Тойота», р/н НОМЕР_1 та рухаючись по вул. Ак. Корольова у м. Одесі, виїхав на смугу зустрічного руху, чим спричинив аварійну ситуацію для інших учасників дорожнього руху, змусивши їх різко гальмувати та змінювати напрямок руху. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 11.4 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 4 КУпАП.
В скарзі ОСОБА_1 стверджує, що він необгрунтовано був притягнутий до адміністративної відповідальності, оскільки не вчиняв порушень Правил дорожнього руху, але в зв'язку з тим, що адміністративна справа була розглянута без його участі він був позбавлений можливості надати докази своєї невинуватості.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду та закрити провадження по справі.
Вивчивши доводи скарги та матеріали справи, вважаю, що
Постанова суду підлягає зміненню з таких підстав.
Доводи скарги ОСОБА_1 про те, що він не був сповіщений про місце та час розгляду справи є безпідставними, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 отримав відповідне повідомлення, про що свідчить його розпис у бланку сповіщення.
Справа № 33-1044/08
Головуючий у першій інстанції Лупенко А.В.
З матеріалів справи вбачається, що суд дійшов до правильного висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненному правопорушенні.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 власноруч зазначив, що він згоден з тим, що вчинив порушення Правил дорожнього руху, а в своїх поясненнях, доданих до протоколу вказав, що правопорушення він вчинив тому, що дуже поспішав на іспит.
За таких обставин, суд першої інстанції дійшов до обгрунтованого висновку про винність ОСОБА_1 во вчиненому правопорушенні, та привільно кваліфікував його дії за ст. 122 ч.4 КУпАП як порушення водієм правил дорожнього руху, що спричинило виникнення аварійної ситуації.
Між тим, згідно з вимогами ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуются характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З матеріалів справи вбачається, що обираючи вид і розмір адміністративного стягнення, суд не керувався вимогами даної правової норми.
Санкцією ст. 122 ч.4 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді накладення стягнення у виді штрафу та альтернативне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на певний строк.
Але, обираючи ОСОБА_1 більш суворе стягнення у виді позбавлення його права керування всіма видами транспортних засобів, суд не мотивував своїх висновків щодо необхідності призначення саме такого стягнення.
Більш того, при призначенні ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд, всупереч вимогам ст. 33 КУпАП, взагалі не враховував обставин, наведених у даній статті.
Між тим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, а вчинене ним правопорушення не потягло за собою тяжких наслідків.
За таких обставин вважаю, що
Постанова судді підлягає зміненню у частині призначення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 293, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя апеляційного суду Одеської області
ПОСТАНОВИВ:
Постанову судді Суворівського районного суду м. Одеси від 11 квітня 2008 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в частині призначення адміністративного стягнення, -змінити.
Призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 68 грн.
В решті зазначену постанову залишити без змін.
Постанова оскарженню не підлягає.