Судове рішення #4093732

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2009р.                                                                                            справа №2- о -61\09

Харківський районний суд Харківської області

у складі судді САВЧЕНКО Г.М.

при секретарі ВЕНЕДИКТОВІЙ Ю.О.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в с.Покотилівка цивільну справу за заявою:

 ОСОБА_1

       заінтересована особа

              Друга Харківського району державна нотконтора

       про встановлення факту прийняття спадщини:

 

ВСТАНОВИВ:

           ОСОБА_1звернувся до суду з заявою в якій просить встановити факт прийняття ним спадщини, що складається з жилого будинку АДРЕСА_1, після смерті його батька ОСОБА_2, померлого в 2006р. Свої вимоги мотивує тим, що він зареєстрований та постійно проживає в жилому будинку АДРЕСА_1, а тому згідно ч.3 ст. 1268 ЦК України прийняв спадщину після смерті батька, але в нотаріальній конторі йому відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки він не звернувся до нот контори у встановлений шестимісячний строк після смерті спадкодавця з заявою про прийняття спадщини.

            В судове засідання з'явився заявник, а представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений, у справі є лист з проханням розглядати справу за відсутності представника нотконтори.

            Суд, вислухавши заявника, дослідивши матеріали справи та оцінивши зібрані докази, вважає що заява не підлягає задоволенню з таких підстав.

            Відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

            Положенням ч.3 ст.1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

            Враховуючи вищевикладене, суд, відповідно до ч.2 ст.256 ЦПК України, ч.3 ст.1272 ЦК України, вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття ним спадщини, що складається з жилого будинку АДРЕСА_1, після смерті його батька ОСОБА_2, померлого в 2006р.

            Керуючись ст.ст.208, 209, 212, 213, 215, ч.2 ст. 256  ЦПК України,

                                  ч.3 ст.1272 ЦК України:

ВИРІШИВ:

            Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення факту прийняття ним спадщини, що складається з жилого будинку АДРЕСА_1, після смерті його батька ОСОБА_2, померлого в 2006р.

 

            Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції  може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку  подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК  України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

СУДДЯ                                                                                                                              Г.М.САВЧЕНКО

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація