Судове рішення #41112
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2006р.                                                                               м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючого             Девляшевського В.А.

суддів:                        Вакарук В.М., Фединяка В.Д.

секретаря                  Шпилик В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Івано-Франківського міського суду від 22 лютого 2006 року з участю: представника прокуратури Івано-Франківської області - Савчук Л.Є.

встановила:

Постановою Івано-Франківського міського суду від 22.03.2006 року відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до прокуратури Івано-Франківської області про: визнання неправомірними її дій щодо неналежного розгляду звернень, які стосуються порушення прав; усунення допущених недоліків перевірки скарг; стягнення 4000 грн. спричиненої моральної шкоди.

Місцевий суд дійшов до висновку про необґрунтованість, недоведеність тверджень ОСОБА_1 про те, що надані на його звернення відповіді прокуратури Івано-Франківської обсласті від 24.01.2003р.; 27.01.2003р.; 18.02.2003р.; 06.03.2003р.; 09.04.2003р.; 15.04.2003р. не є ґрунтовними і повними.

ОСОБА_1 в апеляційній скарзі посилається на те, що висновки суду І-інстанції про недоведеність його позову суперечать наявним в справі документальним відомостям, які свідчать про істотну неповноту перевірок прокуратурою заяв щодо порушення його прав прокуратурою Косівського району, Косівським РВ УМВС, а також про допущені відповідачем порушення вимог норм Закону України "Про звернення громадян". Тому апелянт просить оскаржену постанову скасувати, винести нову постанову, якою задовольнити його позовні вимоги.

В засідання апеляційного суду ОСОБА_1 не з"явився з невідомих причин, хоч був повідомлений про час і місце розгляду даної справи.

Зазначені обставини є підставою для вирішення спору у відсутності скаржника.

Представник прокуратури Івано-Франківської області доводи апеляційної скарги заперечив, зазначивши, що звернення ОСОБА_1 детально перевірялись прокуратурою області. Після цього йому у відповідності із чинним законодавством надавались обгрунтовані відповіді. Вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є безпідставними.

Вислухавши суддю-доповідача, пояснення представника прокуратури, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до часткового задоволення з таких підстав.

Справа №22-а-271/2006р.                                Головуючий у 1 інстанції Островський Л.Є.

Категорія   26                                                     Доповідач Девляшевський В.А.

 

3"ясовано, що ОСОБА_1 23.10.2003 року подав скаргу на дії прокуратури області, вважаючи, що цей державний орган допустив неповноту, порушення закону при перевірці і наданні відповіді на його звернення від 17;18;27 січня; 22 лютого; 20, 27 березня 2003 року.

Статтею 2485 чинного на той час цивільного процесуального кодексу України 1963 року із змінами і доповненнями було встановлено, що скарга на дію або бездіяльність державного органу могла бути подана в суд у двомісячний строк. Цей строк обчислювався з дня, коли особі стало відомо або їй повинно було стати відомо про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

З цього випливає, що ОСОБА_1 вправі був подати скаргу на протязі двох місяців з дня отримання відповіді прокуратури на заяви або протягом двох місяців з дня закінченння терміну розгляду його заяв, встановленого Законом України "Про звернення громадян".

Однак, він подав скаргу з пропуском названого строку, не надавши доказів наявності поважних причин пропуску процесуального строку.

В ст.85 ЦПК України 1963 року було зазначено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається з закінченням встановленого законом. Згідно цієї норми скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, якщо суд не знайде підстав для продовження або поновлення строку.

Нормам Кодексу адміністративного судочинства України, який набув чинності з 01.09.2005 року, не надано зворотньої сили щодо строків подачі скарг, визначених станом на 2003 рік.

Отже, місцевому суду слід було залишити скаргу ОСОБА_1 без розгляду, а не вирішувати його вимоги по суті.

У зв"язку із викладеним постановлене по справі рішення не може бути залишене в законній силі.

Керуючись ст. ст. 85, ЦПК України 1963 року; ст.198 п.4; 211; 212 КАС України 2005 року, колегія суддів,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Постанову Івано-Франківського міського суду від 22 лютого 2006 року по даній справі скасувати, а скаргу ОСОБА_1 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно, однак може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного Суду України на протязі одного місяця після її проголошення.

Головуючий:                                                                                    В.А. Девляшевський

Судді:                                                                                                 В.М. Вакарук

В.Д. Фединяк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація