справа №3-660/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2009 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., при секретарі Сивокінь С.С., розглянувши матеріали, які надійшли з прокуратури Придніпровського району м. Черкаси про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого АДРЕСА_1, не працюючого, -
за ст.173 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
23.02.2009 року близько о 13 год. 00 хв., знаходячись в приймальні прокуратури Придніпровського району м. Черкаси, по вул. Б. Хмельницького, 60 в м. Черкаси,ОСОБА_1 умисно, лаявся брутальною лайкою, вів себе зухвало, на зауваження не реагував, чим порушував громадський порядок, увірвався до кабінету прокурора та накинувся битися до прокурора ОСОБА_2, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав частково, та пояснив, що 23.02.2009 року, о котрій годині не пам'ятає, він прийшов до прокуратури Придніпровського району м. Черкаси, щоб зустрітися з прокурором та вирішити необхідні питання. Зайшовши до приймальні, він запитав у секретаря, - чи є прокурор на місці, на що отримав відповідь, що той відсутній на робочому місці. Між тим, відповідь секретаря його не влаштувала і він вирішив сам, особисто перевірити, чи є прокурор в своєму кабінеті та без дозволу зайшов до кабінету прокурора для того, щоб поговорити з останнім з приводу паперів, які він мав з собою. В ході розмови, він «вийшов з себе» та почав кричати на прокурора, нецензурно лаятися. При цьому, перебуваючи в тверезому стані. Після того, як до кабінету зайшов ще один працівник прокуратури, який зробив йому зауваження, - він попросив вибачення. До осіб, які знаходилися в кабінеті прокурора фізичну силу не застосовував. Визнав, що вчинив грубе порушення громадського порядку, проявив неповагу до особи та її гідності.
Провина ОСОБА_1 підтверджується показами свідка ОСОБА_3, який в судовому засідання пояснив, що 23.02.2009 року близько 12.45 год. до нього в кабінет зайшла секретар ОСОБА_4, яка знаходилась в приймальні, та, будучи знервованою, - попросила його негайно зайти до кабінету прокурора району. При цьому, вона була налякана. Зайшовши в кабінет до ОСОБА_2, він помітив, що останній знаходився в лівому куті кабінету біля вікна, а поруч з приставним столом знаходився невідомий йому раніше чоловік, при цьому в місці, де стояв чоловік на підлозі був зсунутий палас - покриття. Невідомий чоловік, виражаючись брутальною лайкою, звертаючись до прокурора на «ти», головно кричав, запитував, що останній підписав, демонструючи якісь папери.
Коли він поцікавився, що сталося, прокурор району повідомив, що невідомий чоловік зненацька увірвався до його кабінету, почав ображати його брутальною лайкою та намагався вчинити бійку. Також наголосив, що невідомий наніс удар ногою, від якого він закрився рукою. Оглянувши сорочку прокурора, на лівому рукаві, в районі лівого передпліччя, були видимий слід від крему взуття.
Він також запитав у невідомого, що сталося в кабінеті і, чому той дозволяє собі виражатись брутальною лайкою в сторону прокурора. Невідомий відразу сказав, що нічого не сталося, а щодо образ нещиро, насмішливо попросив вибачення, наголосивши, що йому за це нічого не буде, так як його дії ніхто не доведе, посилаючись на відсутність тілесних ушкоджень у прокурора. В подальшому прокурором було викликано наряд міліції, працівники якого і забрали невідомого до райвідділу.
В подальшому він дізнався анкетні дані невідомого, і ним виявився ОСОБА_1, 1970 року народження.
Також провина ОСОБА_1 підтверджується показами свідка ОСОБА_4, яка в судовому засіданні пояснила, що 23.02.2009 року знаходилася на своєму робочому місці, а саме - в кабінеті приймальні прокурора Придніпровського району м. Черкаси, який знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Б. Хмельницького, 60. В цей день, близько о 12 год. 45 хв. до приймальні зайшов раніше невідомий їй чоловік. Він був в збудженому стані, в претензійній формі та з використанням нецензурної лайки запитував, де знаходиться прокурор ОСОБА_2. На її запитання з приводу того, навіщо йому потрібен прокурор і, з якого приводу звертається, ОСОБА_1 почав виражатися в її сторону та сторону ОСОБА_2 нецензурними словами, поводився дуже нахабно. Враховуючи, що громадянин ОСОБА_1 порушував громадський порядок і провокував конфлікт, вона попросила його пройти до чергового помічника прокурора ОСОБА_5 для з»ясування всіх виниклих у нього питань. Однак ОСОБА_1, не звертаючи на її пропозиції уваги, раптово увірвався до кабінету прокурора ОСОБА_2., запитавши: «Ти прокурор ОСОБА_2?». Потім ОСОБА_1 зачинив за собою двері до кабінету. Після цього, через декілька секунд, вона почула якийсь гуркіт, глухий звук удару, та зойк прокурора. З кабінету почали доноситися крики, шум та інші звуки, схожі на ознаки бійки. Злякавшись, вона покликала заступника прокурора ОСОБА_3 для з»ясування обставин. До кабінету прокурора після цього не заходила.
В ході судового розгляду ОСОБА_1 визнав свою провину.
Крім пояснень ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, провина ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 24.02.2009 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, протоколом про адміністративне правопорушення від 23.02.2009 року, рапортом Чеберяк О.М., рапортом Повтор Ю.В., поясненням ОСОБА_7, поясненням ОСОБА_8.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, суд вважає, що в діях гр. ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, а саме - дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях та інші подібні дії, що порушують громадський порядок. Так, в діях ОСОБА_1 мало місце насильницьке вторгнення в громадське місце всупереч забороні певних осіб, які слідкували за порядком. Скоєне ним адміністративне порушення підтверджується повністю зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами по справі.
Враховуючи особу правопорушника, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих обставин, суд вважає, що з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень слід накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.173, 251, 252, 283, 284 КпАП України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб.
Постанова може бути оскаржена і на неї може бути внесений протест прокурора до апеляційного суду Черкаської області на протязі 10 діб.
Суддя Придніпровського
районного суду м. Черкаси С.М. Позарецька
копія вірна: Суддя