ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2015 р. Справа № 876/437/15
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді: Матковської З.М.,
суддів: Затолочного В.С., Каралюса В.М.,
при секретарі судового засідання: Дутка І.С.
за участю позивача ОСОБА_1, представника відповідача Пенюка А.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області на постанову Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 10 грудня 2014 року у адміністративній справі №452/3379/14-а, 2-а/452/110/2014 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання призначити пенсійне забезпечення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання призначити йому пенсійне забезпечення за віком на пільгових умовах по досягненню ним п'ятдесятип'ятирічного віку із урахуванням трудового стажу роботи на посаді електрогазозварника 13 років 2 місяців у періоди роботи з 15.06.1977р. по 15.05.1978р.; з 01.09.1983р. по 21.08.1992р.; з 01.09.2011р. по лютий місяць 2014 року.
Постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 10 грудня 2014 року позов задоволено. Визнано неправомірними дії управління Пенсійного Фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області по відмові у призначенні пенсії ОСОБА_1. Зобов'язано управління Пенсійного Фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області призначити із 01.02.2014 року пенсійне забезпечення за віком на пільгових умовах по досягненню п'ятдесятип'ятирічного віку ОСОБА_1 із урахуванням трудового стажу роботи на посаді електрогазозварника 13 років 2 місяців у періоди роботи з 15.06.1977р. по 15.05.1978р.; з 01.09.1983р. по 21.08.1992р.; з 01.09.2011р. по лютий місяць 2014 року.
Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що постанова суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з порушенням норм матеріального права та невірним встановленням обставин у справі. Просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
В судовому засіданні апеляційного розгляду представник відповідача апеляційну скаргу підтримав з підстав зазначених у скарзі, просив апеляційну скаргу задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.
Позивач проти апеляційної скарги заперечив, просив скаргу залишити без задоволення, а постанову суду без змін.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується наступне. ОСОБА_1 звертався до відповідача про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно Списку №2 та представляв необхідні для цього документи. Листом від 09.10.2014 року №6908/11-17 відповідачем відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах з мотивів того, що із представлених позивачем документів не підтверджується стаж його роботи 12 років 6 місяців, пільговий характер роботи за Списком №2 та не підтвердив права ОСОБА_1 на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Трудовий стаж роботи ОСОБА_1 на посаді електрогазозварника станом на лютий 2014 року становить 13 років 2 місяців, що підтверджується копією трудової книжки.
Згідно ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць:чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах;жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.
Посада електрогазозварника передбачена Списком №2 згідно Постанови Кабінету міністрів СРСР від 26 січня 1991 року за №10 та Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року за №162, якими затверджено Список №2 виробництв, робіт, професій посад і показників з шкідливими та важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що обґрунтування відмови у призначенні пенсії позивачу є неправомірна, оскільки за змістом п. 20 Постанови КМ України №637 від 12 серпня 1993 року «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» уточнюючі довідки підприємств або організацій для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників.
Суд першої інстанції обґрунтовано зазначив в оскаржуваному рішенні, що відповідно до положень статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а записи, які є в трудовій книжці позивача, та додані до неї документи на підтвердження трудового стажу, зокрема, за фахом газозварювальника та електрогазозварювальника, підтверджують наявність у позивача трудового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Таким чином, позивач має право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту «б» частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.
Приведені в апеляційні скарзі доводи, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.
Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області - залишити без задоволення, а постанову Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 10 грудня 2014 року у адміністративній справі №452/3379/14-а, 2-а/452/110/2014 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а у разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий суддя З.М. Матковська
Судді В.С. Затолочний
В.М. Каралюс
Повний текст ухвали складено 17.03.2015р.